Sağlıklı Beslenme için Öneriler

0
176

Sağlıklı beslenme nedir? Sağlıklı beslenirken sahip olmamız gereken beslenme alışkanlıkları, günlük kalori ihtiyacı, tüketilmesi gereken besin grupları nelerdir? İdeal kilo nasıl hesaplanır? Tüm soruların cevapları esraninportresi.com’da

Kilo sorunu olsun olmasın hepimizin daha çok dikkat kesildiği konu diyet olsa da diyetin gerçek karşılığının bireysel beslenme olduğunu unutmamak gerek. Pek çok uzman diyet yerine kişiye özel sağlıklı beslenme programı tanımlamasını kullanmayı tercih ediyor. Bu yüzden bugünkü konumuz sağlıklı beslenme üzerine aslında.

Soğuk kış günlerini yaşamaya başladığımız şu günlerde bağışıklık sistemi giderek düşüyor. Aslında kış aylarını da daha sağlıklı geçirmek, bağışıklık sistemini de güçlendirmek adına yeterli ve sağlıklı beslenme daha önemli hale geliyor. Sağlıklı beslenmeyi ele alırken önce sağlıklı beslenme nedir tanımlamasını yapmaya çalışacağız. Ardından bunun için sahip olmamız gereken beslenme alışkanlıklarından, günlük kalori ihtiyacına, öğünlerden, besin gruplarına kadar pek çok detaya yer vermeye çalışacağız. Kısacası amacım, sağlıklı beslenme adına bilmenizi gerektiğini düşündüğüm detayları ve genel bilgileri sizlerle paylaşmak aslında.

1 sağlıklı beslenme önerileri_mini

1- Sağlıklı Beslenme Nedir ?

Her yaş grubundaki insan için kilo koruma, vücudun sağlıklı olması, enerjinin yerinde olması gibi konular oldukça önemlidir. Hatalı beslenme, vitamin eksiklikleri, eksik beslenme sebebiyle ortaya çıkan bazı hastalıklara yakalanma riskini tetikleyecektir. Bu yüzden sağlıklı beslenme, günlük olarak ihtiyacınız olan protein, karbonhidrat, yağ, vitamin ve mineralleri içeren, besin değeri yüksek olan gıdaları denge olarak tüketmektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here