Damaklarda Lezzet Şöleni Yaşatacak İrmik Kullanarak Yapabileceğiniz 5 Tatlı

Türk mutfağında irmik, tatlı çeşitlerinin temel malzemelerinden biridir. Leziz tatlı çeşitleri yapmak isteyenlerin hemen irmiğe yönelmesi de bundan kaynaklanıyor. İrmiğin başrolü üstlendiği en leziz tatlı çeşitleri hangileri? İşte yanıtlar!

0
533

Türk mutfağında irmik, tatlı çeşitlerinin temel malzemelerinden biridir. Leziz tatlı çeşitleri yapmak isteyenlerin hemen irmiğe yönelmesi de bundan kaynaklanıyor. İrmiğin başrolü üstlendiği en leziz tatlı çeşitleri hangileri? İşte yanıtlar!

  • Sütlü İrmik Tatlısı

Hem süt hem irmik kullanılarak yapılan bu özel tatlı, ağızda dağılan gayet yumuşak bir kıvama sahip oluyor. Özellikle kıvamı, bu tatlının vazgeçilmez olmasını sağlayan unsurlardan biridir. Süt ve irmiğin yanı sıra şeker ve vanilya kullanmanız bu tatlıyı yapmanız için yeterli oluyor. Bir başka deyişle az malzeme ile yapılan tatlı çeşitlerinden biridir. 

  • İrmik Helvası 

İrmiğin adeta bir yıldız gibi parladığı tatlı çeşitlerinin başında irmik helvası geliyor. Bu helvanın kıvamını tutturmakta zorlanıyor musunuz? O halde bir yerlerde basit bir hata yapıyorsunuz demektir. O hatayı tespit etmek ve tadına doyum olmayan bir irmik helvası yapmak için de hemen Yemek.com adresini ziyaret edin. Bu sitede yer alan tarifi birebir uygulayın ve ortaya bir lezzet şöleni çıkmasını sağlayın.

  • Haşhaşlı İrmik Tatlısı 

Haşhaş da pek çok tatlıda kullanılan bir malzemedir. Ancak kuşkusuz en çok irmik tatlısına yakışıyor. Bu nedenle listemize haşhaşlı irmik tatlısını da ekledik. Muazzam bir lezzete sahip olan bu özel tatlıyı misafirlerinize ikram etmek için de tercih edebileceğinizi unutmayın. Keserek hemen sunum yapabilirsiniz. 

  • Bisküvi Tabanlı İrmik Pastası 

Tabanında bisküvi, üzerinde irmiğin karşı konulamaz lezzeti ve bir de harika krema! İşte bisküvi tabanlı irmik pastasını unutulmaz kılan bu eşsiz lezzetlerin buluşmasıdır. Cheesecake sevmeyenlerin bile bu lezzete adeta aşık olduğu tüyosunu aktaralım, denemenizde ve konuklarınızı da şaşırtmanızda fayda var. 

  • İrmikten Ekmek Kadayıfı 

Ekmek kadayıfı zaten çok sayıda kişinin bildiği bir lezzettir. Ancak sizlere önerdiğimiz tatlıda ekmek kadayıfının katmanlarını irmik kullanarak hazırlamanız gerekiyor. İrmikle yapılan bu tatlı klasik ekmek kadayıfından biraz daha çıtır bir lezzettir. Tadına doyum olmayan bir tatlı çeşidi olduğunu da belirtmeliyiz. Eğer sizin de ilginizi çektiyse ve hemen denemek isterseniz Yemek.com adresine tıklayın. Bu sitede sıraladığımız tüm tatlıların tarifleri ve malzeme listesi mevcut. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here