Boğaz Ağrısı için Evde Doğal Çözümler

Hava koşullarının da etkisiyle hastalıklara kolayca yakalanabilirken grip, soğuk algınlığı, boğaz ağrısı ve öksürük gibi şikayetlerden kısa zamanda kurtulmak gerçekten zor, hele bir de hastalıkları ayakta atlatmaya çalışıyorsanız! İşte, boğaz ağrısı için evde doğal çözümler esraninportresi.com'da

0
1631

Hava koşullarının da etkisiyle hastalıklara kolayca yakalanabilirken grip, soğuk algınlığı, boğaz ağrısı ve öksürük gibi şikayetlerden kısa zamanda kurtulmak gerçekten zor, hele bir de hastalıkları ayakta atlatmaya çalışıyorsanız! İşte, boğaz ağrısı için evde doğal çözümler esraninportresi.com’da

Yakın zamanda korkunç bir boğaz ağrısı ve ona eşlik eden grip ile birlikte 1 hafta gibi bir süre yatmak zorunda kaldım. Nereden geldiğini ve bir anda nasıl bu kadar hasta olduğumu anlamadan hastalığın ortasında buldum kendimi aslında. Boğaz ağrısı ile gelip tüm vücut direncimi çökerten gribin “Gripten Koruyan Besinler yazısını yayına almamın ardından gelmesi de çok manidar! Görünen o ki teoride süperim ama uygulamada sınıfta kalmışım. Gribe yakalanmak, hemen herkesin hasta olduğu bir dönemde oldukça kolay ancak gripten kısa zamanda kurtulmak gerçekten zor, hele bir de boğaz ağrısı çekiyorsanız! Çok fazla ilaç içmeyi sevmememden ötürü kuruyan, sürekli gıcık yapan boğaz ağrısını geçirecek doğal çözümleri araştırmaya ve denemeye başladım. Bu süreçte bulduğum doğal çözümleri ve fikirlerimi de sizlerle paylaşmak istedim aslında. İşte, boğaz ağrısı için doğal çözümler esraninportresi.com’da

Boğaz Ağrısı için Evde Doğal Çözümler

1- Zencefil ve Ekinezyalı Boğaz Spreyi :

Bu boğazı yumuşatması, boğazdaki iltihaplanmayı azaltıp, mikropları ortadan kaldırması için önerilen boğaz spreylerinin doğal malzemeler ile hazırlanmış versiyonu aslında. Ekinezya kış aylarının vazgeçilmez bitkilerinden biridir. Özellikle de kış çayı olarak bilinen karışık bitki çaylarının da bir numaralı üyesidir.

1 bogaz agrisi icin dogal cozumler_mini

Ekinezya boğaz semptomlarını azaltması ve ek olarak soğuk algınlığı süresini de kısaltması için burada kullanılmaktadır. Ekinezya ayrıca, hem yaraların iyileşmesinde hemd e topikal olarak uygulandığında cilde yatıştırıcı olarak yardımcı olur. Bu da boğazdaki olası tahrişi azaltmada etkili olabileceğini gösterir.

Ekinezya, zencefil, kekik ve nane ile birlikte kullanıldığı zaman da tüm güçlü anti-inflamatuar etkili otların bir araya geldiği güzel boğaz rahatlatıcı bir spreyi oluşturur.

Boğaz spreyi için gerekli malzemeler,

2 yemek kaşığı kurutulmuş ekinezya, zencefil, kekik ve nane
yarım fincan sıcak su
1/4 fincan elma sirkesi
Sprey şişesi

Otları bir kaba koyup üzerine sıcak suy koyun. Bitkilerin bir çay gibi 20 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Demlendikten sonra otları çıkarın ve sprey şişesine koyun. Bunu boğazınıza püskürtebilirsiniz.

Aslında tarif sprey olarak anlatışmış olsa da ben bu bitkilerin bağışıklığı güçlendiren etkileri de olduğu için çay gibi içmeyi tercih ettim açıkçası. Eğer tadı acı gelirse yarım çay kaşığı bal ve limon da ekleyebilirsiniz. Eğer mideniz hassas ise elma sirkesi dokunabilir. Bu yüzden çay olarak tüketecekseniz elma sirkesi koymayın derim.

3 kis icin bitki cayi ve faydalari zencefil cay_mini

Eğer benim gibi boğaz ağrınıza grip ve ardından öksürük de eşlik ediyorsa fazladan önlemler almak işe yarayabilir. Örneği, tüm yıl tüketebileceğiniz ve tam bir şifa kaynağı olan soğanın faydaları oldukça fazla. İşte–> Bilmediğimiz soğan faydaları ve Oksürük için evde doğal çözümler

Boğaz ağrısı için evde doğal çözümleri okumaya devam etmek için SONRAKİ SAYFA NUMARALARI ile diğer sayfaya geçmeniz yeterli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here