Yuvarlak Yüzler için Saç Modelleri

Yuvarlak yüz şekline sahip pek çok kadın, "Saçımı nasıl kestirsem? Bana en çok hangi model yakışır?" gibi soruların cevaplarını arar. Yüz şekline uygun saç kesimi ile yüzü daha oval, ince göstermek mümkündür. İşte, yuvarlak yüzler için saç modelleri ve saç kesimi ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler esraninportresi'nde.

0
52581

Yuvarlak yüz şekline sahip pek çok kadın, “Saçımı nasıl kestirsem? Bana en çok hangi model yakışır?” gibi soruların cevaplarını arar. Yüz şekline uygun saç kesimi ile yüzü daha oval, ince göstermek mümkündür. İşte, yuvarlak yüzler için saç modelleri ve saç kesimi ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler esraninportresi’nde.

Pek çok kadın yuvarlak yüz hatlarına sahip. Yuvarlak yüze sahip olmanız kilolu olduğunuz anlamına gelmez ancak, ister istemez öyle bir intiba yaratır. Hal böyle olunca, yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kadınlar daima gerek saç modelleri ile gerekse yaptıkları makyaj ile daha uzun yüz yanılsaması yaratmaya çalışırlar. Aslında yuvarlak yüzlere yakışan saç modeli oldukça fazladır ve küçük detaylara dikkat ettiğiniz zaman yuvarlak hatlı yüzünüzü daha ince uzun göstermeniz de mümkün.

Yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz, “Saçımı nasıl kestirsem? Bana en çok hangi model yakışır?” gibi soruların cevaplarını arıyorsanız işte, yuvarlak yüzlere uygun saç modelleri ve saç kesimi ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler;

1 yuvarlak yüz hatlarına sahip olanlar için saç modelleri_mini

Yuvarlak Yüzler için Saç Modelleri : Katlı kesim saç modelleri

Yuvarlak yüz hatları söz konusu olduğunda saç uzunluğu ile pek ilgilenilmez. Çünkü kısa saç veya uzun saç fark etmeksizin hemen her saç boyu yakışacaktır. Genelde, yuvarlak yüz hatlı olanlar için uygun saç stilleri üzerinde durulur. Yazının ilerleyen bölümlerinde yuvarlak yüzler için uygun kısa saç modelleri yer vereceğim ancak eğer tercihiniz uzun saçlar ise, çoğunlukla önerilen katlı kesim uzun saçlar oluyor.

Dümdüz saçlar ile yüz hatlarının daha çok ortaya çıkma ihtimali varken, katlı kesime sahip saçlar ile dikkati saçlara çekmek mümkün. Yandan elmacık kemiklerine yakın bölgeden aşağı doğru sarkan tutamlar deneyebilirsiniz örneğin. Son zamanların saç trendleri içerisinde yer alan ombre modası ile ışıltılar ekleyerek daha cazibeli ve çarpıcı bir görüntü yakalayabilirsiniz.

2 yuvarlak yüzler için katlı saç kesimleri_mini

Saçların sönük ve bakımsız görünmemesi için de uzun saçlar için katlı kesimler önerilir. İşte, uzun saçlara hareket ve hacim katacak katlı kesim fikirlerinin yer aldığı–>uzun katlı saç modelleri 

8 uzun katli sac modelleri 2017 sac modası 2017 sac modelleri_mini

5 uzun katli sac modelleri 2017 sac modası 2017 sac modelleri_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here