Sonbahar 2017 Saç Trendleri

0
932

Yüzü çerçeveleyen balyaj uygulamalarının olduğu saç rengi seçeneklerinden, en popüler saç kesimleri ve saç stillerine kadar birbirinden farklı alternatifler, Sonbahar 2017 Saç Trendleri ile gündeme geliyor. Saç trendlerine dair tüm detaylar, esraninportresi’nde.

Değişen pek çok şey ile birlikte, özellikle de kadınlar için görünümü değiştirme, yenilenme isteği sık sık ortaya çıkar. Değişim kararıyla birlikte işe de saçlardan başlandığı için saç trendleri hakkında bilgi sahibi olmak modern görünümü yakalamak adına da önemli.

Yıl sonu itibariyle 2017 saç rengi trendleri üzerine ipuçlarından bahsetmiştik. Pastel tonlarından, siyah saç renklerine, buzlu sarı, platin sarı ve gri gibi saçların en açık tonlarına kadar 2017 saç rengi trendlerinden daha önce bahsettik. Şimdi gelin, içlerinden hangi renklerin sonbaharda öne çıktığına, hangi saç stilleri ve kesimlerin daha popüler olacağına bakalım.

Sonbahar 2017 Saç Trendleri

A Kesim Saç Modelleri :

Orta uzunluktaki saçlar, sonbahar sezonunda öne çıkanlardan biri. Bu noktada birbirinden farklı saç kesiminin söz konusu olabileceği lob saçlara daha bir yakından bakmanızda fayda var. Lob kesimler içerisindeyse, uzun katlar ile şekil verilmiş, A kesim saç modelleri deneyebilirsiniz.

2 sonbahar 2017 sac trendleri_mini

lob saç modeli6

Yüzü Çerçeveleyen Balyajlar :

90’lı yılları yaşayıp, hatırlayanlar yüzü çerçeveleyen balyajların ne kadar moda olduğunu hatırlayacaktır. İşte, modanın hemen alanında etkisini gördüğümüz geçmiş saçlara da yansıyor ama elbette daha modern formunda. Burada elbette en önemli olan yüz şeklini en doğru şekilde ön plana çıkaracak renkleri ve uygulama yöntemini bulmak.

1 sarı balyajlı saç modelleri_mini

Sonbahar 2017 Saç Trendleri

Tek Uzunluktaki Saçlar :

Son zamanlarda tıpkı Selena Gomez gibi tek boy saçları kestirenler oldukça fazla. Fark ettiğiniz üzere en başta belirttiğimiz gibi orta uzunluklar ön planda. Ayrıca kesimin yüze düşen bölümlerine küçük katlar atarak biraz hareketlendirmek de mümkün.

4 sonbahar 2017 sac trendleri_mini

küt saç_mini

Pixie Kesimler :

Geçtiğimiz günlerde Pixie saç kesimleri yazısıyla uzun uzun değindiğimiz için kısaca geçeceğim (farklı modelleri görmek için–>Pixie saç kesimleri). Kısa çok kısa saçlar çok revaçta…

1 pixie sac kesimleri

Dipleri Koyu Sarı Saçlar :

Elbette dipleri koyu bırakılmış ve giderek rengi açılan saç stilleri yeni bir trend değil. Doğru şekilde yapılmadığında saçlarının dip boyası gelmiş sözleriyle karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek. Ancak iyi bir uygulama ile koyu diplerin vereceği derinlik ile çok daha iyi görünüm yakalamak mümkün.

Sonbahar 2017 Saç Trendleri

Ensede veya Tepede Sıkı Atkuyruğu Saçlar

Her zaman zarif, şık ve yapılışı kolay atkuyruğu saçlar trend olmuştur zaten. Sonbahar aylarında ise tek dikkat etmeniz gereken etraftan saçların çıkmaması, gergin, iyi toplanmış bir atkuyruğu elde edebilmek!

2015 saç trendleri ensede at kuyruğu

Bal Sarısı Saç Rengi :

Özellikle de orta cilt alt tonuna sahip olanlar için sıcak saç tonları arasında en fazla öne çıkan saç renklerinden biri, bal sarısı saç rengi.

5 sonbahar 2017 sac trendleri_mini

Platin Sarı

2017 yaz sarı saç rengi trenlerinde en çok üzerinde durduğumuz tonlardan biriydi, platin. Görünen o ki sonbahar-kış aylarında da bu popülerliğini koruyacak!

platin sari bob sac modelleri trendi 1_mini

Sonbahar 2017 Saç Trendleri

Modern Shag

2017 sonbahar-kış saç modelleri içerisinde shag saç kesimleri hakim diyebiliriz. Daha çok kısa saç modeli olarak bilinen bu modelin 2017 yılıyla birlikte modern olarak nitelendirilmesinin sebebi biraz daha uzun saçlara uygulanıyor olması. Ayrıca shag saç modelinin ortaya çıkarılması için kesilen katların uzun bırakılması, kesime daha fazla modernlik katıyor. Ayrıca kesime eşlik eden asi kahküller sonbahar aylarını çağrıştırıyor.

1 sonbahar 2017 sac trendleri_mini

Uğraşılmamış Saç Örgüleri

Nasıl ki atkuyruğu saçlarda dağınıklığa izin verilmeyen, sıkı toplanmış saçlardan bahsettiysek, saç örgülerinde ise bir o kadar dağınık adeta hiç uğraşılmamış gibi görünen bohem saç örgüleri öne çıkıyor.

6 sonbahar 2017 sac trendleri_mini

Kirpiklere Uzanan Kahküller

Modern Shag saç kesimlerinde kahküllerin öneminden bahsettik. Pek çok ünlü yıldızı da alıp götüren kahkül modası öyle kolay kolay geride kalmayacak. Sonbahar sezonunda, kirpiklere kadar uzanan yoğun kahküller dikkat çekiyor.

10_mini

2_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here