Sarı Saç Kullananların Bilmesi Gerekenler

Doğal veya saç rengi açılarak boyanmış, altın sarı veya platin, tamamen sarı boyalı veya sadece sarı balyajlı saçlar... Sarı saç renkleri, bakımı özen gerektiren renklerden biri. Başta saç sağlığı, ardından saç rengini korumak için sarı saç bakımı ipuçlarına dikkat etmek yeterli. İşte, sarı saç kullananların bilmesi gerekenler esraninportresi'nde.

0
540

Doğal veya saç rengi açılarak boyanmış, altın sarı veya platin, tamamen sarı boyalı veya sadece sarı balyajlı saçlar… Sarı saç renkleri, bakımı özen gerektiren renklerden biri. Başta saç sağlığı, ardından saç rengini korumak için sarı saç bakımı ipuçlarına dikkat etmek yeterli. İşte, sarı saç kullananların bilmesi gerekenler esraninportresi’nde.

Doğal veya saç rengi açılarak boyanmış, altın sarı veya platin, tamamen sarı boyalı veya sadece sarı balyajlı saçlar… Hangi sarı saç stili olursa olsun saçların her zaman canlı, parlak ve sağlıklı görünmesini isteriz. Başta saç sağlığı ve ardından saç rengini korumak amacıyla aslında bazı sarı saç bakımı ipuçlarına dikkat etmek yeterlidir.

Sarı saç renkleri kadınların gözdesi olsa da aslında bakımı özen gerektiren renklerden biri. Sarının saç rengi tonları arasından kendinize yakışanı bulmak ve rengin ilk günkü canlılıkta ve ışıltıda kalmasını sağladığınız zaman tam olarak sarının çok yakıştığı kadınlar arasına katılabilirsiniz.

Sarı saçlar ile şöyle bir gözlemim de var; Boya ile elde edilen sarı saçlara sahip olanlar uzunca bir kullanımdan sonra artık saçlarının bakımıyla uğraşmaktan sıkılıyor ve koyu renklere geçmeyi seçenekler arasına alıyor. Ancak saçlarını yeni sarıya boyatanlar veya boyatmayı düşünenler farklı bir heyecan içinde oluyor. Amacım renkten sizi soğutmak değil elbette ama sarı saç rengi tercih ettiğiniz zaman karşılaşacaklarınızı da bilmelisiniz. İşte, sarı saç kullananların bilmesi gerekenler;

Sarı Saç Kullananların Bilmesi Gerekenler

3 sari sac kullananlarin bilmesi gerekenler_mini

1- Duş Ucu Filtreleri :

Aslında sadece sarı saç kullananların değil hemen herkesin düşünmesi gereken bir detay sanırım… Musluktan akan su içerisinde bulunan olası ağır metaller, kimyasallar saçların çok fazla yıpranmasına, renginin solmasına, saçların donuklaşmasına neden olabilmekte. Saç rengini ve saçların parlaklığını korumanın en iyi yollarından biri, bir duş başlığı filtresi almak ve kullanmaktır.

Bunun dışında çok saçları çok sık yıkamamak, sıcak su kullanmamak, çok fazla ürün kullanmamak da sarı saçları yıkarken dikkat edilmesi gerekenler. Peki bakım yapmaya çalıştığımız saçlarımızı nasıl yıkamalıyız? Yapılmaması gereken saç yıkama hataları, esraninportresi.com’da

2- Mor Şampuan :

Güneşe birkaç gün fazlaca maruz kalındığında ortaya çıkan turuncumsu renk oldukça rahatsız edici olabiliyor. Mor şampuan kullanmak saça soğuk tonlar ekleyerek aslında genel renk durumunu dengeleyebilir. Özellikle daha küllü tonlar istiyorsanız mor şampuandan fazlaca yararlanabilirsiniz. Haftada bir kez kullanın ve durulamadan önce birkaç dakika saçınızda kalmasına izin verin. (Bir not, mor bir şampuan kullanıyorsanız bir de mor kremi de kullanmaya gerek kalmayacaktır, biri yeterli olur!)

Sarı Saç Kullananların Bilmesi Gerekenler

3- Protein Maskeleri :

Daha ince saç telleri biraz daha fazla kırılgan olma eğilimindedir; bu da saç kırıklarına, yıpranmalara daha meyilli yapıyor saçları. Bu nedenle saçları güçlendirecek bakımları düzenli olarak yapılması gereklidir. Bu noktada saçın yapı taşı proteini yerine koyacak maskeler vazgeçilmezlerden biri olmalıdır. Haftada bir protein tedavisi kullanmak saçları daha da güçlendirir.

protein zengini sac maskeleri on 2_mini

Bir uyarı; haftada birden fazla yapmamaya özen gösterin çünkü çok fazla protein de aslında (-ironik olarak!) saçınızın kırılgan olmasına neden olabilir.

Yumurta, yoğurt, mayonez, avokado ve hindistan cevizi sütü gibi zengin protein kaynağı doğal malzemeler ile sağlıklı saçlar için protein zengini saç maskeleri yapılabilir. İşte, birbirinden farklı protein zengini saç maskeleri esraninportresi’nde.

4- Yüzmeden Önce Saçları Islatın :

Yüzmek için havuza atlamadan önce saçlarınızı duşta tamamen ıslatın. Özellikle havuz suyundaki klor saçlara zarar verebilir, saç renginin yeşile dönmesine sebep olabilir. Bu kimyasalların saça yapışmasını azaltmak için havuza girmeden önce soğuk suyla iyice ıslatabilirsiniz.

Sarı Saç Kullananların Bilmesi Gerekenler

5- Güneş Koruması :

Güneş koruma için ürün kullanımı sadece yüz, boyun veya el gibi cildiniz için gerekli değildir. güneşin zararlı UV ışınları saçlarınızı kurutabilir ve rengin daha hızlı solmasına neden olabilir. Bu sebeple bir kaç saatliğine dışarıya gidiyorsanız, saçlarınıza UV koruyucu etkisi olan ürün kullanın ve gerekiyorsa şapka kullanın.

2 sari sac kullananlarin bilmesi gerekenler_mini

6- Isı Koruması :

Saç kurutma makineler, maşalar, saç düzleştiricileri sıcak saç bigudileri… Saçları şekillendirme adına ısı bazlı her ne kullanıyorsanız öncesinde mutlaka koruyucu ürün kullanın. Ayrıca, mümkünse ısı ile saç şekillendirme tekniklerinden uzak durun. Bunun yerine ısı kullanmadan yapabileceğiniz saç modellerine, saç örgüsü, topuz, at kuyruğu, saç bandı, fuları gibi tekniklere yönelmeyi deneyin.

Sarı Saç Kullananların Bilmesi Gerekenler

7- Saç Rengi Açıcılar :

Doğal sarı saça sahip değilseniz ve hatta kendi saç rengini koyu renklerdeyse kökler her çıkmaya başladığında kuaföre gitmek ve dip boyası yaptırmak (yani rengin çaılması için açıcı kullanılması) zorunda kalırsınız. Bu kuaföre ziyaretleri arasındaki süreyi mümkün olduğunca uzun tutmaya çalışın. Çok sık renklendirme saça zarar verebilir ve aşırı uygulama, saçların doğal olmayan bir görüntüde olmasına neden olabilir.

1 sari sac kullananlarin bilmesi gerekenler_mini

8- Düzenli Saç Kırıklarını Aldırın :

Evet, saçlarınızı uzatmaya çalışıyor olsanız bile gerektiğinde bunu yapmalısınız. Çünkü sarı saçlarınızın kusurlarını daha fazla ortaya çıkarma gibi bir özelliği vardır. Kırıklar yüzünden saçlarınız ve dolayısıyla siz bakımsız görünürsünüz

Sarı Saç Kullananların Bilmesi Gerekenler

9- Nemlendirme :

Sarı saç renkleri içerisinde seçiminiz ne olursa olsun kesinlikle bakımsız ve özensiz olamazsınız. Bunun için ilk şart kullandığınız ürünlerle mutlaka saçınızı nemlendirmek. Çünkü, az öncede belirttiğim gibi, sarı kendi saç renginiz değilse, dipleriniz çıktıkça kuaföre gidip benzer işlemleri yaptırmanız gerekecek ki bu da her seferinde saçlarınızın daha çok yıpranması ihtimali demektir.

incelmis ve kepekli saclar icin ev yapimi maske onerileri_mini_mini

Evde bulunan doğal malzemeler ile saç bakımı yapmak aslında oldukça kolay. İşte, yıpranan, kuru, mat saçlar veya daha pürüzsüz ve sağlıklı saçlar için yapımı kolay nemlendirici saç maskeleri

10- Doğru Saç Ürünleri :

Sarı saçlara özel bakım şampuanlarını ve kremlerini kullanmak olmazsa olmaz elbette. Saçlarınızın rengini koruması için saç serumlarından destek alabileceğiniz gibi, duşta son durulama suyunda elma sirkesi kullanabilirsiniz. Elma sirkesi saçlarınızın yumuşamasını ve parlamasını sağlayacaktır.

Saç türüne uygun şampuan ve saç kremi seçimine ek olarak, doğal malzemelerle evde saç bakımı yaparak istediğiniz parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik bu doğal malzemeler, yumurta, bal, muz gibi mutfağınızda bulunan veya kolayca ulaşabileceğiniz türden. İşte, parlak saçlar için doğal maske  önerileri esraninportresi’nde. (resimler kaynak :suttonandgrove)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here