Saçları Kısa Kestirmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Uzun saçlara sahip olanların saçları kestirme kararı vermeleri bazen zordur, bazende oldukça ani bir karardır. Ancak, saçları kısa kestirmeden önce bilinmesi gerekenler neler? İşte, tüm detaylar esraninportresi.com'da

0
2753

Uzun saçlara sahip olanların saçları kestirme kararı vermeleri bazen zordur, bazende oldukça ani bir karardır. Ancak, saçları kısa kestirmeden önce bilinmesi gerekenler neler? İşte, tüm detaylar esraninportresi.com’da

Saçları kısa kestirmeden önce bilmeniz gerekenler : Bir kadının sahip olduğu uzun saçları kısa kestirmesi ne yazık ki hemen depresyona yorumlanır. Elbette sebeplerden biri bazen bu da olabilir ancak genellemenin yanlış olduğu kanısındayım. Bir kadın sadece uzun saçtan sıkıldığı için, gerçekten yakıştığı için, kendini farklı hissetmek veya farklı olmak için, daha genç görünmek için, kullanımı kolay bir saç modeli aradıkları için, bazen toplumun kaıdn dediğin uzun saçlı olur dayatmasına tepki göstermek için, özgüvenini arttırmak için veya sadece ama sadece değişimi denemek için…. Oldukça radikal ve zor bir karar gibi görünse dahi, kadınların karşılaştıkları diğer zorlukları düşündüğüm zaman devede kulak bana kalırsa…

Aslında kadınlar saçlarını neden kestirir sorusundan daha çok odaklanılması gereken, kestirdikleri saç ile mutlu olup olmadıklarıdır. Çünkü, internette gezinirken modeli çok beğendiği için soluğu kuaförde alan, ama gerek bakım zorluğu gerekse kesimin doğru olmaması veya yakışmaması gibi sebeplerle pişman ve mutsuz olan çokça örnekle karşılaşmak mümkün. Bu yüzden tam da bir değişimin arefesinde olanlar için saçları kısa kesitmeden önce bilinmesi gerekenler listesi hazırladım. Ne ile karşı karşıya olduğunuzu bilmek karar sürecince yardımcı olacaktır.

Saçları Kısa Kestirmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

1 kısa saçları kestirmeden önce bilmeniz gerekenler_mini

Öncelikle ilk ve önemli aşama aslında model seçimiyle birlikte kuaförde yapılan kesimdir. Uyarmalıyım ki, internette görüp beğendiğiniz kısa saç modellerine kuaför eli değmiştir. Her gün böyle olacağı hissine kapılmayın, eğer her gün kuaföre gidemeyecekseniz veya saç yapısı itibariyle şanslı değilseniz tabii. Gerçekten saç tipinize, saç yapınıza, yüzünüze kısacası size uyup uymadığından kuaförünüzden fikir alarak emin olun. İşte, saçları kısa kestirmeden önce bilmeniz gerekenlerin küçük bir listesi..

Saçlarında yenilik arayışında olanlar ya saç rengini değiştirecek ya da saç boyunu. Sizin için saç kesimleri dışında saç rengi, balyaj gibi değişimlerin saç modellerinin görünümünü nasıl etkilediğini de görebileceğiniz bir rehber hazırladık. İşte, saç modelleri trendlerinde öne çıkan–> bob-lob saç kesimleri esraninportresi’nde

Saçları Kısa Kestirmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

1- Uzun saç ağır saç demektir. Kısa saçlı olmanın önemli avantajlarından biridir aslında kısa saçın daha hafif olması. Eğer dalgalı saç yapınız varsa veya saçlarınızın uçlarına maşa ile dalgalar yapıyorsanız uzun saçlardaki saç dalgaları saçı daha çok aşağı çekecektir, saç dalgaları daha gevşek görünecektir. Ancak kısa saça sahip olursanız, saç dalgaları saçınızın daha tok ve dolgun görünmesini sağlayacaktır.

2– Saç şekillendirici malzemelerin değişmesi gerekecek. Saçları kısa kestirmeden önce önleminizi almalısınız. Çünkü, uzun saçlıyken kullandığınız kalın saç maşası ve fırçalar yerine kısa saçlarınızı şekillendirecek daha ince maşa ve fırçalara ihtiyacınız olacak.

3 erkek saçı saç kesimi_mini

3- Kısa saça şekil verme kolaydır. Özellikle erkek saçı diye tabir edilen, pixie model saçlar için yıka ve çık saçı desen yanlış olmaz. Eğer bu saç modellerinin kendinize yakışacağını düşünüyorsanız çok şanslısınız. Vaktinizin olmadığı zamanlarda iyi ki bu modeli kestirmişim dersiniz. En fazla omuzlara kadar inen uzunluklarda da geçerli olan kısa zamanda kurutabilmek ve kısa olmasından dolayı şekil verme işlemini daha kısa sürede tamamlayabilmek.

4- Daha az saç bakım ürünü kullanırsınız. Uzun saçlara ne şampuan yetiştirebilirsiniz ne de bakım kremlerini… Saçınızı kısa kestirdiğiniz zaman ürünleri kullanım süreniz aratacaktır.

5- Kısa saçlar, daha çok kuaföre gitmeyi gerektirir. Saçları kısa kestirmeden önce bilmeniz gereken önemli bir detay daha… Kısa saçların dezavantajlarından biridir uzayan saçların saç modelini bozması.. Saçlarınızı kısa kestirdikten sonra uzatmaya karar verseniz daha şekilsiz görünmelerini engellemek için sık sık düzeltme yaptırmanız gerekecektir. Uzun saçlarda bu durum fazla belli olmadığından kestirmek için kuaföre gitme süreleri uzayacaktır.

Saçları Kısa Kestirmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

6- Alışmak zaman alacaktır. Kestirdiğiniz anda aynada gördüğünüzden pek mutlu olmayabilirsiniz eğer uzun saçlarınıza çok bağlıysanız. Çünkü elinizi attığınızda oynadığınız uuzn bukleleriniz artık yok. Başta bu gözünüzün görüntüye alışması gerek. Zamanla sizde alışırsınız. Diğer yandan kökü sizde, illaki uzayacaktır!

7- Saçınız bir gecede tekrar uzamaz. Saçları kısa kestirmeden, baştan kabullenmeniz gerekenlerden biridir bu! Saçınızın bir gecede eski uzunluğuna ulaşmayacağını bilerek saçınızı kestirin. Hiç bir ürün 1 gecede saçlarınızın uzamasını sağlayamaz. Kullanacağınız ek ürünler, doğru saç bakımı ile sadece süreyi biraz hızlandırabilirsiniz.

2 saçları kısa kestirmeden önce bilmeniz gerekenler_mini

8- Kendinize güvenin. Saçınızı kestirdiniz ve beğenmediğiniz. Hemen hayatı kendinize zindan etmeyin. İnternette kısa saçlar için yapılabilecek pek çok saç modeli var (isterseniz sitemizdekilere buradan göz atabilirsiniz). Saç aksesuarları kullanabilir, saçınızı farklı modellerde şekillendirebilirsiniz. Yeter ki isteyin, araştırın, uygulayın!

8- Kısa saçı uzatma aşaması zorludur. Saçları kısa kestirmeden önce göz önüne almanız gereken bir risktir aslında. Eğer kısa saçınızla mutlu değilseniz, saçlarınızı tekrar uzatmaya karar verdiğiniz zaman ya kötü ve şekilsiz saç modelleri ile etrafta dolaşmayı göze alacaksınız ya da şekilsiz görünmelerini engellemek için sık sık düzeltme yaptıracaksınız. İkincisini uygularsanız saç uzatma süreci sancısız geçer ama daha uzun sürer

9- Kirli saç günlerine dikkat. Saçlar uzun olduğunda, at kuyruğu veya tepede topuzlar sizi kurtacaktır. Kısa saçlarda ise bu pek mümkün değil! Kulak hizasındaki saçlarda ön bölümlere yapacağınız örgüler veya yarım toplu saçlar durumu kurtarabilir. Diğer yandan bu demek olmuyor ki kısa saçlar kirlendiğinde bir şey yapılamaz. Saç aksesuarları, eşarplar, şapkalar kısa saçlar içinde birer kurtarıcıdır, unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here