Saçlara Şekil Verme Yolları

Kadın erkek fark etmeksizin herkesin ortak sorunlarından biridir, her sabah bu saça nasıl şekil vereceğim mevzusu... Peki, saçlara hızlı ve kolay nasıl şekil verilebilir? Saça maşa ile şekil verme, örgüler ile şekil verme gibi saçlara kolay şekil verme yolları, esraninportresi'nde.

8
5657

Kadın erkek fark etmeksizin herkesin ortak sorunlarından biridir, her sabah bu saça nasıl şekil vereceğim mevzusu… Peki, saçlara hızlı ve kolay nasıl şekil verilebilir? Saça maşa ile şekil verme, örgüler ile şekil verme gibi saçlara şekil verme yolları, esraninportresi’nde.

Saçlara şekil verme yolları : Her ne kadar konuyu ele almaya kadınlar olarak başlasam dahi aslında kadın – erkek fark etmeksizin herkesin ortak sorunlarından biridir, her sabah bu saça nasıl şekil vereceğim mevzusu… Ancak bir kadın olarak benim de zaman zaman bocaladığım konulardan biri olmasından dolayı, önce kendi derdimize çare bulalım diye düşünerek önceliği kadınlara veriyorum.

Ben bir süre önce artık saçlarıma hem daha az zaman ayırayım hem de biraz kırıklarından arındırıp daha güçlü uzamalarını sağlamak için saçlarımı kısa ve küt olarak kestirdim. Sebeplerimden ikincisi için doğru bir şey yaptığımdan eminim ancak ilki için pek emin olamamakla birlikte biraz zorlandığımı da ifade etmeliyim. İşte hem kendim hem de sizin için derlediğim saçlara kolay şekil verme yolları,

Saçlara şekil verme yolları 1- Saça maşa uygulaması : Uzun saçlı olan kadınlar genellikle saçlarına maşa yapıyor. İçinizde de hemen her gün saça maşa yapanların olduğunu biliyorum. Her gün maşa yapmanın zararları olduğunu pek çok kez tekrarladım ama yapacaksak da buna ayırdığımız zamanı en aza indirelim diyorum. İşte en pratik şekilde saça maşa yapmanın yolu yukarıda gizli. Daha önceki kolay saç modelleri yazılarını takip edenler bu pratik maşa uygulama yöntemini hatırlayacaktır. Ancak yazıları ilk defa okuyacaklar için ve bu pratik yöntemi bilmeyenler için tam da yeri olduğunu düşünerek paylaşmak istedim. Resimlerde nasıl yapıldığı çok net ama kısaca yapmanız gerekenler, saçınızı en tepede toplamak ve parçalara bölerek maşayı uygulamak.

1 saçlara şekil_mini

Saçlara şekil verme yolları 2- Saça düzleştirici uygulaması : Hazır ilk maddeyi pratik maşa uygulaması olarak açmışken başka nasıl alternatiflerimiz var, yer vermek istiyorum. Maşayı tutma, maşaya saçı sarma şekillerini değiştirerek farklı saç dalgaları elde edebilirsiniz. İşte bunlardan birine güzel bir örnek aşağıdaki. Saçı duştan sonra biraz kurutup parçalara ayırın ve örün. Ördüğünüz parçaların üzerinden saç düzleştirici ile resimlerdeki gibi geçtiğiniz zaman zigzaga benzer dalgalar elde edersiniz ki günlük kullanım için hoş ve hacimli bir görüntüdür aslında. Eğer ısı kullanmak istemezseniz geceden saçlarınızı örüp yattığınızda da aynı sonucu elde edebilirsiniz.

2 saçlara şekil verme_mini

İlginizi Çekebilir : 

3 saça maşa_mini

Yok ben iri saç dalgaları istiyorum diyorsanız ve elinizde yuvarlak maşa yerine saç düzleştirici varsa o zaman yukarıdaki yöntemi kullanabilirsiniz. Örgü yönteminde olduğu gibi yapmanız gereken öne saçları bölümlere ayırmak. Eğer iri dalgalar istiyorsanız kalın parçalara ayırın, daha sık dalgalarsa istediğiniz daha ince parçalara ayırın saçları. Ardından her parçayı kendi etrafında uca kadar burkun (daha farklı nasıl ifade edebilirim, bilemedim). Son olarak tıpkı örgü yöntemindeki gibi parçayı saç düzleştiricinin arasına yerleştirin, üzerinden düzleştirici ile geçin. Sonuç yukarıdaki gibi saç dalgaları olacaktır. Eğer ince telli saçlara sahipseniz ve iri dalgalar istiyorsanız saçınızı sadece ikiye ayırmak bile yetecektir.

İlginizi Çekebilir :

8 YORUMLAR

  1. Saclarınızı maşa kullanmadan da zigzag yapabilirsin.
    Saclarız ıslakken ikiye ayırıp baliksırtı örun balıksırtı bilmiyorsaniz normal örgü de örebilirsiniz. Ama baliksırtı daha güzel duruyor. 1 gün boyunca öyle bekleyin öyle yatin.saclarinız çok güzel bir şekilde kıvırcık olur.ben denedim

  2. Saclarım cok cabuk kırılıyor ve bende iri dalglar yapmak istiyorum normalde saclarımı örüp actıgımda güzel sekil veriyo ama ben iri dalglar vermek istiyorum dediğim gibi saclarım cok cabuk kırılıyor ne yapmalıyım?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here