Saç Tiplerine Göre Saç Stilleri ve Şekillendirme Önerileri

Kalın telli, kıvırcık veya ince telli saçlar... Saç tipine, dokusuna göre saç modeli seçimi yapıp, farklı şekillendirme tekniklerini uygulayarak, kendi saç stilinizi yaratabilirsiniz. Birkaç ipucu ve püf noktası yardımıyla saç tiplerine göre saç stilleri ve saç şekillendirme yöntemleri, esraninportresi'nde.

0
6681

Kalın telli, kıvırcık veya ince telli saçlar… Saç tipine, dokusuna göre saç modeli seçimi yapıp, farklı şekillendirme tekniklerini uygulayarak, kendi saç stilinizi yaratabilirsiniz. Birkaç ipucu ve püf noktası yardımıyla saç tiplerine göre saç stilleri ve saç şekillendirme yöntemleri, esraninportresi’nde.

Her birimiz nasıl ki farklı cilt tipi ve rengi özelliklerine sahipsek, aynı şekilde farklı saç dokusu ve tiplerine de sahibiz. Saç tipi, dokusu ve genel saç sağlığı gibi konuların en temelinde çoğu zaman kalıtsal faktörler yer almaktadır. Ancak bu saçlarımızı istediğimiz gibi şekillendirme özgürlüğüne sahip olmadığımız anlamına da gelmez. Saç tipine, dokusuna göre saç modeli seçimi yapıp, farklı şekillendirme tekniklerini uygulayarak, kendi saç stilinizi yaratabilirsiniz. Bunun için saçlarınızı iyi tanımanın yanına eklenecek birkaç ipucu ve püf noktası yeterli olacaktır.

Saçlarımız çok değerli ve onlara iyi bakmak da bizim görevimiz. Sağlıklı saçlara sahip olarak, güzelliğinize değer katabilir ve her zamankinden daha iyi görünebilirsiniz. Bu noktada unutmamanız gereken en önemli nokta, herhangi bir saç modeline karar vermeden önce saçınızın dokusunu ve yoğunluğunu dikkate almanızdır. Kötü bir saç modeli, görünümünüzü tam bir felakete dönüştürme potansiyeline sahip olacağı gibi sizi mutsuz da edebilecektir.

Saç Tiplerine Göre Saç Stilleri

Saçlarınızı tanımak ve saç tipinizi kabaca belirlemek için kullanabileceğiniz birkaç ipucu vardır.

  • Örneğin saçlarınızı 1 saatten kısa bir sürede kuruyorsa muhtemelen ince telli saçlara sahipsiniz. Çünkü aksi halde yani kalın telli saçlara sahipseniz kurutmak çok daha zahmetli ve uzun zaman alacaktır.
  • Ayrıca seç telini beyaz bir saç kağıdı üzerine koyduğunuz zaman, saç telini görmekte zorlanıyorsanız, yine muhtemelen saçlarınız ince tellidir. Çünkü kalın telli saçı kolayca fark edebilirsiniz.

İnce Telli Saçlar :

İnce saçların ana özellikleri parlak, yumuşak, cansız ve düz görünümüdür. Bu saç tipinin diğer bir karakteristik özelliği de hacimsiz olmalarıdır. Bu nedenle bu saç tipine sahip olanların daha çok kısa veya orta boy saç modellerini tercih etmelerinde fayda vardır. Hacimli bir görünüm yaratabilmek için de katlı kısa saç modelleri veya orta uzunluktaki lob saç stilleri, bu saçlar için mükemmel bir saç kesimi olacaktır.

Saç şekillendirme sırasında bu saç tiplerine önerilen bir diğer ipucu da saç köklerine hacim kazandırabilmek için fön sırasında büyük yuvarlak fırça kullanmaktır.

Saç ürünlerini seçerken saç tellerini ağırlaştırmayacak ama biraz kalınlık kazandıracak şekillendirici köpükleri ve saç jellerine yönelmelisiniz.

Unutmamalısınız ki uzun saç modelleri ince telli saçlarınızın ince yapısına fazlaca vurgu yapıp, olduğundan daha ince görünmesine de neden olacaktır. Bu nedenle uzak durmakta fayda var.

Çeşitli saç efektleri, yani balyaj, gölgelendirme teknikleri kullanarak da daha dolgun saç görünümü elde edebileceğinizi unutmayın.

Sarı ombre lob saç modeli

Uzun saç kullanmak istiyorum diyorsanız mutlaka katlı kesimler ve farklı saç renkleriyle uygulanan balyaj-ombre tekniklerini uygulayın.

Zayıf ve ince telli saçlar hacimsiz duruşları, sönük görünüşleri gibi sadece olumsuz yönleriyle bilinirler. Halbuki, kalın telli saçlara göre daha kolay şekil alan ince telli saçlar, uygun saç kesim modeli ile rahatlıkla kullanılabilirler. İnce Telli Saçlar için kısa, katlı veya uzun saç kesimleri önerileri esraninportresi’nde–> ince telli saçlar için saç kesimleri

Daha dolgun saçlar elde etmek için saç kurutma makinesini nasıl kullanacağınızı veya pratik saç şekillendirme yöntemleri gibi bazı detayları bilmek önemlidir. İşte, işin uzmanlarından—> dolgun saçlar için şekillendirme önerileri

İnce telli saçlar için şekillendirme ve saç kesimi önerilerine yer verdik. Peki ya kalın telli, kıvırcık veya normal saç tipleri..? Birkaç ipucu ve püf noktası yardımıyla saç tiplerine göre saç stilleri ve saç şekillendirme yöntemlerini okumaya devam etmek için SONRAKİ SAYFA butonuna tıklayarak diğer sayfaya geçebilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here