Saç Düzleştirici Seçimi İpuçları

Seramik saç düzleştirici mi, titanyum plakalı mı..? Saç tipine göre saç düzleştirici ısı ayarı ne olmalı? Saç düzleştirici kalınlığı, plaka genişliği ne olmalı? Hangi saç tipi hangi tip saç düzleştirici ile en iyi sonucu verir? Saç düzleştirici satın almaya karar verdiğiniz zaman tüm bilmeniz gerekenler, saç düzleştirici seçimi yazısında...

0
12322

Saç Düzleştirici Seçimi İpuçları

5 kıvırcık saçı düzleştirirken yapılan hatalar_mini_mini

A2- Turmalin Saç Düzleştirici :

Aslında pek çok seramik saç düzleştiricinin özelliğinde turmalin yazdığını görmeniz mümkün. Bu aslında saç düzleştiricinin prizmatik kristaller içerdiğini göstermektedir. Bunlar özellikle kuru ve hasar görmüş saç uçlarının ısı ile birlikte daha fazla zarar görmesini engellediği gibi düz ve yumuşak olmasını da sağlar.

A3- Titanyum Saç Düzleştirici :

Kıvırcık saçlar için yüksek seviyede düzlük ve parlaklık veren iyi bir materyaldir titanyum. Ayrıca sunduğu ısı ayar seviyeleri ile kontrolü sizin elinize bırakıyor. Eğer her gün saçlarınızı düzleştiriyorsanız ve saçınız ısıya alışkınsa titanyum size uygun olabilir. Çünkü titanyum ısıyı çok daha hızlı iletir ki bu da daha kısa zamanda hazırlanma şansı demektir. Ancak bu özelliğinden dolayı da saçta uzun süre bekletmemekte fayda vardır. Eğer kalın telli ve çok saçlarınız varsa titanyum plakalı düzleştiriciler size uygun olabilir.

A4- Keratinli Saç Düzleştirici :

Son yıllarda geliştirilmiş bir diğer plaka özelliği diyebiliriz aslında. Genellikle keratin katkılı seramik plakalar olarak geçerler. Keratin, saçı canlı turan, besleyen ve aslında saçın ana maddesi olan bir proteindir. Dolayısıyla böyle bir teknolojinin saçı pürüzsüz bir güzelliğe kavuşturacağını da ekleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here