Pixie Saç Kesimleri

Ünlülerin de tercih etmesiyle Sonbahar-kış ve 2018 saç modelleri modasında kısa saçları ve özellikle de pixie kesimi oldukça popüler. Pixie nedir ve yüz şekline uygun pixie saç kesimini nasıl seçmeli ve pixie saç modellerine nasıl şekil verilir? 2018 pixie saç kesimleri modasına dair detaylar esraninportresi'nde.

0
3981

Ünlülerin de tercih etmesiyle Sonbahar-kış ve 2018 saç modelleri modasında kısa saçları ve özellikle de pixie kesimi oldukça popüler. Pixie nedir ve yüz şekline uygun pixie saç kesimini nasıl seçmeli ve pixie saç modellerine nasıl şekil verilir? 2018 pixie saç kesimleri modasına dair detaylar esraninportresi’nde.

Son olarak, Gigi Hadid‘in Stuart Weitzman‘ın yeni kampanyasında pixie saç kesimi ile adeta parlamasıyla pixie saç kesimleri üzerindeki ilgi arttı. Bundan yakın zaman önce de Katy Perry, Cara Delevingne ve (bu saçı ilk kullananlardan biri) Scarlett Johansson cesurca bir tercih yapıştı. Cesurca diyorum çünkü diğer pek çok saç modelinin aksine Pixie, yüz şekline uygunluk açısından riskli seviyede bulunan saç kesimlerinden biri.

1 pixie sac kesimleri

2 pixie sac kesimleri

2016 sonu ve 2017 yılı itibariyle saç modası içinde lob ve bob saç modelleri başta olmak üzere kısa saçların çok popüler olduğuna şahit olduk. Görünen o ki 2017 sonbahar-kış ve 2018 saç modelleri modasında kısa saçları ve özellikle de pixie kesimi çokça konuşuyor olacağız. Şu sıralar yurt dışında çok popüler olan bu saç kesimi, Türk ünlüler arasında da yayılmaya başladığında bunu daha net anlayacağız. İşte bu yüzden bu saç kesimi ile ilgili sizlere tüm bilgileri aktarmak istiyorum. Örneğin, pixie nedir ve yüz şeklime göre doğru pixie kesimi nasıl seçebilirim, pixie saç modellerine nasıl şekil verilir? 2018 pixie saç kesimleri modasına dair detaylar esraninportresi’nde.

Pixie Nedir?

3 pixie sac kesimleri

Yanlar genellikle makineye vurulup kısaltılıyor veya olabilecek en kısa hale getiriliyor. Erkek tipi saç kesimlerine çok benzeyebileceği gibi, üstler ve önler uzun ve yoğun bırakılarak daha kadınsı bir görünüm de yakalanabiliyor. Bu çok yönlü kesim size istediğinizde yaramaz kız imajı istediğinizde de tıpkı Scarlett Johansson gibi rüya kız olarak görünmenize yardımcı oluyor.

pixie saç modeli Scarlett Johannson saç modeli_mini

Yüz Şekline Uygun Pixie Kesim Önerileri

Oval Yüzler için Pixie Saç Kesimleri :

Pixie yani ultra kısa saç kesimleri için en ideal yüz şekli diyebiliriz. Yüz özelliklerinizi vurguladığı gibi tepenin yoğun ve hacimli bırakılması, boyunuzu da uzatan bir etki yaratıyor.

4 pixie saç kesimleri

Teknik olarak saçlarınızı size yakıştığını düşündüğünüz herhangi bir saç rengi ile kullanabilirsiniz. Kesimle birlikte kahkül de kullanılabilir ki en çok derin ayrımlı, hafifçe alnınıza düşmüş uzun katlardan oluşmuş kesimleri seviyorum. Böylelikle onları farklı şekillerde tarayarak çok farklı stiller elde edebilirsiniz.

5 pixie saç kesimleri (1)

Kalp Şekilli Yüzler için Pixie Saç Kesimleri :

Şansınız, alnınızın geniş olmasıdır. Pixie, gözlerinizi ve elmacık kemiklerinizi ortaya çıkaran vurgulara yardımcı olur. Kalp şeklindeki bir yüz için yüzü uzatmak adına yükseklik eklemek gereklidir. Bu nedenle yoğun ve katlı tepe bölgesi bu dengeyi sağlarken kenarları yüzü uzatmak için düz tutulur.

7 pixie saç kesimleri

Kısa kahküller, gözlere dikkat çeker. Kalp şekilleri geniş alna sahip olma eğilimindeyken, yana doğru taranmış kahküller alnını daraltır. Bu kesim, küçük yüzü, göz kamaştırıcı gözleri ve yüksek elmacık kemikleri olan kişiler için idealdir.

6 pixie saç kesimleri

Yuvarlak Yüzler için Pixie Saç Kesimleri :

Pixie gibi süper kısa saç kesimlerini yapmak yerine yüzü biraz uzatacak ve hafifçe inceltecek şekilde saçları çenenin altında tutmak isteyebilirsiniz. Saçların tepe bölümünde çok fazla hacme ihtiyaç duyuyorsunuz çünkü böylece yüzünüz daha dar görünüyor.

9 pixie saç kesimleri

Pixie kesimde uzun katlı bir üst bölüm saçlarınızı jel ile de stil oluşturmanıza yardımcı olur. Bu kesimle amacınız yüzün yuvarlaklığını en aza indirgemektir. Yana doğru taranmış uzun ve katlı üst kesimle yüze açı vererek görünümü en iyiye taşıyabilirsiniz.

6 yuvarlak yuz sekline uygun kahkul kesimleri_mini

Uzun Yüzler İçin Pixie Saç Kesimleri :

Uzun ve keskin hatları olan bir yüz şekliniz varsa, pixie kesimine dikkatli bir şekilde yaklaşmalısınız, zira hatalı kesim daha keskin hatları daha fazla vurgulayabilir ki bu erkeksi, sert bir görünüm elde etmenize de neden olur.

Kısa bir bob, pixie kesimden daha iyidir, çünkü ikincisi yüzün uzunluğuna çok fazla dikkat çeker. Bununla birlikte, kendinize bir yan ayrım stili oluşturduysanız ve de dalgalı saç şekli verdiyseniz bu size genişlik ve denge verebilir.

Kare Yüzler İçin Pixie Saç Kesimleri :

12 pixie saç kesimleri

Kısa pixie saç kesimleri, saça göre hacim kadar dokuya doku katar. Hafif katmanlar, daha yumuşak bir saç kesimi, zaten kare şeklinde olan çene çizgisine daha fazla kenar-keskinlik eklemeye devam etmeyecektir. Özellikle yukarı taranmış dağınık katlar, bu yüz ile gerçekten iyi görünüyor.

Elmas Yüzleri İçin Pixie Saç Kesimleri

Tıpkı kare yüzlü görünümde olduğu gibi, pixie saç kesimi, doku ve hacim sağlayarak hoş, zarif ve dişil olabilecek yüz özelliklerini vurgular. Üstelik, yüzünüzü daha da düzleştiren bir kesim ve kahküllerle, yüzünüzün uzunluğunu ve gözleri ortaya çıkaracaktır.

11 pixie saç kesimleri

Pixie saç modellerinin sevilmesinin nedeni minimum çabayla her zaman kusursuz canlı görünümlere sahip olma avantajıdır. Elbette pixie saç kesimi örnekleri bunlarla sınırlı değil. Pek çok farklı kesim önerisini aşağıya sizin için ekledik. Ayrıca aşağıya, saç kesimi kadar önemli bir detay olan, saça şekil verme önerilerini de ekledik. Onları da inceleyerek bu saç kesimine geçip geçmeme konusunda daha net karar verebileceğinizi düşünüyorum.

5 pixie saç kesimleri

Jaimie Alexander pixie kısa saç modeli

8 2016 pixie saç modelleri_mini_mini

Peki pixie saç kesimlerini nasıl şekillendirmeli? Kaç farklı stilde saça şekil verilebilir? Buradan tüm detayları okuyabilirsiniz…–> Pixie saç modeline şekil vermenin yolları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here