Özel Günler için Zarif Atkuyruğu Saç Modelleri

Tepeden sıkı atkuyruğu veya ensede gevşek atkuyruğu... Yılın en moda saç modelleri içerisinde atkuyruğu saç modelleri yer alıyor. İşte özel günler için kullanabileceğiniz şık ve zarif atkuyruğu saç modelleri ve adım adım yapılışları...

0
4104

Tepeden sıkı atkuyruğu veya ensede gevşek atkuyruğu… Yılın en moda saç modelleri içerisinde atkuyruğu saç modelleri yer alıyor. İşte özel günler için kullanabileceğiniz şık ve zarif atkuyruğu saç modelleri ve adım adım yapılışları…

Saçlarınız toplanabilir uzunlukta ise herhangi bir lastik toka ile sık sık atkuyruğu yapıyor olabilirsiniz. Spor yaparken, alışverişe giderken, şapka takarken, işe giderken, arkadaşlarla buluşurken… Hemen her durumda yapımı kolay saç modeli olarak ilk akla gelendir. Benim özel günlerde de en çok kullandığım saç modellerinden biridir, atkuyruğu. Özellikle bahar ve yaz aylarındaki düğün, doğum günü kutlaması gibi özel günler için tam bir kurtarıcıdır. Herhangi bir kıyafet giydiğiniz zaman saçımı ne yapsam diye düşünüp hiçbir şeyi beğenmiyorsanız, atkuyruğu her türlü imdadınıza yetişir. Üstelik yaptığınız atkuyruğu saç modeline ekleyeceğiniz küçük detaylar ile onu daha zarif bir hale de getirebilirsiniz. Nasıl diyorsanız, bugün sizler için hazırladığım özel günler için zarif atkuyruğu saç modelleri yazısını okumaya devam edin

Özel Günler için Zarif Atkuyruğu Saç Modelleri

1- Uçları Dalgalı, Tepede Atkuyruğu Saç Modeli

En klasik seçeneklerinizden biriyle başlayalım. Bu atkuyruğu modeli yapımı en kolaylardan biri olmakla birlikte, boyunuzu uzun gösterme gibi bir ilüzyon da sahiptir. Burada önemli olan atkuyruğundan salınan saçların bakımlı, sağlı ve hacimli görünmesini sağlamaktır. Bunu yapabilmek için de bir kaç küçük detaya dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Öncelikle, özel bir gün için hazırlandığımız ve saçların dolgun görünmesini istediğimiz için saça maşa yapın. Özellikle de saçların uçlarına geniş dalgalar yapmak amacımız. Maşa yerine isterseniz bir gün önceden bigudi ile sarıp yatabilirsiniz. Bu aşamadan sonrası için size bir kaç seçenek derledim. Çünkü şık ve zarif duran bir atkuyruğu için nasıl topladığınız da büyük önem taşır. Ben en sevdiğim 2 seçeneği buraya ekledim.

1 atkuyrugu_mini

Burada aslında at kuyruğunu dolgunlaştırmak için iç içe atkuyruğu kullanılıyor. Önce saçların orta bölümünde lastik toka ile bir at kuyruğu yapılıyor. Ardından dışarıda kalan saçlar ilk atkuyruğu üzerinden tekrar toplanıyor. Burada ilk lastiğin verdiği kalınlık ile aslında daha kalın bir atkuyruğu elde ediliyor.

2 atkuyrugu_mini

Bu aslında saçlarım uzunken benim günlük kullanımda en çok tercih ettiklerimden biriydi. Yapacağınız işlem oldukça basit aslında. Alt alta iki atkuyruğu yapacaksınız. Burada üstteki saçlar ile alttaki saçların dengesini iyi ayarlayın. Eğer üstte az saç bırakırsanız altı kapatmayacağı için açılır ve hoş bir görüntü olmaz. Son olarak, hangi seçeneği kullanırsanız kullanın,lastik tokayı gizlemeyi asla unutmayın.

3 at_mini

2- Ensede Atkuyruğu Saç Modeli

Bu modelin daha vintage havası var. Bu yüzden örneğin gideceğiniz yere giderken 50’ler 60’ların izlerini taşıyan midi kabarık eteği olan bir elbise giyecekseniz örneğin bu saç modeli en doğru seçimlerden biri olacaktır. O dönemin izlerini taşıyan tam bir bütünlük içinde olabilirsiniz. Diğer yandan saçınızı değil daha çok makyajınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız yine doğru seçeneklerden biri olacaktır.

Bu saç modelini daha düz ve sade isterseniz, aşağıdaki modeli, tepeye bu kadar hacim katmadan da yapabilirsiniz elbette. Ancak aşağıdaki gibi saçlarınızda hoş dalgalar yarattıysanız tepeye krepe atarak hacim katmak görüntüyü daha şık hale getirmektedir. Bu saçlara şık inci küpeler her zaman çok yakıştırmışımdır.

4 at_mini

Elbette özel günler için atkuyruğu saç modelleri bunlarla sınırlı değil. Örgüler ile daha zarf ve şık hale getirilmiş modelleri, sadece uzun saçlar için değil, kısa saçlar için atkuyruğu saç modelleri ve yarım toplanmış atkuyruğu saç modelleri gibi farklı seçenekleri de ilerleyen sayfalarda bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here