Özel Günler için Zarif Atkuyruğu Saç Modelleri

Tepeden sıkı atkuyruğu veya ensede gevşek atkuyruğu... Yılın en moda saç modelleri içerisinde atkuyruğu saç modelleri yer alıyor. İşte özel günler için kullanabileceğiniz şık ve zarif atkuyruğu saç modelleri ve adım adım yapılışları...

0
10543

Tepeden sıkı atkuyruğu veya ensede gevşek atkuyruğu… Yılın en moda saç modelleri içerisinde atkuyruğu saç modelleri yer alıyor. İşte özel günler için kullanabileceğiniz şık ve zarif atkuyruğu saç modelleri ve adım adım yapılışları…

Saçlarınız toplanabilir uzunlukta ise herhangi bir lastik toka ile sık sık atkuyruğu yapıyor olabilirsiniz. Spor yaparken, alışverişe giderken, şapka takarken, işe giderken, arkadaşlarla buluşurken… Hemen her durumda yapımı kolay saç modeli olarak ilk akla gelendir. Benim özel günlerde de en çok kullandığım saç modellerinden biridir, atkuyruğu. Özellikle bahar ve yaz aylarındaki düğün, doğum günü kutlaması gibi özel günler için tam bir kurtarıcıdır. Herhangi bir kıyafet giydiğiniz zaman saçımı ne yapsam diye düşünüp hiçbir şeyi beğenmiyorsanız, atkuyruğu her türlü imdadınıza yetişir. Üstelik yaptığınız atkuyruğu saç modeline ekleyeceğiniz küçük detaylar ile onu daha zarif bir hale de getirebilirsiniz. Nasıl diyorsanız, bugün sizler için hazırladığım özel günler için zarif atkuyruğu saç modelleri yazısını okumaya devam edin

Özel Günler için Zarif Atkuyruğu Saç Modelleri

1- Uçları Dalgalı, Tepede Atkuyruğu Saç Modeli

En klasik seçeneklerinizden biriyle başlayalım. Bu atkuyruğu modeli yapımı en kolaylardan biri olmakla birlikte, boyunuzu uzun gösterme gibi bir ilüzyon da sahiptir. Burada önemli olan atkuyruğundan salınan saçların bakımlı, sağlı ve hacimli görünmesini sağlamaktır. Bunu yapabilmek için de bir kaç küçük detaya dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Öncelikle, özel bir gün için hazırlandığımız ve saçların dolgun görünmesini istediğimiz için saça maşa yapın. Özellikle de saçların uçlarına geniş dalgalar yapmak amacımız. Maşa yerine isterseniz bir gün önceden bigudi ile sarıp yatabilirsiniz. Bu aşamadan sonrası için size bir kaç seçenek derledim. Çünkü şık ve zarif duran bir atkuyruğu için nasıl topladığınız da büyük önem taşır. Ben en sevdiğim 2 seçeneği buraya ekledim.

1 atkuyrugu_mini

Burada aslında at kuyruğunu dolgunlaştırmak için iç içe atkuyruğu kullanılıyor. Önce saçların orta bölümünde lastik toka ile bir at kuyruğu yapılıyor. Ardından dışarıda kalan saçlar ilk atkuyruğu üzerinden tekrar toplanıyor. Burada ilk lastiğin verdiği kalınlık ile aslında daha kalın bir atkuyruğu elde ediliyor.

2 atkuyrugu_mini

Bu aslında saçlarım uzunken benim günlük kullanımda en çok tercih ettiklerimden biriydi. Yapacağınız işlem oldukça basit aslında. Alt alta iki atkuyruğu yapacaksınız. Burada üstteki saçlar ile alttaki saçların dengesini iyi ayarlayın. Eğer üstte az saç bırakırsanız altı kapatmayacağı için açılır ve hoş bir görüntü olmaz. Son olarak, hangi seçeneği kullanırsanız kullanın,lastik tokayı gizlemeyi asla unutmayın.

3 at_mini

2- Ensede Atkuyruğu Saç Modeli

Bu modelin daha vintage havası var. Bu yüzden örneğin gideceğiniz yere giderken 50’ler 60’ların izlerini taşıyan midi kabarık eteği olan bir elbise giyecekseniz örneğin bu saç modeli en doğru seçimlerden biri olacaktır. O dönemin izlerini taşıyan tam bir bütünlük içinde olabilirsiniz. Diğer yandan saçınızı değil daha çok makyajınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız yine doğru seçeneklerden biri olacaktır.

Bu saç modelini daha düz ve sade isterseniz, aşağıdaki modeli, tepeye bu kadar hacim katmadan da yapabilirsiniz elbette. Ancak aşağıdaki gibi saçlarınızda hoş dalgalar yarattıysanız tepeye krepe atarak hacim katmak görüntüyü daha şık hale getirmektedir. Bu saçlara şık inci küpeler her zaman çok yakıştırmışımdır.

4 at_mini

Elbette özel günler için atkuyruğu saç modelleri bunlarla sınırlı değil. Örgüler ile daha zarf ve şık hale getirilmiş modelleri, sadece uzun saçlar için değil, kısa saçlar için atkuyruğu saç modelleri ve yarım toplanmış atkuyruğu saç modelleri gibi farklı seçenekleri de ilerleyen sayfalarda bulabilirsiniz.

Özel Günler için Zarif Atkuyruğu Saç Modelleri

3- Hollanda Örgüsü ile Atkuyruğu Saç Modeli

5 at_mini

Bir saç modeline saç örgüleri eklediğiniz andan itibaren görünümü hemen çok daha zarif ve şık hale dönüşü verir. İşte bu saç örgüsü modelleri içinde en çok sevdiklerimden biri de Hollanda Örgüsü. Mısır Örgünün tersten örülmüş hali gibi burada yapılan model. Atkuyruğu saç modelleri ile bir araya geldiğinde de çok daha şık hale geliyor bana kalırsa.

Elbette pek çok farklı şekilde atkuyruğu saç modelleri ile örgüler bir araya getirilebilir. Ben sizin için son dönemlerin en popüler örgü modelini seçtim. Yapılışını detaylı görmek için de aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Saç modelleri ile oldukça önemli bir hayran kitlesi olan Sue adım adım tüm yapılışını göstermiş.

Özel Günler için Zarif Atkuyruğu Saç Modelleri

4- Dağınık Atkuyruğu Saç Modeli

6 at_mini

Özellikle düz fönlü saçlar ile mükemmel bir sonuç veren atkuyruğu saç modellerinden biri, dağınık atkuyruğu saç modeli. Aslında üzerinde titizlikle çalışması gereken ama sanki hiç uğraşılmamış gibi görünmesi gereken, sözde doğal saç modeli. Saç modelini övüyor muyum, yeriyor muyum belli değil! Şaka bir yana düz fön çektirdikten sonra, tepe bölümlere biraz krepe atarak istediğiniz yükseklikte toplayarak elde edebilirsiniz. Yüzünüze bir kaç tutamın düşmesine izin vermeyi ve saç lastiğini saçlarınızla gizlemeyi unutmadan elbette.

Eğer yuvarlak veya oval bir yüz tipiniz varsa, yüzüm olduğu gibi öne çıkmasın diyorsanız, yüzünüze düşen tutamlar fazlaca ortada olmasını istemediğiniz yanakları gizleyecektir.

Özel Günler için Zarif Atkuyruğu Saç Modelleri

5- Kısa Saçlar için Yarım Toplanmış Atkuyruğu Saç Modeli

7 at_mini

Uzun saçlı olanların da uygulayabileceği ama en çok kısa saçların işine yarayan saç modellerinden biri son zamanların en popüleri yarım toplanmış atkuyruğu saç modelleri.

Özellikle öne doğru uzayan A kesim kısa bob saç modelleri bu tarz atkuyruğu saçların yapılması için oldukça uygun. Tek ihtiyacınız olan düzgün çekilmiş bir fön. Bir de tabii diğer modellerde olduğu gibi saç tokasını saçlar ile kapatmayı unutmamak.

Elbette yarım toplanmış saç modelleri sadece bir atkuyruğu ile sınırlı değil. Örgülerin veya küçük topuzların dahil olduğu çok şık yarım toplu saç modelleri bulunmaktadır. Eğer yarım toplu saç modelleri ilginizi çekiyorsa daha önce hazırladığım ve adım adım yapılışlarını anlatan yazıya buradan ulaşabilirsiniz—> Yarım toplanmış dalgalı saç modelleri

Özel Günler için Zarif Atkuyruğu Saç Modelleri

6- Merdiven Örgülü Atkuyruğu Saç Modeli

3-merdiven-orgu-sac-modeli_mini

Bir saç modelini daha şık hale getirmenin en kolay yollarından birinin örgüleri dahil etmek olduğunu daha önce belirtmiştim. İşte buna en güzel örneklerden bir diğeri de merdiven örgülü atkuyruğu. Özellikle de uzun saçlara sahipseniz muhteşem görüneceğinden emin olabilirsiniz. Ancak örgülü adıma geçmeden önce at kuyruğunun hacimli durması için ilk sayfada anlattığımız adımlardan birini uygulayabilir, sprey ile sabitleyebilirsiniz. Peki merdiven örgü nasıl örülecek. Sizin için aşağıya videosunu da ekledim.

Örgülü atkuyruğu modelleri sadece bunlarla da sınırlı değil elbette. Eğer ilgimi çekiyor ve daha çok model görmek istiyorum diyorsanız bu yazıya göz atmanızı öneririm–> örgülü at kuyruğu saç modelleri

Özel Günler için Zarif Atkuyruğu Saç Modelleri

7- Saç Aksesuarları ile Atkuyruğu Saç Modelleri

9 at_mini

Saç aksesuarları kullanmak istiyorsanız, yine atkuyruğu saç modeli ile birlikte kendiniz için harika seçenekler oluşturabilirsiniz. Atkuyruğu saç modelleri trendi içerisinde daha sade, elegan saç tokaları olduğu gibi, birbirinden gösterişli, ışıltılı saç aksesuarları da yer alıyor.

Özel günün sizin için anlamına göre seçeceğiniz bir toka ile şıklığınızı vurgulayabilirsiniz. Son olarak diğer sizin için seçtiğim özel günler için atkuyruğu modellerini de aşağıda bulabilirsiniz.

10 at_mini

11 at_mini

12 at_mini

13 at_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here