Ombre Saç Renkleri

Ombre nedir ve diğer balyaj uygulamalarından farkı nedir? Sarı saç renkleri ile başlayan ombre trendi, kızıl, kahve derken diğer pek çok saç rengiyle de uygulanır oldu. İşte, birbirinden farklı ombre saç renkleri ve saç modelleri esraninportresi'nde.

0
5764

Ombre nedir ve diğer balyaj uygulamalarından farkı nedir? Sarı saç renkleri ile başlayan ombre trendi, kızıl, kahve derken diğer pek çok saç rengiyle de uygulanır oldu. İşte, birbirinden farklı ombre saç renkleri ve saç modelleri esraninportresi’nde.

Aslında kadınların bir saç boyama tekniği olan ombre ile tanışalı epey oluyor. Saçlardaki uygulamalarının ortaya çıkıp popüler hale gelmesi 2000’lere dayanıyor. Temel olarak birbirinden farklı şekillerde uygulanabilecek balyaj tekniklerinden biridir. Peki ombre nedir ve diğer balyaj uygulamalarından farkı nedir?

Ombre saç boyama tekniği bir saç uzmanının saç köklerini koyu bırakıp, saç uçlarına doğru kademli olarak saç rengini açmasıyla ortaya çıkardığı bir uygulama. İlk popüler olduğu zamanlarda sarı saç renkleri ile anılan ombre tekniği yıllar geçtikçe geliştirildi ve diğer pek çok saç rengi ile uygulanabilir hale geldi.

Peki neden ombre?

Bugün pek çok kadının ombre uygulamalarıyla ilgili olumlu düşünceleri var. Çünkü,

  • Kendi saç tonlarınız ile bu teknik uygulandığında yumuşak geçişler sayesinde oldukça doğal bir görünüm ortaya çıkarıyor.
  • Saça doğal ışıltılar eklenmiş oluyor ki böylelikle daha hacimli, dolgun bir görünüm de elde ediliyor.
  • Tüm saçını boyatmak istemeyen ama saçlarında bir değişim arayanlar için saç köklerine müdahele olmadığından daha az yıpratıcı.
  • Bir önceki maddeden sebeple boyalı saçlara oranla bakımı daha kolay.
  • Özellikle sarı saç renkleri üzerinden uygulandığında güneşten açılmış gibi görünen saçlar elde ediliyor.
  • Farklılığı seven ve yenilikleri denemek isteyenler mavi, yeşil, mor, pembe, gümüş ve gri saç renkleri gibi yılın popüler diğer renkleriyle de ombre tekniğini uygulayabilir.
  • Son bir sebep olarak da ombre saç renkleri modası asla geçmeyen, her zaman modern bir görünüm yakalamanızı sağlayacak zamansızdır…
  • Saç diplerini koyu tonlarda bırakmanın yarattığı derinlik ve ombre ile yaratılan ışıltılar yüz hatlarının vurgulanmasını sağlıyor.

Ve işte sizin için farklı saç renkleri ile ortaya çıkarılmış ombre saç renkleri bir araya getirdik. Buradan ilham alarak belki de ombreyi denemek istersiniz…

Ombre Saç Renkleri

1- Çikolata Kahve Saç Rengi Dipler-Karamel Ombre :

Bu tip renklerde elimden geldiğince en doğal görünenleri seçmeye çalışıyorum ki aşağıdaki de buna mükemmel bir örnek. Koyu çikolata kahve saç dipleriyle başlayan oyuncu Gina Rodriguez’in saçları uçlara doğru yumuşak geçişler ile açılmaya başlamış ve uçlarda bir karamel saç tonuyla bitirilmiş. Büyük saç dalgası ile şekillendirilen saçlarda hoş bir ışıltı ortaya çıkarıldığı gibi daha dolgun görünmesi de sağlanmış.

1 ombre sac renkleri ve sac modelleri_mini

2 ombre sac renkleri ve sac modelleri_mini

10 koyu kahve sac renkleri_mini

Koyu kahve saç renkleri, balyaj ve röfleler ile saçları daha yumuşak ve ipeksi göstermek için oldukça elverişliler. İşte, koyu kahve saç renkleri ve balyajlı kahverengi saçlar, bob ve lob kahve saçlar, örgülerle, aksesuarlarla yapılmış gibi farklı kahve saç modelleri–> koyu kahve saç renkleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here