Mohikan Örgü Saç Modelleri

Asi bir görüntüsü olduğu düşünülmesinden dolayı yakın zamana kadar kadınlar tarafından pek tercih edilmeyen mohikan saç modelleri örgüller ile birleşti. İşte saç örgüsü ile yapılarak daha kadınsı ve romantik bir görüntü ortaya çıkaran mohikan örgü saç modelleri ve videolu anlatımlarıyla yapılışları esraninportresi.com'da

0
636

Asi bir görüntüsü olduğu düşünülmesinden dolayı yakın zamana kadar kadınlar tarafından pek tercih edilmeyen mohikan saç modelleri örgüller ile birleşti. İşte saç örgüsü ile yapılarak daha kadınsı ve romantik bir görüntü ortaya çıkaran mohikan örgü saç modelleri ve videolu anlatımlarıyla yapılışları esraninportresi.com’da

Mohikan örgü saç modelleri için eskiden olsa bir rock konserine mi gidiyorsun diye sorulabilirdi. Ancak bir süredir kırmızı halıdaki ünlülerin öncülüğünde başlayan mohikan saç modelleri trendi, sokak modasına kadar ulaştı. Sokak modası öncülerinin de kısa zamanda benimsemesiyle günlük hayatta da tercih edilen örgü modelleri arasına girdi.

Mohikan tarzı saç modeli denildiğinde akla beylerin saçları geliyor pek çoğu için. Şekil olarak o modellerden ilham aldığını da kabul etmek gerek. Mohikan saçların asi ve farklı bir duruşu olduğundan punk ve rockçıların çokça kullandığını da görmüşüzdür. Ancak burada mohikan saçlardan bahsederken bir saç kesiminden değil örgüler ile yapılan bir saç şekillendirme fikrini anlatmaya çalışıyorum aslında. Örgüller ile şekli mohikan saç modelerine benzetilen modeller… Aslında örgüler ile yapılan bu mohikan saç modelleri asi duruş ile romantik kadınsı havayı ilginç bir şekilde bir arada sunuyor. Bundan olsa gerek ünlülerden bloggerlara kadar hemen herkes kolaylıkla benimsedi.

1 mohikan örgü saç modelleri_mini

Uzun saçlı olanların yapmakta zorlanmayacakları bu mohikan örgü saç modelleri farklılık arayanlar için oldukça ideal. Omuz hizasındaki saçlar yani orta uzunluktaki saçların da uygulayabileceği modelleri de yazı içine ekledim. İster ofise giderken, isterseniz gündüz arkadaşlarınızla buluşaağınız zaman isterseniz de gece dışarı çıkarken..Hatta at kuyruğu ile bitirilen modeller okul saçı olarak dahi kullanılabilir bence. Bu kısmı fazla uzatmadan sizin için derlediğim farklı mohikan örgü saç modelleri yapılışlarını anlatmaya başlıyorum.

1- Atkuyruğu mohikan örgü :

İşte yazının en başında bahsettiğim günlük hayatta, ofise giderken, okula giderken veya isterseniz gece dışarı çıkarken bile yapabileceğiniz at kuyruğu ile desteklenen mohikan örgülü saç modeline bir örnek. Sadece tepe bölümünü ördüğünüz için hem daha kısa zaman alıyor yapması hem de modern bir görünüm sağlıyor.

Bu modeli orta uzunluktaki saçlar at kuyruğu ile bitirmek yerine yarım at kuyruğu yaparak tamamlayabilirler. Bu haliyle model hem uzun saçlara hemde orta uzunluktaki saçlara hitap etmiş oluyor aslında. Gelelim yapılış aşamasına. Burada kullanılan örgü modeli hollanda örgü modeli olarak adlandırılıyor. Bildiğimiz örgünün aynısı sayılabilir. Tek farkı saç tutamlarını normal örgüde birbirinin üstünden atarak ilerlerken, hollanda örgü modelinde alttan geçirerek ilerliyoruz. Böylelikle örgüller net bir şekilde ortaya çıkıyor aslında. Ters örgü olarak da bilinen bir modeldir. Açıkçası tüm saça balıksırtı örgü yapmak istediğimde bu örgü modelini uygulamayı daha çok seviyorum. Çünkü daha net bir görüntüsü oluyor.

2 mohikan at kuyruğu saç modeli_mini

Gelelim buradaki saç modelinin yapılışına. Yapılış için videolu anlatımı kullanmayı tercih ettim. Videonun ingilizce olmasına aldırış etmeyin. Sadece saç uzmanının nasıl yaptığını izlemeniz yeterli olacaktır emin olun. Yine de kısaca adımları bende sizler için aktarmaya çalışacağım.

1- Öncelikle örgü işlemi tepe bölgeye yapılacağından iki yandaki saçları ayırmak gerekiyor. Bunu saçın tepe bölgesinin arka taraftaki bitimine kadar denk gelecek şekilde yapmalısınız.
2- İşimiz üst bölgeyle olduğu için diğer saçlar arışmasın diye yanları ve arka taraftaki saçları bir tokayla bağlayın.
3- Ayırdığınız tepe bölgesindeki saçların en başından bir tutamı alıp, hollanda örgü-ters örgüye başlıyorsunuz.
4- Gördüğünüz gibi örgü sırasında tutamlar üstten değil alttan geçiyor. Bir sıra yaptıktan sonra her seferinde tutama yanlardan küçük tutamlar halinde saçları ekleyerek ilerliyoruz.
5- Örgü işlemi bittikten sonra lastik ile bağlıyoruz.
6- Mohikan örgü saç modelleri içindeki en önemli adım, örgülerin yavaşça çekilerek büyütülmesi, genişletilmesi. Böylelikle daha dolgun ve şık görünen örgüler elde edildiği gibi üstediğimiz üst bölümü kabarık bir saç modeli de elde etmiş oluyoruz. (kaynak : theconfessionsofahairstylist)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here