Saç Kesimleri Modasında Lob Saç Modelleri

Özellikle de ünlülerin çokça tercih etmesiyle sezonun ve de 2021 saç modelleri modasının en popüler saç kesimlerinden biri, Lob Saç Modelleri. Hemen her yüz tipine ve saç tipine uygun olan lob saç kesimleri, kahküllü lob, asimetrik lob gibi farklı kesim detayları ve kızıl, bakır, buz sarı gibi saç renkleriyle esraninportresi'nde.

0
5413

Özellikle de ünlülerin çokça tercih etmesiyle sezonun ve de 2021 saç modelleri modasının en popüler saç kesimlerinden biri, Lob Saç Modelleri. Hemen her yüz tipine ve saç tipine uygun olan lob saç kesimleri, kahküllü lob, asimetrik lob gibi farklı kesim detayları ve kızıl, bakır, buz sarı gibi saç renkleriyle esraninportresi’nde.

İçinde bulunduğumuz sezonun ve de 2021 saç modelleri içinde en popüler saç kesimi nedir diye soracak olursanız, pek çok saç stilistinden alacağınız cevap ortak olacaktır, lob saç modelleri ve ya diğer adıyla uzun bob saç modelleri. Şimdiye kadar öne çıkan moda saç stilleri içerisinde en beğenileni de ayrıca. Çünkü herkese, her yüz tipine ve hemen her saç tipine çok uygun bir kesim.

Uzunca bir süredir aslında bob ve lob saç kesimlerinden bahsediyoruz zaten. Kendine kısa saç yakışacağını düşünenler ve kısa saç modeli kullanmayı seçenler bob tercih ederken, saçlarının uzun olmasından da vazgeçemeyenler lob saç kesimleri çokça tercih etti ve ediyor…

Küt saç kesimi olarak bildiğimiz saç modelleri aslında bob ve lob saç kesimlerinin temelini oluşturuyor. Lob saç modeli ise, küt saç modelinin omuza kadar inen boylarda aldığı isimdir. Bu sezonun bu kadar popüler olan bu saç modeli için birbirinden farklı seçenekleri sizin için hazırlamak istedim. Burada sadece birbirinden farklı lob saç kesimleri görmeyeceksiniz, aynı zamanda saç renginde değişiklikler düşünenler için farklı alternatifleri görme şansınız da olacak.

Lob saçlara geçmeden önce eğer ben lob değil ama daha kısa saç kullanmak istiyorum, bob veya kısa küt saç bana yakışır mı diye merak ediyorsanız da, yol gösterici olması için uzmanların uyguladığı bir oranı da kullanabilirsiniz. Bu sihirli oranı okumak için–> Kısa katlı saç modelleri yazısına gitmeniz yeterli olacaktır.

Lob Saç Modelleri

1- Metalik Rose Gold Lob :

İlk seçtiğim saç stili için cesur ve benzersiz tanımlamasını yapabiliriz. Saç uzun bob yani lob olarak kesilmiş ve metalik rose-gold saç rengi ile renklendirilmiş. Rose gold, özellikle de sonbahar ve kışa çok yakışan saç renklerinden biri olmakla birlikte bunu metalik rengi lobla birleştirdiğinizde, iki açıdan da etkileyici bir saç kesimi ortaya çıkıyor. Dramatik bir değişim yapmak isteyenler için mükemmel bir seçenek!

2- Sıcak Tonlardaki Lob :

İçerisinde bulduğumuz sonbahar ve kış, saçınızda sıcak tonları kullanmak için mükemmel zamanlardır. Havanın soğuk ve modanın koyu olmasına karşın böyle bir lob, bakışınızı adeta aydınlatacak. Bu uzun bob çok tonlu bir stildir ve herkese uygundur. Doğal görünüm oluşturmak için stilistinizle kendi saç tonlarınızı seçebilirsiniz.

3- Blonde Dalgalı Lob :

Bir önceki örnekteki gibi illa kızıl ve kahverengi gibi sıcak tonlara da yönelmek zorunda değilsiniz elbette. Blonde yani sarı saç renkleri her mevsim uygun olacağı gibi şık ve zamansızdır. Buradaki örneğimiz aslında koyu renk olan saçlarınızı aydınlatmak için sarı rengi nasıl kullanabileceğinizi gösteriyor. Böyle bir lob, saçlarına dolgunluk vermek isteyen kadınlar için mükemmeldir.

4- Bakır Kızıl Lob :

En sevdiğim ama kullanması da bir o kadar zor saç rengi, bakır-kızıl… Sonbahar ve kışa da çok yakışan bir rengi. Bu lob, güzel bir bakır kırmızı ile renklendirilmiş. Buna benzer kızıl tonlar harika seçimlerdir. Çünkü size canlılık katacak ve sonbaharın doğal çevresine uyacaktır.

5- Karamel Saç Rengi ile Aydınlatılmış Lob :

Esmer saçlarınızda değişim yaratmak ister misiniz? Saça doğal rengine yakın karamel vurgulamalar uygulanıp uzun bob olarak kesilmiş. Bu yapay görünmeyen, hafif ve hacimli saçlar yaratır. Saç boyama yöntemi herhangi bir saç rengi ile de çalışacaktır.

6- İncimsi Sarı Lob :

Zarif ve şık yeni bir saç kesimi istiyorsanız, o zaman bu sizin aradığınız şey olabilir. Bu lob, inci rengini andıracak kadar açık tonlardaki sarı bir gölge ile yaratılmış. Kışa mükemmel şekilde uyacak olan hafif ve buz gibi bir görünüme sahiptir. Bunun gibi hafif saçlar, görünümünüzü bir anda değiştirecektir.

7- Güneşten Açılmış Gibi Görünen Lob :

“Sun kissed balyaj” olarak da bilinen bu renklendirme tekniği sayesinde güneşten açılmış gibi doğal saçlar elde etmek mümkün. Kısacası yazın geride kalması, bu görünümden vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Böyle saçlar, sonbahar ve kış kombinlerinizi adeta aydınlatacak.

8- Sonbahar için Kızıl Ombre Lob :

Sonbaharın kızıl tonlarını denemek ister misiniz? Bu lob, koyu kızıl ombre’ye sahiptir. Saç uçlarına doğru uygulanan saçlarınızla birlikte büyür ve saç diplerine kadar boyamanız gerekmez. Bu da saçların boyama işlemlerinden zarar görmemesi demektir. Bu nedenle, yeni bir görünüm isteyen herkes için mükemmeldir.

9- Blonde Lob :

İlla canlı, parlak renklere gitmek ya da çok dramatik bir şey yapmak zorunda değilsiniz. Böyle oldukça sade bir kesim de deneyebilirsiniz. Bu saç modeli, tam da bahsettiğimiz küt, basit bir kesime sahiptir. Bunun gibi saçlar zamansız olduğundan her daim sizi mükemmel gösterecektir.

10- Esmer Uzun Bob :

Trend lob saç stili fikirleri mi istiyorsunuz? Burada oldukça çarpıcı, koyu tonlar ile renklendirilmiş uzun bob saç modeli var. Bunun gibi saçlar sade ve şık olup herkese uyacaktır. Bunun gibi bir saç kesimi asla demode olmaz.

11- Buz Sarı Lob :

En iyi lob saç modellerinden biri de buz sarı saç rengi lob. Buz sarısı, soğuk hava koşullarına uygun olduğu için soğuk mevsimler için idealdir. Şık bir görünüm isteyen kadınlar için mükemmel olan bu renk seçeneğini aşağıdaki gibi balyaj teknikleri ile de kullanabilirsiniz.

12- Açılı ve Katlı Kesime Sahip Lob :

Sabahları yaklaşık üç dakika içinde hazırlanmanızı sağlayacak saçlar istiyorsanız, bu bohem stildeki lob kesinlikle iyi bir tercihtir. Hafifçe saç dalgası için parmaklarınızla ve biraz köpükle şekillendirmeniz yeterli olacaktır. Çünkü saçlarınız uzun olmadığından ağırlık yapmayacak ve bu yüzden saçların dalgaları tutma ihtimali daha yüksek olacaktır.

13- Katlı Lob ve Bej Sarı Balyaj :

Önleri de kısa diyebileceğimiz uzunlukta kesilmiş olsa da eklenen katlarla özellikle balyajın muhteşem vurgulandığı bir saç modeli olduğunu düşünüyorum. Keskin yüz hatlarına sahip olanlar için düz küt kesimler iyi bir seçim olmayacaktır ancak bu tip katlar yüz hatlarını yumuşatan bir etki gösterecektir.

14- Kum Sarısı Lob :

Yuvarlak yüz şekline sahip olanlar genellikle kısa saç kesim düşüncesine bile dayanamazlar, çünkü daha kısa stiller çoğunlukla yüzün elde etmeye çalıştığınızın tam tersi yüzü yuvarlak gösterme eğilimde olabilir. Bu tip omuz hizasındaki asimetrik kesimler ile istediğiniz uzun yüz yanılsamasını yaratabilirsiniz.

15- Uzun, Yana Ayrılan Kahküller ile Bal Sarı Lob :

İlk defa lob saç kesimi kullanacaksınız, kesinlikle tam ortadan ayrılacak tipte bir kesim yaptırmayın. Böylelikle saçınızla pek çok şekilde değişiklikler yapabilirsiniz.

16- Kahve Saç Rengi ile Kahküllü Lob :

İnce telli saçlarınız varsa, lobu düz çekilmiş fönle yüzünüze doğru dülşünmeyin derim. Bu saç yapınızın inceliğini vurgulayacaktır daha fazla. Bunun yerine, hafif dalgaları düşünün en basit haliyle yatarken saçları gevşek örmeniz bile yeterli olacaktır. Çok yapılı gibi görünmeyecek ve düz olmayan bir saç modeli ortaya çıkacaktır.

Kahküllü Lob Saç Kesimi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here