Koyu Saç Renkleri

0
3744

Koyu saç renkleri aslında kişiye derinlik ve perspektif katar. Saç rengi değişikliği yaparak koyu saçlara dönmek isteyenler için birbirinden farklı koyu saç rengi fikirleri, ombre-balyaj gibi uygulamalar ile ışıltı katılmış koyu renk saç örnekleri ve de koyu saç renkleri ile saç modelleri fikirlerini derledik.

Koyu saç renkleri diğer renklerin ve tonların içerisinde genellikle gözden kaçar. Koyu saç renkleri aslında derinlik ve perspektif katar. Koyu saçların bu kadar göz ardı edilmesindeki en önemli sebeplerden biri akla sadece siyah, koyu kestane, koyu kahve gibi renklerin gelmesiyken bir diğer sebepte kuşkusuz saç rengi açmak istediğiniz zaman daha zor bir sürecin sizi bekliyor olması. Dolayısıyla koyu saç tonları tercih edileceği zaman iyi düşünerek karar vermek gerekliliği doğuyordu. Ancak çıkan yeni teknolojili ürünler sayesinde pek çok saç rengini elde etmek daha kolay olduğu gibi, farklı boyama teknikleriyle koyu ve açık tonları aynı anda saçlarınızda taşımanız mümkün. İşte tüm bu sebeplerden koyu saç renkleri ile ilgili bir yazı hazırlamaya karar verdim. Hem sizlerle koyu saç renkleri seçenekleri derledim hem de koyu saç renkleri ile saç modelleri fikirlerini… Yaz dönemi sonrası kış aylarına hazırlık amacıyla saç rengi değişikliği yaparak koyu saçlara dönmek isteyenler için bir tür rehber olmasını diliyorum. İyi okumalar…

Koyu Saç Renkleri

Koyu Kahve Saç Renkleri

Koyu saç renkleri değildiği zaman ilk akla gelen siyah ve tonları olduğundan onunla başladık. Ancak koyu saçlar denildiğinde en çok akla gelen bir diğer seçenek de koyu kahve saç renkleridir. Üstelik bazı ışıklandırma tekniklerini uygulamak, saçları daha yumuşak ve ipeksi göstermek için de siyah saçlardan daha elverişlilerdir. Pek çok kişi koyu kahve saçların sunduğu seçenekleri küçümsüyor olsa da sonuçlar pek çok saç renginden daha doğal oluyor.

2 koyu kahverengi sac renkleri_mini

Özellikle saçlara ışıltı, boyut katmak için uygulanan farklı ombre ve balyaj teknikleri bu doğallığı sağlayan ek unsurlardır. Sadece ombre gibi balyaj tekniklerinin aslında kişiye özel olduğunu bilmek önemlidir. Yani sizinkiyle bir başkasının ki aynı olmayacaktır. Size göre, yüz şeklinize ve saç modelinize göre yapılan uygulamalar ile koyu kahve saçlarınıza bambaşka bir boyu katabilirsiniz.

7 koyu kahve sac renkleri_mini

İşte, daha fazla koyu kahve saç renkleri ve balyajlı kahverengi saçlar, bob ve lob kahve saçlar, örgülerle, aksesuarlarla yapılmış gibi farklı kahve saç modelleri–> Koyu kahve saç renkleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here