Koyu Kızıl-Kestane Saç Renkleri

2018 ilkbahar saç renklerinde koyu saç renklerinin öne çıktığından bahsetmiştik. İşte, koyu kızıl saç renkleri ile ombre ve balyaj gibi uygulamalarla öne çıkan koyu kızıl-kestane, kızıl-kahve, kızıl-bakır, kızıl-karamel gibi pek çok farklı saç modeli örneği

0
6154

2018 ilkbahar saç renklerinde koyu saç renklerinin öne çıktığından bahsetmiştik. İşte, koyu kızıl saç renkleri ile ombre ve balyaj gibi uygulamalarla öne çıkan koyu kızıl-kestane, kızıl-kahve, kızıl-bakır, kızıl-karamel gibi pek çok farklı saç modeli örneği

2016 sonbahar saç rengi trendleri içerisinde koyu saç renklerinin ne kadar büyük bir öneme sahip olduğundan daha önce bahsetmiştim. Üstelik bunlar modası kolayca geçecek türden saç renkleri değil. Bu yüzden de koyu saç renkleri fikirleri incelemeye, saç modelleri örnekleri görmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde koyu siyah saç renkleri ile koyu kahve saç renkleri üzerine detaylı iki yazı paylaştım. Şimdiyse cazibesi sebebiyle hemen her kadının hayatının bir döneminde denediği bir renk olan kızıl saç renkleri ile devam ediyoruz. Koyu kızıl saç renkleri pek çok farklı renkle ve boyama tekniği ile bir araya getirilerek ışıl ışıl görünebilir. Kızıl tonları kullanılarak ombre, farklı balyaj teknikleri, renk geçişleri sayesinde çarpıcı, canlı ve stil sahibi saç modelleri elde etmek mümkün. İşte bugün sizler için hem koyu kızıl saç renkleri hem de koyu kızıl/kestane, kızıl/koyu kestane, kızıl/kahve, kızıl/bakır gibi pek çok farklı örneği bir araya getirdim.

Koyu Kızıl-Kestane Saç Renkleri

Bakır-kızıl saç rengi :

Bakır, koyu kızıl saç renklerine doğal ışıltılar katan mükemmel seçeneklerden biridir. Bu yüzden de çok sıklıkla bu iki rengin balyajlar ile bir arada kullanıldığına şahit olursunuz. Saçınızın ışıldamasını ama doğal görünmesini de istiyorsanız deneyebileceğiniz seçeneklerden biridir.

Eğer yeşil veya mavi göz rengine sahipseniz koyu kızıl saç renkleri üzerine uygulacak ışık katmanlarını bakır seçmek için daha çok sebebiniz var demektir. Gözlerinizin güzelliğini mükemmel şekilde vurgulayacaktır, bakır.

1 koyu kizil kestane sac renkleri_mini

Kızıl saç renkleri, en canlı ve iddialı saç renklerinden biridir. Peki, kızıl saç renkleri kimlere yakışır? Kızıl saç rengi bakımı nasıl yapılmalı ve elbette kızıl saçlar nasıl elde edilir? İşte kızıl saç modelleri hakkında bilmek isteyeceğiniz tüm detaylar–> Kızıl saç renkleri

2 koyu kizil kestane sac renkleri_mini

Koyu kestane saç üzerine koyu kızıl :

Çoğu kişinin koyu saç renklerinden uzak durmasındaki sebep koyu renklere ışıltı katılamayacağının düşünülmesi. Ancak burada da gördüğünüz gibi koyu şarap kızılı siyah saç rengi üzerinde güzel bir kontrast oluşturmuş. Eğer buradaki gibi uzun saçlarınız varsa katlı kesim ve dalgalı bir saç modeli ile her bir kızıl yansımayı mükemmel şekilde öne çıkarabilirsiniz.

2016 sonbahar saç rengi trendleri içerisinde açık saç renkleri olduğu gibi koyu saç renkleri de bulunuyor. İşte, ünlüler ile birlikte daha çok popüler olan ve trend haline gelen yeni moda saç renkleri–> 2016 sonbahar saç rengi trendleri

3 koyu kizil kestane sac renkleri_mini

Koyu kızıl – kestane – Karamel Ombre :

Eğer saç renginize kendi kişisel dokunuşunuzu yapmak istiyorsanız karamel ve hatta sarıya dönen ombre fikirlerini düşünebilirsiniz. Bu sizin daha karakteristik ve stil sahibi bir saça sahip olmanızı sağlayacaktır.

7 koyu kizil kestane sac renkleri_mini

Zengin, koyu şarap kızılı :

Tek başına koyu şarap kızılı saç renginin iyi bir fikir olmadığını düşünenler, aynı rengin bir kaç açık tonuyla uygulanan balyajlar sayesinde bu renge bayılacaklar. Eğer bu renk cilt,kaş ve göz rengi ile de uyumluysa ortaya çıkan sonuç işte buaradaki kadar mükemmel oluyor. Rengin her daim canlı kalmasını sağlamak için ortalama 2 haftada bir kuaföre gidip uygun renk canlandırıcı bakımın yapılmasını öneririm. Ayrıca saçın nemini kaybetmemesi de rengin soluk görünmemesi açısından oldukça önemlidir.

4 koyu kizil kestane sac renkleri_mini

Maroon kızıl saç rengi :

Kızılın mora çalan bu rengi bana hep herkese yakışmayacağını düşündürmüştür. Dahası eğer her zaman tıpkı resimdeki gibi parlamasını, ışıldamasını sağlayamazsanız bakımsız görünmek de cabası. Bu tona en yakın kızıl saç boyası seçenekleri viyola kızıl saç renkleri. İçerisinde mor yansımaların yanı sıra kahve tonları da yer alır aslında. Buna yakın rengin Loreal-gizemli Karadut olduğunu düşünüyorum. Ancak elbette elde edeceğiniz sonuç saçınızın rengine göre değişiklik gösterecektir. Bu yüzden bu tarz renkleri boyama işinizi uzman bir kuaföre bırakın derim.

5 koyu kizik kestane sac renkleri_mini

Koyu kestane ve kahve saç rengi :

Mükemmel uzunluktaki saçlar, hacimli saç dalgaları ve katlı kesim sayesinde doğal koyu kızıl saç rengi kahve balyajlarla aydınlatıldığında daha çarpıcı görünmüş bana kalırsa. Şunu söylemek istiyorum aslında; bir saç rengini yaptırmaya karar vermeden önce saçınızın yapısı, kesimi buna uygun mu diye bakmak gerekiyor. Çünkü yapılan kesimle başlangıçta hoşunuza gitmeyen bir renk, vazgeçilmeziniz haline bile gelebilir.

6 koyu kizil kestane sac renkleri_mini

Koyu kızıl saç üzerine ahududu tonları :

Ahududu tonlar gibi sıcak ve eğlenceli renkleri ombre ile uygulatmaya ne dersiniz? Koyu kızıl saç renginden mükemmel bir geçiş rengidir aslında.

8 koyu kizil kestane sac renkleri_mini

Koyu kızıl ve romantik mor :

Koyu saç renklerinin kişiye sert mizaç kattığı düşünülür ki yer yer doğrudurdur. Ancak farklı tonlar ve balyajlarla bunu değiştirmek mümkün. Buradaki şarap rengi tonunda olduğu gibi koyu saç renkleri de romantik ve dramatik görünebilir.

9 koyu kizil kestane sac renkleri_mini

Koyu kahve üzeri rose saç rengi :

Tüm bu yazıda sizinle paylaşacağım saç rengi fikirleri içerisinde en beğendiklerimden biri bu. Aslında koyu kahve saçlar ile rose rengi bir arada düşünmek pek olası değildi, taa ki bu örneği görene kadar. Balyajın uygulama tekniği öyle müthiş ki etkisi göz alıcı ve benzersiz. Koyu saç renklerinin sert duruşu kırılmış, saçlara ipeksi bir görünüm vermiş adeta. Bu saçın yaratıcısı daha önceki yazılarda da bahsettiğim Guy_Tang

10 koyu kizil kestane sac renkleri_mini

Yeni moda saç rengi rose gold saç rengi (altın gül saç rengi / pembe altın saç rengi), kısa saç modelleri başta olmak üzere pek çok saç modeli ile mükemmel görünmektedir. Peki rose gold saç rengi nasıl elde edilir, nasıl boyanır? İşte–> Yeni Trend Rose Gold Saç Rengi 

Ateş kırmızı ombre :

Saç diplerine doğru iyice ateş kırmızısına çalan, saç uçları daha koyu kırmızıya dönük bana kalırsa ateş gibi bir saç rengi fikri bu. Her zaman böyle görünse, akmasa eminim muhteşem bir seçenek olurdu. Ancak bu tip renklerin kolayca akma ve soluk görünme riski bulunmaktadır. Çok sık kuaföre ziyaretleri yapmaya alışkınsanız denemeye değer!

11 koyu kizil kestane sac renkleri_mini

Koyu Kızıl, mor ve ateş kırmızısı :

Tam bir renk değişimi söz konusu saç boyunca. Saç dipleri koyu kızıl saç rengi olarak bırakılmış. Ortalara doğru hafif mor pigmentler eklenerek uçlara doğru yapılan ombre uygulamasıyla turuncu-kırmızı bir ton ile bitirilmiş. Kullanması da yapması da zor olan bir saç stili ve rengi olmakla birlikte farklı ve eğlenceli olduğu da bir gerçek!

12 koyu kizil kestane sac renkleri_mini

Koyu Kestane saç :

İşte diplerinde koyu kestane saç rengi bulunan ancak uçlara doğru saç renginin kumrala ve hatta koyu sarılara döndüğü bir saç rengi ve saç modeli seçeneği. Açık tonlar ile uygulanan, saça ışıltı kazandıran ve “eritme” olarak adlandırılan farklı bir balyaj tekniği ile sonuç parlak ve mükemmel görünümlü saçlar.

13 koyu kestane sac renkleri sac rengi_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here