Koyu Kahve Saç Renkleri

Koyu kahve saç renkleri, balyaj ve röfleler ile saçları daha yumuşak ve ipeksi göstermek için oldukça elverişliler. İşte, koyu kahve saç renkleri ve balyajlı kahverengi saçlar, bob ve lob kahve saçlar, örgülerle, aksesuarlarla yapılmış gibi farklı kahve saç modelleri

0
9883

Koyu kahve saç renkleri, balyaj ve röfleler ile saçları daha yumuşak ve ipeksi göstermek için oldukça elverişliler. İşte, koyu kahve saç renkleri ve balyajlı kahverengi saçlar, bob ve lob kahve saçlar, örgülerle, aksesuarlarla yapılmış gibi farklı kahve saç modelleri

Kahve saç renkleri içerisinde pek çok alt renk ve ton var kuşkusuz. Ancak bugün siyahi kahve saç rengi başta olmak üzere ağırlığı koyu kahve saç renkleri veriyoruz. Koyu saç renkleri değildiği zaman ilk akla gelen siyah ve tonları olduğundan onunla başladık. Ancak koyu saçlar denildiğinde en çok akla gelen bir diğer seçenek de koyu kahve saç renkleri. Hatta siyahi kahve ve parlak koyu kahve saç rengi genellikle siyah saç renkleriyle karıştırılır. Ancak bazı ışıklandırma tekniklerini uygulamak, saçları daha yumuşak ve ipeksi göstermek için de siyah saçlardan daha elverişliler, kahve saçlar. Pek çok kişi koyu kahve saçların sunduğu seçenekleri küçümsüyor olsa da sonuçlar pek çok saç renginden daha doğal oluyor. İşte kestane kahve, çikolata kahve gibi tonların da yer aldığı koyu kahve saç renkleri ve saç modelleri

Koyu Kahve Saç Renkleri

1- Çikolata, karamel ve bakır :

Kahve saçlara uygulanan bir ışıklandırma-balyaj örneği ile başlamak istiyorum. İşte koyu kahve saç rengi alt tabanı üzerine uygulanan karamel ve bakır bayajlar… Elbette balyaj uygulama tekniği de kullanılan renkler kadar önemli bu noktada. Burada saça boyu eklemek için çapraz folyo sarımları gerçekleştirilmiş. Elde edilen sonuç sıcak, parlak, canlı saçlar oluyor.

1 koyu kahve sac renkleri_mini

Farklı saç renkleri ile uygulayacağınız farklı balyaj teknikleri ile bunu çeşitlendirmek mümkün aslında. İşte, koyu kahve saça uygulanan bir başka ışıklandırma tekniği daha. Yüz etrafına yoğunlaşılan bu uygulama ile kahve saçlar sıradan olmaktan çıkarılmış. Şampuan reklamında oynatacak türden…

Terrakota saç rengi, tarçın bakırı saç rengi, kahve veya kestane gibi koyu saç renkleri… 2016 sonbahar saç rengi trendleri içerisinde açık saç renkleri olduğu gibi koyu saç renkleri de bulunuyor. İşte, ünlüler ile birlikte daha çok popüler olan ve trend haline gelen yeni moda saç renkleri–> 2016 sonbahar saç rengi trendleri

2- Yumuşak bronz ve orta kahve :

Burada sizinle örneklerini paylaştığım saçların yaratıcılarından biri Guy_Tang. Fırsat bulduğunuz zaman onun sosyal medya hesaplarını ziyaret edin ve çıkardığı işlerin muhteşemliğine göz atın derim. İşte bu da onlardan biri. Burada doğal koyu kahve saçlara uyguladığı bronz röflelerle yine doğal bir görünüm elde etmiş. Güneş ışınları altında mükemmel bir parlaklık ortaya çıkaracağı kesin. Eğer doğal koyu kahve saçlarınız varsa bu teknik siz de iyi görünecektir.

2 koyu kahverengi sac renkleri_mini

3 koyu kahverengi sac renkleri_mini

3- Koyu kahve ve küllü sarı saç uçları :

Burada da doğal koyu kahve saça uygulanan ombre tekniği ile saç uçlarında küllü sarılar oluşturulmuş. Eğer uzun saçlarınız varsa, sarı saç tonları denemek istiyor ama nasıl görüneceğinden emin olamıyorsanız veya tüm saçınıza uygulatmaktan çekiniyorsanız buradaki fikri deneyebilirsiniz. Eğer buradaki kadar uzun saçlara sahip değilseniz de çıt çıt saçlar satın alıp, onların uçlarına bu küllü sarı saç tonunu uygulatabilirsiniz. Böylelikle istediğiniz zaman takıp bambaşka bir görünüme ulaşabilirsiniz.

4 koyu kahve sac renkleri_mini

Ombre gibi balyaj tekniklerinin aslında kişiye özel olduğunu bilmek önemlidir. Yani sizinkiyle bir başkasının ki aynı olmayacaktır. Size göre, yüz şeklinize ve saç modelinize göre yapılan uygulamalar ile koyu kahve saçlarınıza bambaşka bir boyu katabilirsiniz.

4- Kahve ve blonde bob :

Şimdiye kadar hep uzun saçlar üzerinde durmuş olsak da bob ve lob gibi saç kesimlerinin şu sıralar popüler olmasında ve de daha modern göründüklerini düşündüğümden sizlerle onları da paylaşmak istiyorum. Burada da kahve tabak rengi üzerine uygulanan blonde balyajlar sayesinde sarı saç renklerine oldukça yaklaşabilirsiniz.

Bahar öncesi saçlarında değişim düşünenler için yüz şekline ve elbette saç tipine en uygun kısa bob saç kesimini bulabilmek için birbirinden farklı kısa bob saç modelleri ve saç renkleri fikirleri–> Kısa bob saç modelleri

Buradaki gibi ombre balyaj uygulamaları ile saç diplerine doğru bırakılan doğal koyu kahve saç renginizi korurken farklı renkleri de denemiş olacaksınız aynı zamanda. 

2015 yılından itibaren önce bob saç kesimleri sonra lob saç kesimleri gibi küt saçlar ile başlayarak artan kısa saç modası 2016 yılına da damga vuruyor. İşte kısa saçlarıma farklı ne yapabilirim diye düşünenler için—> kısa saçlar için balyaj fikirleri

11 koyu kahve sac renkleri_mini

5 koyu kahve sac renkleri_mini

5- Parlak bakır balyajlar :

Koyu kahve saç rengi tabanı ile mükemmel görünen parlak bakır balyajlar sayesinde katlı kesim dalgalı uzun saçlarınız mükemmel görünecek.

Koyu kahve saç rengini çok daha açık bir renge çevirmenin bir kaç adımlı prosesi içereceğiniz unutmamanız gerekiyor. Saçınızın zarar görmemesi için bir uzmanla çalışmanız gerektiğini asla unutmayın. Eğer aceleniz yoksa saçınızı adım adım açtırın. Dahası çok açık renklerden ziyade başlarda kendi saç tonunuzun 2-3 alt tonu ile sınırlı kalmayı da düşünebilirsiniz. Bu da saçınıza istediğiniz ışıltılı görünümü vermeye yetecektir.

7 koyu kahve sac renkleri_mini

9 koyu kahve sac renkleri_mini

6- Kızıl altın ışıltılarla koyu kahve saçlar :

Kızıl altın ışıltılar koyu kahve saç rengi ile tam bir zıtlık oluşturacağı gibi mükemmel bir parlaklık da katacaktır. Genel görünümse, yumuşak, parlak ve oldukça ilgi çekici saçlar olacaktır. Köklerden başlatmak zorunda olmadığınız bu balyaj tekniği sayesinde görünüm daha doğal olacaktır.

8 koyu kahve sac renkleri_mini

Buraya sizin için pek çok farklı koyu kahve saç tabanlı saç renklerini, balyaj uygulamalarını ve saç rengi fikirlerini ekliyorum.

6 koyu kahverengi sac renkleri_mini

5 koyu kahve sac renkleri_mini

7- Sonbahardan ilham alan kızıl kahve saçlar :

Son olarak önümüzdeki sonbahara oldukça uygun, adeta sonbahardan ilham alan kızıl kahve saç rengini paylaşmak istiyorum sizinle.

10 koyu kahve sac renkleri_mini

Kahve saçlar genellikle sıkıcı sayılabilecek kadar sıradan bulunur. Ancak burada yapılan uygulama ile kahve saçlara başka bir boyu katılmış. Burada, kestane kahve rengi ile ombre uygulaması yapılırken saç uçlarına doğru eklenen kızıllık ile bu ışıltılı görünüm elde edilmiş. İşte sonbahar gibi sıcak, derin bir saç hem de koyu kahve saç kökleriyle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here