2020 Kızıl Saç Renkleri

Oldukça iddialı saç renklerinden biri olan kızıl saç renkleri kimlere yakışır? Kızıl saç rengi bakımı nasıl yapılmalı ve elbette kızıl saçlar nasıl elde edilir? İşte kızıl saç modelleri hakkında bilmek isteyeceğiniz tüm detaylar...

0
4593

Özellikle bakır kızıl saç renkleri ve kahve kızıl saç renkleri daha çok ön planda olsa da, kızıl saç renkleri içinde aslında tüm tonlar popüler olmaya aday. Pek çok ünlü kadının kızıl saç rengi kullanmayı tercih etmesi de bu rengin daha çok gündemde kalmasını sağlıyor. Peki oldukça iddialı saç renklerinden biri olan kızıl saç renkleri kimlere yakışır? Kızıl saç rengi bakımı nasıl yapılmalı ve elbette kızıl saçlar nasıl elde edilir? İşte kızıl saç modelleri hakkında bilmek isteyeceğiniz tüm detaylar…

Baştan belirtmeliyim ki kendi saç renginiz değilse, bakımı ve kullanması zor ama bu tutkulu saç rengine bir kere tutuldunuz mu bırakması da bir o kadar zor! Saçıma biraz renk katmak istiyorum dediğiniz anda akla ilk gelendir çünkü, kızıl saçınızı boyamak için seçebileceğiniz en canlı renklerden biridir. Başka hiç bir rengin bu kadar çok fazla çeşidi, alt tonları da yok aslında. Açık ten rengine ve renkli gözlere sahip olanları düşünmeden uygulayabilecekleri saç boyası renklerinden biri olmakla birlikte aslında her ten rengine uygun bir alt ton bulmak mümkündür kızıl renklerde. Kızılı, altın, bakır, kırmızı hatta mor gibi pek çok farklı renk ile karıştırıp kendinize en çok uyacak kızılı bulabilirsiniz. Bakır kızıl, çilek sarışın, koyu kırmızı, kırmızı, kiraz, kırmızı-mor, kızıl-kahverengi aslında tüm kızıl saç tonları arasında en çok bilinenleri.

Kızıl Saç Renkleri

kızıl saç renkleri 1_mini_mini

Kızılın bu alt tonlarından çoğunu kullanmış biri olarak rengin akması ve sık boyamanız gerekeceği gibi gerçekleri bir kere kabullenmeniz şart. Ancak aslında saçınıza uygun bakımları yaparak, saç renginizin ömrünü uzatabilirsiniz. Kızıl renk ilk boyandığı zamanlarda oldukça güzel parlayan muhteşem bir renktir. Ancak yıkandıkça, güneşe çıktıkça renkte solmalar meydana gelir. Bunu nedeni aslında çok basittir. Saçlarda kırmızı, mavi ve sarı gibi alt renk pigmentleri vardır. Saçınızı açmak istediğiniz zaman bu pigmentlerin içinden saçtan en zor uzaklaştırılabilen kızıl pigmentlerdir. Eğer saçınızı açarak kızıl renge boyarsanız, boyanın daha çabuk akacağı gerçeğini kabul etmelisiniz. Çünkü kızıl pigmentler zor uzaklaştırıldığı gibi, saça en zor tutunan pigmentlerdir de aynı zamanda. Amonyaksız boyalarsa rengin daha uzun süre kalıcı olduğu boyalardır. Açma işleminin gerek olmayacağı bu tarz boyama işlemlerinde daha iyi sonuçlar elde edilebilmektedir.

kızıl saç renkleri 4_mini_mini

Gelelim kızıl saçların yenilenme sıklığına. Eğer açarak kızıl saç rengi elde ettiyseniz ve kızılın açık tonlarından biriyse ilk boyanın ardından 2 hafta sonra bir cila işlemi yaptırmak gerekebilir. Diğer daha zor rengi atacak ama saçların uçları daha kolay açmış olacaktır. Kızıl renkleri saçlarda elde etmek aslında pek çok renkten daha kolay olabilmektedir. Bu bahsettiğim cila işlemi sizleri korkutmasın aslında. Çünkü gelişen teknolojiler ile üretilen yarı kalıcı boyalar veya şampuan boyalar ile saça boya gibi zarar vermeden saç renginizin canlanmasını sağlayabilirsiniz.

Kızıl saç rengini elde etmek için genellikle saçı açmanız gerekir. Eğer açık sarı tonlarda bir doğal saç rengine sahipseniz, şanslısınız. Çünkü marketten satın alacağınız herhangi bir kızıl saç boyası sizin için yeterli olacaktır. Diğer tüm saç renklerinde saçları açmanız gerekecektir. Saçınızın ne kadar açılacağı noktası seçtiğiniz kızıl tonuna göre de değişebilmektedir. Dolayısıyla bu kadar özen gerektiren bir saç boyası renginin mutlaka uzman kuaförlerce uygulanması gerektiğini düşünüyorum. Bu aslında özellikle de ilk boyama için geçerli. İstediğiniz kızılı elde ettikten sonra ikinci veya üçüncü boyamalarda marketten alacağınız kızıl saç boyası renkleriyle de devam edebilirsiniz.

kızıl saç renkleri_mini_mini

Gelelim “kızıl saç renkleri kime yakışır?” sorusunun cevaplarını aramaya. Başta da belirttiğim gibi oldukça dikkat çekici bir renk olduğundan ten renginize uygun kızıl rengi bulamazsanız hayalini kurduğunuz görüntüden çok uzak bir sonuç elde edebilirsiniz. Bu noktada esmerlerin, daha koyu ten rengine sahip olanların daha riskli olduğunu düşünenlerdenim. Bunu düşünmekle birlikte Rihanna’nın uyguladığı kırmızı kızılı, bakır kızılı görünce bu düşüncemi biraz esnetebileceğimi fark ediyorum. Ancak burada dikkatinizi çekmek istediğim bir nokta var ki o da Rihanna’nın muhteşem gözleri ve makyajı. Buğday bir ten rengine sahipseniz kızıl-kahve gibi kızıl tonları daha iyi durabilir. Beyaz tenliyseniz bakır kızıllar, altın kızıllar size oldukça uygun olacaktır.

kızıl saç renkleri 2_mini_mini

Kızılın kırmızı ve bakır tonlarını yaptıranların kafalarındaki soru işaretlerinden biri kaşların rengi. Saçlar kırmızı veya bakır, kaşlar koyu olur mu? Açıkçası ben kaşları çok zorunda olmadıkça boyama taraftarı değilim. Çünkü kaşlar çabuk dökülebiliyor ve saç gibi çıkmaları çok da kolay olmuyor. Ancak çok koyuysa veya kalın-koyu kaşlarınız varsa kuaförünüze danışarak kaşlarınızın rengini biraz açmayı düşünebilirsiniz.

kızıl saç renkleri 3_mini_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here