Kıvırcık Saçlar için Şekillendirme İpuçları

Kıvırcık saç bakımını doğru şekilde yapıp, doğru şekillendirme adımlarını uyguladığınız zaman daha mükemmel görünen bukleler elde edersiniz. Buklelerin küçük ve büyük olması gibi detaylar özellikle de duş sonrası uygulanması gereken kurutma ve şekillendirme adımlarını değiştirir. İşte, kıvırcık saçlar için şekillendirme ipuçları, esraninportresi'nde.

0
17588

Kıvırcık saç bakımını doğru şekilde yapıp, doğru şekillendirme adımlarını uyguladığınız zaman daha mükemmel görünen bukleler elde edersiniz. Buklelerin küçük ve büyük olması gibi detaylar özellikle de duş sonrası uygulanması gereken kurutma ve şekillendirme adımlarını değiştirir. İşte, kıvırcık saçlar için şekillendirme ipuçları, esraninportresi’nde.

Kıvırcık saçlar bana her zaman eğlenceli gelmiştir. Ayrıca kişiye karakteristik bir özellik eklediğini de düşünüyorum. Kıvırcık saç bakımını doğru şekilde yapıp, doğru şekillendirme adımlarını uyguladığınız zaman daha mükemmel görünen bukleler elde edersiniz. Bu noktada özellikle vurgulanması gereken nokta, kıvırcık saçın türüne göre şekillendirme ve bakım şekillerinin değişebileceği. Yani ince telli veya kalın telli olması, buklelerin küçük ve büyük olması gibi detaylar özellikle de duş sonrası uygulanması gereken kurutma ve şekillendirme adımlarını değiştirebilmektedir.

Daha önce kıvırcık saçlar için bazı bakım önerileri paylaşmıştım. Bunlar, kıvırcık saçlar için tarak seçimi, nasıl taranması gerektiği, duş öncesi bakım aşaması gibi genel bilgilerdi. Eğer bunları da okumak isterseniz kıvırcık saçlar için bilinmesi gereken tüyolar yazısına ulaşabilirsiniz. Buradaysa kıvırcık saç türüne göre bazı şekillendirme ipuçlarını detaylandıracağım. Örneğin benim gibi ince telli kıvırcık saçlarınız olabilir veya hem kalın telli hem küçük bukleli kıvırcık saçlarınız olabilir… İşte, kıvırcık saçlar için şekillendirme ipuçları

Kıvırcık Saçlar için Şekillendirme İpuçları

1- İri Dalgalı Kıvırcık Saçlar :

2 kivircik saclar icin sekillendirme ipuclari_mini

a- Saç kremini doğru uygulama : Genellikle yapılan, şampuanlamanın ardından bolca saç kremi tüm saça uygulama şeklinde. Ancak yapılması önerilen, saçları 3-4 bölüme ayırdıktan sonra saçların orta kısmından uçlara doğru küçük miktarlar halinde avucunuza aldığınız saç kremini uygulamak. Ardından da parmaklarınızı bir tarak gibi kullanarak saçtaki olası düğümlenmeleri, dolaşmaları açmak. Ayırdığınız tüm bölümlere bu şekilde uyguladıktan sonra soğuk suyla saçlarınızı durulamalısınız. Böylelikle krem ile saçlara kazandırmak istediğiniz nemi saça kilitlemiş olacaksınız. Saçlarınız daha yumuşak ve daha parlak görünecektir. Bu madde iri, lüleli, küçük tüm kıvırcık saç tipleri için geçerli.

Kıvırcık saçlar kuru olmaması gereken saç türlerinden. Kuru olduklarında, bukleler istediğiniz gibi sağlıklı ve düzgün görünmezler ve kolay kırılırlar. Unutmayın ki saçın kendi yağı her zaman en iyi bakımdır. Şampuan gibi saç bakım ürünleri açısından ne kadar uygun ürünü alsanız da ürün saçınızı kurutabilir. O yüzden saçınız çok kuruysa, her duşta şampuan yapmayın. Su ile durulayın ve gerekiyorsa sadece saç kremi kullanın uçlarına. 

Saç uzunluğu, saç tipi, saç şekli gibi detaylara bağlı olarak kullanılması gereken şampuan değişiklik gösterecektir. Peki, saçınız için doğru şampuanı seçebilmek için nereden başlamalısınız? Her gün ipeksi, güzel saçlar için mükemmel şampuanı bulabilmek adına hazırladığımız şampuan seçme rehberi–>  “Hangi Şampuanı Kullanmalı?” yazısıyla esraninportresi’nde.

Kıvırcık saçlara özel bakım ipuçları yanı sıra daha kolay şekillendirmek için evde kolay uygulanacak önerileri okumaya devam etmek için SONRAKİ SAYFA NUMARALARIna ait butonlara tıklamanız yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here