Kısa Saç Modelleri için Gelin Saçı Fikirleri

Büyük düğün ve nikah günü ile ilgili bir gelinin aklında iki önemli detay vardır genellikle. Bir tanesi kuşkusuz gelinlik modeli, bir diğeri de ona uygun gelin saçı. İşte, kısa saçlı gelinler için birbirinden güzel kısa saç modelleri için gelin saçı fikirleri

0
2213

Büyük düğün ve nikah günü ile ilgili bir gelinin aklında iki önemli detay vardır genellikle. Bir tanesi kuşkusuz gelinlik modeli, bir diğeri de ona uygun gelin saçı. İşte, kısa saçlı gelinler için birbirinden güzel kısa saç modelleri için gelin saçı fikirleri

Büyük düğün ve nikah günü ile ilgili bir gelinin aklında iki önemli detay vardır genellikle. Bir tanesi kuşkusuz gelinlik modeli, bir diğeri de ona uygun gelin saçı. Gelin adayları genellikle böylesi bir gün için saçlarının uzun olması gerektiği, illa saçlarına topuz yaptırmaları gerektiği yanılgısına düşerler. Aslında gerek saç modası detaylarına, gerekse makyaj trendlerine baktığımız zaman doğala en yakın güzelliğin kabul gördüğünü anlıyoruz. Elbette o gün güzel olacağız ama abartıya kaçmadan. Bu yüzden gelin makyajı bile olsa doğallıktan uzaklaşmamanızı veya uzun saçlara sahip olmak için direnmemenizi öneririm. Üstelik kısa saç modelleri için harika gelin saçı fikirleri de varken. İlkbahar ve yaz ayları geldiğinde düğün sezonu açılır. Bu yüzden halen gelin saçı konusunda karar verememiş gelinler için sıklıkla gelin saçı modelleri paylaşmaya devam edeceğim. İşte, kısa saç modelleri için gelin saçı fikirleri;

1- Pixie Saç Modeli ve Taşlı Gelin Tacı

Öncelikle pixie yani erkek saçı kısalığında bir saç modeli kullanıyorsanız, bilmelisiniz ki çok şanslısınız. Çünkü pixie saç modeli aslında risklidir ve herkese yakışmaz. Saçınızın kısalığından ve modelinden memnunsanız zaten sorun yoktur. Ancak memnun değilseniz de tahmin edersiniz ki bu kadar kısa saç modelini (doğal yollarla) bir kaç ayda uzatmak da mümkün değil. Açıkçası bu kısalıktaki saçlara en çok yakıştırdığım gelin aksesuarlarından biri ışıltılı, taşlı gelin taçları. Böylesi öne çıkan taçları kullandığınız zaman sadece takılarınıza dikkat etmelisiniz. Çünkü saçlarınız kısa olduğu için oldukça ön olanda olacaklarından bir de üstüne abartılı takılar takmak abartılı görünmenize sebep olabilir.

ilkbahar-yaz saç kesimleri modası içerisinde önemli bir yeri olan pixie model saçlar gibi kısa saçlarda önerim iyi bir saç rengi seçimi veya balyajlar ile ışıklandırma uygulamaları yapılmasıdır. Son olarak düğüne kadar saçlarınızın arkalarından ziyade ön bölümlerini biraz daha uzatıp, düğün günü saçlarınızın önlerine dalgalı şekil verdirerek saç bandınız ile zarif ve şık bir gelin saçı elde edebilirsiniz.

Kisa sac modelleri icin gelin saci fikirleri 2_mini

2- Kısa Gelin Saçı Modelleri ve Çiçekli Gelin Tacı

Eğer kumsalda, kırlarda bir düğün yapacaksanız, akla gelen en güzel gelin aksesuarlarından biri büyük ihtimalle çiçekli gelin taçları olacaktır. Bu taçları gerçek çiçeklerden yaptırabileceğiniz gibi yapay çiçeklerden de yaptırabilirsiniz. Benim önerim gerçek çiçekleri böylesi taçlar için pek kullanmamanız. Artık yapay çiçekler de oldukça gerçekçi görünüyorlar.

2 cicekli gelin taci ile kısa gelin saci modelleri_mini

3- Örgülü Pixie Saç Modelleri

Saçlarınızın en azından önleri uzunsa romantik saç örgülerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kısa saçlara sahip olanların en büyük yanılgılarından biri, hayallerini sınırlı tutmaları. Halbuki saçların ön bölümüne veya arka taraflarına oranla daha uzun olan yanlarına saç örgüleri yapılabilir. Bu örgülerin üzerine güzel bir gelin tacı da taktığınız zaman mükemmel görüneceğinizden şüpheniz olmasın.

Pixie saç modeline sahipseniz ve saça şekil vermekle ilgili sorun yaşıyorsanız daha önce hazırladığım pixie model saça şekil verme yolları yazısına buradan göz atabilirsiniz—> pixie saç modeline şekil vermenin yolları

1 3 orgulu saclar ile kısa gelin saci modelleri 1_mini

4- Vintage Parmak Dalgalar ile Gelin Saçı ve Saç Bandı

Özellikle kısa saçlarda bayıldığım saç modellerinden biri, parmak dalgalar. Eğer seçtiğiniz gelinlik modeli vintage ise ve de özellikle 20’lerin gatsby izlerini taşıyorsa hiç düşünmeden yaptırmanız gerek saç modelidir, parmak dalgalar. Yine 20’ler modası izlerini taşıyan bir saç bandı da kullandığınız zaman farklı ve tarzı olan bir gelin olacağınızı temin ederim.

kisa saclar icin ensede topuz sac modelleri 1_mini

5- Orta Uzunluktaki Saçlar için Gelin Saçı Modeli

Kısa saçlar denildiği zaman akla daha çok pixie saç modeli veya kulak hizasındaki küt saç modelleri gelse de omuz hizasında biten, orta uzunluktaki saçlar da ara boylardan olduğundan gelin saçı konusunda kararsız kalabilir. Böylesi saçlar için en sevdiğim gelin saçı modelleri küçük pırıltılı saç tokalarının kullanıldığı, ensede topuzlar. Zarif ve şık ensede topuzları bu uzunluktaki saçlara kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

kisa saclar icin ensede topuz sac modelleri_mini

 

galeri_icon_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here