Kısa Saç Kullananların Bilmesi Gerekenler

Bob, lob gibi küt saç modelleri veya erkek tipi olarak adlandırılan pixie kesim kısa saçlar... Nasıl ki uzun saç, bakım ve özen istiyorsa, kısa saçlar da kendine özgü bazı bakımları gerektiriyor. Saç modeli değişiminin arefesinde olanlar veya hali hazırda kısa saç kullananlar için kısa saç kullananların bilmesi gerekenler listesi esraninportresi'nde.

0
21025

Bob, lob gibi küt saç modelleri veya erkek tipi olarak adlandırılan pixie kesim kısa saçlar… Nasıl ki uzun saç, bakım ve özen istiyorsa, kısa saçlar da kendine özgü bazı bakımları gerektiriyor. Saç modeli değişiminin arefesinde olanlar veya hali hazırda kısa saç kullananlar için kısa saç kullananların bilmesi gerekenler listesi esraninportresi’nde.

Uzun saçlı olanların kısa saç modeline geçiş yapmaları zordur. Ancak saç tipine, yüz şekline en uygun kısa saç modelini bulduktan ve aslında kısa saç kullanmanın ne kadar rahat olduğunu fark ettikten sonra da inanın kısa saçtan vazgeçmek zordur. Yıllarca uzun saç kullandıktan sonra kısa saç kullanmaya başlamış biri olarak kolay kolay bundan vazgeçeceğimi düşünmüyorum. Ancak nasıl ki uzun saç bakım ve özen gerektiriyorsa, kısa saçlar da kendine özgü bazı bakımları gerektiriyor. Bunu gerek şekillendirme gerekse saç bakımı açısından düşünebilirsiniz.

Uzun saç mı kısa saç mı kullanmalı sorusundan daha çok odaklanılması gereken, o saç modeli ile mutlu olup olmadıklarıdır. Çünkü, internette gezinirken modeli çok beğendiği için soluğu kuaförde alan, ama gerek bakım zorluğu gerekse kesimin doğru olmaması veya yakışmaması gibi sebeplerle pişman ve mutsuz olan çokça örnekle karşılaşmak mümkün. Bu yüzden tam da bir değişimin arefesinde olanlar veya hali hazırda kısa saç kullananlar için kısa saçlı kadınların bilmesi gerekenlerin listesini hazırladım.

Kısa Saç Kullananların Bilmesi Gerekenler

Kısa saçlar için şık saç modelleri

1- İyi bir kuaför edinin.

İster uzun saçtan kısa saça geçiş yapmayı düşünüyor olun, isterseniz de hali hazırda kısa saç kullanan biri olun, önce mutlaka kıs saç kesimleri konusunda iyi olduğunu bildiğiniz bir kuaför bulun. Benim saçım ince telli, benim saçım dolgun görünmüyor, yuvarlak yüz şeklim var kısa saç bana olmaz gibi tabuları bir kenara bırakın. Çünkü kısa saç kesimi konusunda uzman olan biri size en uygun kısa saç modelini önerecek ve her zaman kullanabileceğiniz bir kesim yapacaktır. Artık sosyal medya sayesinde uzman kuaförler de yaptıkları işleri paylaşıyor. Böylelikle kuaföre gitmeden önce bir fikriniz olabiliyor.

yüze göre kısa saç modeli_mini

Saçımı kestirmeli miyim? Saçımı kestirmek istiyorum ama kullanabilir miyim? Ne zaman saçımı kestirmeliyim? Saç kırıkları neden oluşur? Saçların kırılmaması için ne yapmalıyım? Kırıklarımı aldırsam saçlarım daha çabuk uzar mı? Kırıklarımı neden aldırmalıyım? İstediğim saç modelini nasıl bulurum? Kısa saç modelleri mi yoksa sadece kırıklarımı aldırmak mı…..? Özellikle kısa saç kestirmeye giderken kafamızda bir fikir oluyor ama sonuç istediğimiz gibi oluyor mu? İşte–> hayalinizdeki saç modelini kestirmenin yolu

Kısa saç kestirmek için tek bilmeniz gereken bu değil elbette. Kestireceğiniz kısa saç modeli yakışır mı, hangi yüz tiplerine daha uygundur? Tüm detayları okumaya SONRAKİ SAYFA butonuna tıklayıp, diğer sayfaya geçerek devam edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here