Kışa Özel Saç Bakımı İpuçları

Saçlar, kışın nemi muhafaza etmekte zorlanır, kurur ki bu nedenle daha kırılgan hale gelir. Bu nedenle de soğuk havaya uygun kışa özel saç bakımı uygulanmalıdır. Kış aylarında uygulamak saç bakımı önerileri, esraninportresi'nde.

0
596

Saçlar, kışın nemi muhafaza etmekte zorlanır, kurur ki bu nedenle daha kırılgan hale gelir. Bu nedenle de soğuk havaya uygun kışa özel saç bakımı uygulanmalıdır. Kış aylarında uygulamak saç bakımı önerileri, esraninportresi’nde.

Güneş ışınların saçlar üzerindeki olumsuz etkilerinin, kuru ve sıcak havayla birlikte maksimum seviyeye çıktığını oldukça iyi biliyoruz. Özellikle de hava koşullarının sertleştiği kış aylarında saç bakım ekstra özenli olmakta yarar var. Yaz güneşinin olumsuz etkisine bir de çıkılan tatillerde girilen havuz ve deniz suyundaki kimyasalların, tuzun yıpratıcı etkisi eklendiğinde çoğu kadın sonbahara ve elbetteki kış aylarına yıpranmış saçlarla girmek zorunda kalıyor. Yıpranan, kırılan ve dökülen saç telleri yüzünden sorun yaşamamak içinse kış aylarının sert hava koşullarına özel saç bakımı uygulamalarına ihtiyaç var. Özellikle saçlarında boya, röfle ve çeşitli kimyasal işlemler yapılmış olanların kış ayları süresince saç bakımında ekstra özenli olması lazım. Her daim ama özellikle de kış mevsimi boyunca saç bakımının kilit noktasınınsa “nem” olduğunu unutmayın.

Kışa Özel Saç Bakımı İpuçları

  • Kışın Saçlarınızı Nemlendirmeyi İhmal Etmeyin

Her zamankinden çok daha fazla neme ihtiyaç duyan saçların kışın soğuk ve kuru havasında yıpranmaması için düzenli olarak yoğun nemlendirici içeren ve kuru saçlar için özel formüle edilmiş şampuanlar kullanmakta fayda var.

Bere, şapka gibi aksesuarlar içinde havasız bırakmak da saçı yıpratabilse de bunun için oldukça uzun süreye ihtiyaç var. Bunun için rüzgar ve soğuğun etkilerinden bir nebze olsun korumak ve nemi daha uzun süre muhafaza etmek için saçlarınıza yardımcı olun ve mümkün olduğunca şapka takın.

  • Nemlendirici İçeriği Yüksek Şampuanları Tercih Edin

Saçlarınız zaten kuruysa doğal bile olsa sürekli yağ bakımı yapmaya çalışmayın çünkü kuru saçın ihtiyacı olan doğal yağlar değil, nemdir. Yağ kullanmanız durumunda saçın suyla ve otomatikman nemle temasını keseceğiniz için saçlarınız daha da hızlı kuruyabilir. Seçeceğiniz bakım kremlerinin de tamamen yağlardan oluşmadığından emin olun.

Özellikle uzun saçlarınız varsa, saçı tamamen kurutmak uzunca bir süre alabilir. Saçlar çok ıslak haldeyken yüksek ısı ile kurutmaya başlamayın. Çünkü bu saç derisinde kepek, saç uçlarında kırılma ve bölünme gibi bir çok soruna neden olur. Ayrıca hunharca havluyla saçları kurulamaya çalışmak da sürtünme nedeniyle saçlarınıza hasar verebileceğinden sakıncalıdır.

Yıkama işlemini nemli halde kapatacak ve saçınızı pürüzsüz hale getirecek şekilde soğuk suyla tamamlamanız önerilir. Son durulama adımı olarak yarı yarıya soğuk su ile karıştırılmış elma sirkesi kullanımı saçlara ekstra parlaklık da katacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here