Kısa Katlı Saç Modelleri

"Kısa saç bana yakışır mı?" - "Benim yüz tipime kısa saç uygun mu?" diye merak ediyorsanız ve de yeni moda saç modelleri modasında öne çıkan pixie veya küt kesim gibi kısa saç modelleri için katlı kesimler neler öğrenmek istiyorsanız esraninportresi.com olarak hazırladığımız kısa katlı saç modelleri yazısını okumaya devam edin.

1
15961

“Kısa saç bana yakışır mı?” – “Benim yüz tipime kısa saç uygun mu?” diye merak ediyorsanız ve de yeni moda saç modelleri modasında öne çıkan pixie veya küt kesim gibi kısa saç modelleri için katlı kesimler neler öğrenmek istiyorsanız esraninportresi.com olarak hazırladığımız kısa katlı saç modelleri yazısını okumaya devam edin.

Kısa saçlar için katlı kesimler doğru uygulandığında hem çok şık hem de herkesin kullanabileceği saç modelleri haline gelirler. saç kesimleri modası detaylarına baktığımız zaman uzun katlı saç modelleri başta olmak üzere katlı saç kesimlerinin hemen her saç uzunluğunda öne çıktığını görmek mümkün. Katlı kesimlerin sadece uzun saçlara uygulanabileceğini düşünenlerin aksine aslında kısa saçlar için katlı kesimler ile kaç farklı saç stili ortaya çıkarılabileceğini görünce şaşırmamak elde değil. Bu yazı ile hem bu farklı kısa saç modelleri fikirlerini sizin için derledim hem de kısa katlı saç kesimleri kime, hangi yüz tipine daha uygun olur gibi detay bilgilere de yer vermeye çalıştım. İşte, 2020 saç modelleri modasında öne çıkan kısa saçlar için katlı kesimler ve saç modelleri esraninportresi’nde.

Kısa Saç Kesimleri Hangi Yüz Tipleri için Daha Uygundur?

Aslında uzmanlar, bir kısa saç modelinin veya kısa saç kesimlerinin yüzünüze uygun olup olmadığını anlamanın bir kuralını belirlemişler. Bu kurala da “5.5 cm kuralı” diyorlar. Ünlü saç ürünleri markası John Frieda saç stilistleri tarafından keşfedilen bir kural bu. Elbette bu sonuca varmak için pek çok yüz üzerinde araştırma yapmışlar ve bu kuralı ortaya çıkarmışlar. Peki nedir bu 5.5 cm kuralı ?

Aslında sihirli bir ölçüm denilebilir bu kural için. Ölçüm için ihtiyacınız olan bir kalem ve cetvel. Tam olarak yapmanız gereken de şu; çenenizin bittiği noktaya yatay şekilde bir kalemi koyun. Kulağınızın bitti yerden başlayacak şekilde de cetveli dikey olarak yerleştirin. Ve bu mesafeyi ölçün. Eğer bu uzunluk 5.5 cm’den kısa ise kısa saç modelleri size çok uygun demektir, 5.5cm den uzunsa uzun saç modelleri sizin için daha iyi bir seçenek olacaktır.

kısa saç bana olur mu_mini

Elbette uzmanların görüşü bu noktada oldukça belirleyici bir faktör olsa da sadece bunu baz almak da yanlıştır. Saç telinin kalınlığı, saçın düz yada kıvırcık olması, kolay şekil alıp almaması gibi pek çok unsuru da kısa saç modeline karar verirken göz önüne almalısınız.

Gözler ve elmacık kemiklerine dikkat çekerken yüzün yuvarlaklığını yumuşatma kabiliyeti nedeniyle, piksel saç kesimleri, yuvarlak yüzlerde özellikle güzel görünebilir. Kısa pixie katlı saç kesimi için iyi olan diğer yüz şekilleri kalp, oval ve kare şeklindedir.

kısa saç kestirmeli miyim_mini

Keskin hatlı veya asimetrik kısa katlı saç stilleri, oval yüzleri olan kadınlar için mükemmeldir. Bununla birlikte, uzun yüzlü olanlar, uzun katlı bir saç kesimi düşünebilir.

Ayrıca hep üzerinde durduğum gibi, saçınıza iyi baktığınız sürece, kökü sizde, niye kısa kestirdim ki diye de çok üzmeyin kendinizi derim, elbet uzayacaktır diye bağlayıp oldukça modern ve çekici saç stillerinin yer aldığı kısa saçlar için katlı kesimleri ve saç modelleri fikirlerini detaylandırmaya başlıyorum.

Kısa Katlı Saç Modelleri

1- Kısa Katlı Klasik Pixie Saç Kesimi :

Oldukça zamansız bir saç kesimidir. Özellikle tepe bölgesine katlı kesimler ile hacim kazandırılması yüzde daha uzun görünme etkisi yaratır. Eğer beğenmediğiniz kısa saç modeli kesiminiz varsa bu tip bir modele kısaltarak daha modern ve seveceğiniz bir kesime ulaşabilirsiniz. Üstelik yerli ve yabancı pek çok ünlünün şu sıralar ve görünen o ki 2018 saç modelleri içerisinde de en popüler saç kesimi. Yani trend bir saç kesimi arıyorsanız pixie düşünebilirsiniz. Daha fazla pixie saç kesimi modelleri görmek isterseniz Pixie saç kesimleri yazısına gitmeniz yeterli.

2 kisa sac modelleri icin katli kesimler 2017 sac modelleri_mini

Kısa Katlı Saç Modelleri

2- Yüksek Kısa Katlı Bob Saç Kesimi :

Küt saç kesimi denildiğinde eskiden tek bir model akla gelirken artık farklı katlarla hemen her yüz tipine uygun hale getirilebilen pek çok farklı model görür hale geldik. Küt saçlar içerisinde bir kaç yıldır en çok bob saçlar dikkat çekiyor.

Burada sizin için yer verdiğim bob saç kesimi ise aşağı doğru inen kısa katlarla hacim kazandırılmış bir model. Kısa bir katlı saç kesimi için şaşırtıcı derecede derin bir kesim. Çünkü katlar sayesinde oluşturulan saçların düşme şekli saçların olduğundan daha uzun olduğu yanılsamasını verir. Kısa saçlı katmanlı bir saç kesimine atlamadan, omuzlarından saç atmak için hoş bir saç stili.

4 kisa saclar icin kisa katli kesimler ve sac modelleri 2017 sac modelleri_mini

3- Keskin Hatlı Rocker Kısa Saç Kesimi :

Bu tip bir saç kesimini gördüğünüz zaman pek çoğunuzun aklına bir rock grubunun solisti mi acaba sorusu gelir. Katlarla yaratılan bolca hareket sayesinde kullanım kolaylaşıyor aslında. Özellikle dar bir yüz hattına sahipseniz bu saç kesimi mükemmel olacaktır.

Bu katlar yüzü çerçeveler ve böylelikle yaptığınız az makyajla bile yüzünüz oldukça ön plana çıkar. Bu durum az önce de belirttiğim gibi kolay hazırlanabilmek demek!

3 kisa saclar icin kisa katli kesimler ve sac modelleri 2017 sac modelleri_mini

Kısa Katlı Saç Modelleri

4- Ombre Kısa Katlı Saç Modeli :

Aslında katlı saç kesimini ortaya çıkaran ve daha göz alıcı görünmelerine yardımcı olan bir boya tekniğidir, ombre. Buradaki kısa saç stilinin en övgüye değer bölümüdür aslında. Kahverengi alt baz üzerine atılan sarı ombre, önden arkaya mükemmel bir şekilde bir araya gelmiş, kısa katmanları bol hacimli ve çarpıcı bir stil haline getirir. Bu tip saç renklendirme teknikleri kesimlerin hemen her dönem, her mevsim için uygun hale gelmesini sağlar.

2015 yılından itibaren önce bob saç kesimleri sonra lob saç kesimleri gibi küt saçlar ile başlayarak artan kısa saç modası hala yeni modaya damga vuruyor. İşte kısa saçlarıma farklı ne yapabilirim diye düşünenler için–> kısa saçlar için balyaj fikirleri

Bu yazı gibi sitemizde farklı içeriklere sahip pek çok yazı bulunmaktadır. Her gün güncellenen sitemizdeki diğer bilgilere ulaşmak, günceli takip etmek için aşağıdan Facebook sayfamızı beğenip, takip etmeniz yeterli.

Hayatı Kolaylaştıran Günce Kadın Yaşam Sitesi

facebook_f_mini

6 kisa saclar icin kisa katli kesimler ve sac modelleri 2017 sac modelleri_mini

5- Çene Hizasında Kısa Katlı Bob Kesimi :

Bob saç kesimleri içerisinde keskin hatları olan bir versiyonudur. Katların kısa atılmış ve keskin bir hat ortaya çıkarılmış olmasının yanında aslında klasik bir bob kesimidir. Modern, tatlı ve de özellikle dalgalı ve kıvırcık saçlar için mükemmel bir model.

2 kisa bob sac modelleri_mini

Kısa Katlı Saç Modelleri

6- Gri Kısa Katlı Saç Kesimi :

Bu örneği görünce insanın içinde saç kestirme ve saçı son zamanların moda saç rengi griye boyatma isteği doğuyor. Mükemmel şeklinde dalgalanan bukleler, yüzün çevresine düşen elgan katlar ve renkle birlikte daha da ortaya çıkan hacimli görüntü.

Kuşkusuz bu tip bir saç rengini ve saç modeli kullanmakla ilgili gerçekçi olmalısınız. Bazı saç renkleri hemen her stile, tavra uygundur ancak gri gibi saç renklerini taşıyabilmek pek kolay değildir. Ancak hakkını verdiğiniz takdirde kısa bir saçı böyle çarpıcı yapan şey de budur. Kısa katmanlar görüntüyü tamamlamak için ona doğru miktarda hacmi verir.

7 kisa saclar icin kisa katli kesimler ve sac modelleri 2017 sac modelleri_mini

gorunumu degistiren sac kesimleri f1_mini

Kısa Katlı Saç Modelleri

7- Lavanta Pixie Kısa Katlı Saç Kesimi :

Mademki gri gibi sıra dışı sayılabilecek renklerden örnek vermeye başladık, lavanta gibi daha da sıradışı bir tane ile devam edelim. Aslında burada renk kadar farklılık katan bir diğer unsur da saç kesimi. Gri saç da bahsettiğimi tekrarlıyorum, hem tavır, hem stil hem de saçı kullanma şekli olarak bu tip bir rengin ve saç kesiminin hakkını vermelisiniz. Özellikle küt saçları kullanıp daha da kısaltmak isteyenler bu modeli düşünebilir. Yuvarlak yüz hattına da sahip olsanız bu kesimde önlerin uzun bırakılıp, yüze düşmesinin sağlanması yüzün yuvarlaklığını törpüleyen bir etki bırakacaktır.

Renk ile bir başka konuşulması gereken konu aslında. Pastel saç renkleri farklı uygulama teknikleri ve de renklerin karıştırılmasıyla ortaya çıkarılan farklı renkler sayesinde trend saç renkleri arasında yer alamaya devam ediyor. Eğer tam olarak bu rengi beğendiyseniz, üzülerek söylemem gerekir ki kısa zamanda akma potansiyeline sahiptir. Bu sebeple sık sık üzerinde boya atmanız gerekecektir. Ancak saçların kısa olması bakımını ve de boya aşamasını kısaltan önemli bir faktör.

8 kisa saclar icin kisa katli kesimler ve sac modelleri 2017 sac modelleri_mini

Mavi saç rengi, pembe saç rengi, yeşil saç rengi, gökkuşağı saç rengi veya pastel saç renkleri… İşte pastel saç renkleri nasıl boyanır ve bakımı nasıl yapılır? İşte renkli saç boyaları hakkında bilmeniz gerekenler–> 2016 pastel saç renkleri

12 kisa saclar icin kisa katli kesimler ve sac modelleri 2017 sac modelleri_mini

Sadece detaylara indiğiniz zaman küçük katları fark edebileceğiniz, kulak hizasında küt saç kesimi yılın favorilerinden biri. Özellikle de pembe tonlama ile birlikte daha modern bir saç modeli haline gelmiş.

Kısa Katlı Saç Modelleri

8- Kızıl ve Siyah Asimetrik Kısa Katlı Saç Kesimi :

Bu aslında son yıllarda sıkça gördüğümüz asimetrik kesimli bir saç stilidir. Sol göz ve yüzün bir bölümünü kaplayan, çenenin altına kadar uzun düşen katların olduğu bir kesim. Kızıl ile siyah arasında mükemmel bir vurgu dengesi, saçın görünümünün güzel ve etkileyici olmasını sağlar.

9 kisa saclar icin kisa katli kesimler ve sac modelleri 2017 sac modelleri_mini

9- Kısa Katlı Mikro Bob :

Bu ultra-mikro bob, modern bir klasik bob saç kesiminin yerini alacağa benziyor. Süper kısa saç kesimi doğal renklerde güzel vurgular içeren ışıklandırmalar ve kahküller ile mükemmel bir uyum sergiliyor. Bu saç kesimi ile birlikte yüzünüzde dikkat çeken yer gözleriniz ve elmacık kemikleriniz olacaktır.

10 kisa saclar icin kisa katli kesimler ve sac modelleri 2017 sac modelleri_mini

10- Kahküllü Katlı Bob Saç Kesimi :

Tüm alnı kapatan yoğun kahküller ve katlar saç stilinin temelini oluşturuyor ve de saçın öne çıkmasını sağlıyor. Yüz şekline uygun kesilmiş kısa saçların oldukça çarpıcı ve modern bir etkisi olduğunu kabul etmek gerek. Bir de bu saç kesimlerine kahkülleri eklediğiniz zaman ortaya karakteristik bir saç modeli çıkıyor. İşte, yaz-sonbahar saç trendleri içinde de yer alan–> kahküllü kısa bob saç kesimleri fikirleri…

11 kisa saclar icin kisa katli kesimler ve sac modelleri 2017 sac modelleri_mini

Kahküllü bob saç kesimleri

Kısa Saç Modelleri için Katlı Kesimler

11- Siyah Katlı Bob Saç Kesimi

Aslında şimdiye kadar sizlerle paylaştığım örnekler ile birbirine çok yakın katlı saç modellerinin farklı saç renkleri ile nasıl farklı bir havaya büründüklerini göstermeye çalışıyorum. Saçı ne tarafa doğru ayırdığınız, katların sık veya seyrek atılmış olması, uzun katların veya kısa katların seçilmiş olması gibi küçük görünen detaylar da seçtiğiniz saç modeli için belirleyici birer faktör.

Bu yazı gibi sitemizde farklı içeriklere sahip pek çok yazı bulunmaktadır. Her gün güncellenen sitemizdeki diğer bilgilere ulaşmak, günceli takip etmek için aşağıdan Facebook sayfamızı beğenip, takip etmeniz yeterli.

Hayatı Kolaylaştıran Günce Kadın Yaşam Sitesi

facebook_f_mini

13 kisa saclar icin kisa katli kesimler ve sac modelleri 2017 sac modelleri_mini

12- Kısa Katlı Pixie Saç Modeli :

Burada yer alan küt saç kesimleri ve türevleri dışında kalan modellerdir, pixie saç kesimleri. Erkek tipi saç kesimi olarak nitelendirilseler de saçlara atılan küçük katlar feminen bir saç modelinin ortaya çıkmasını sağlıyor. Ayrıca platin gibi feminen saç rengini de unutmamak gerek elbette. Yüz şeklinden bağımsız olarak küçük yüze sahip kadınlara daha çok yakıştırıyorum ben. Ancak elbette bu tip bir model kestirmeden önce işin uzmanına danışmakta fayda var.

14 kisa saclar icin kisa katli kesimler ve sac modelleri 2017 sac modelleri_mini

15 kisa saclar icin kisa katli kesimler ve sac modelleri 2017 sac modelleri_mini

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here