Yeni Moda Kısa Bob Saç Modelleri

Ters bob saç modeli, düz kesim küt saç modeli, katlı kesim bob saç modeli, asimetrik bob saç modeli ve daha fazlası... Bahar öncesi saçlarında değişim düşünenler için yüz şekline ve elbette saç tipine en uygun kısa bob saç kesimini bulabilmek için birbirinden farklı kısa bob saç modelleri ve saç renkleri fikirlerini derledik...

0
15045

Ters bob saç modeli, düz kesim küt saç modeli, katlı kesim bob saç modeli, asimetrik bob saç modeli ve daha fazlası… Bahar öncesi saçlarında değişim düşünenler için yüz şekline ve elbette saç tipine en uygun kısa bob saç kesimini bulabilmek için birbirinden farklı kısa bob saç modelleri ve saç renkleri fikirlerini derledik…

Kısa bob saç modelleri modası asla geçmeyecek saç kesimleri içerisinde aslında. Küt saç kesimlerinin omuz boyundaki saç uzunlukları lob olarak adlandırılırken daha kısa küt saç modelleri genellikle bob olarak adlandırılıyor. 2016 ilkbahar-yaz saç modelleri içerisinde aslında hem lob saç kesimleri hem de bob saç kesimleri popüler olsa da yaz sıcaklarında kısa küt saç modelleri daha çok tercih edilecek gibi görünüyor.

Bob saç modelleri kendi içerisinde pek çok farklı saç kesim modelini içeriyor. Ters bob saç modeli, düz kesim bob saç modeli, katlı kesim bob saç modeli gibi farklı kesimlerin yanına farklı saç renklerini de eklediğiniz zaman seçenekler daha da fazlalaşıyor. Özellikle bahar öncesi saçlarında değişim düşünenler için ilham olması açısından birbirinden farklı kısa bob saç modelleri ve saç renkleri fikirlerini derledim. Kendinize, yüz tipinize ve elbette saç tipinize en uygun kısa bob saç kesimini bulduğunuzda sonuçtan çok mutlu olacağınızı da temin ederim. Öyleyse daha fazla uzatmadan sizin için bulduğum örneklerle başlıyorum,

Yeni Moda Kısa Bob Saç Modelleri

1- Ters Bob Saç Kesimi ve Sarı Ombre

Saçların kısa olması ombre gibi uygulamaları yapamayacağınız anlamına gelmiyor elbette. Üstelik ters bob gibi karakteristik saç kesimlerinde yapılan ombre uygulamaları, kesimin daha çok öne çıkmasını da sağlıyor.

Elbette farklı renklerle ombre yapılabilir. Ancak açık saç renklerine sahipseniz kuşkusuz sarı ombreler mükemmel sonuç verecektir. Ayrıca doğru şekilde yapılan ombre ve ışıklandırma teknikleriyle saçınızın olduğundan daha hacimli görünmesi de mümkün.

2- A Kesim Kısa Saç Modeli ve Sarı Balyajlar

A kesim gibi arkası katlı ve kısa, önleri doğru uzayan, en önlerinde olabildiğince uzun bırakıldığı saç modelleri düz, cansız saçlara derinlik ve hacim kazandırmak için mükemmeldir. Yapılacak sarı balyajlarla saça harika vurgular da ekleyebilirsiniz.

1 bob kisa sac ve sac renkleri_mini

Eğer sarı balyajlı veya ombreli saç modelleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz——-> Sarı balyajlı saç modelleri

3- Dağınık Kısa Bob Saç Modelleri

Kısa küt saç modelleri her zaman şekil verilmesi zorunlu modeller gibi görülse de saç tipiniz izin verdiği sürece fön, maşa gibi uygulamalar olmadan da gayet mükemmel görünebilirsiniz. Bu yüzden de şimdilerde kuaförden çıkmış gibi görünmeyen saçlar oldukça moda.

Eğer şekil vermek için maşa gibi uygulamalar yapacaksanız da bunun mümkün olduğunca doğal görünmesini sağlamalısınız. Geniş bukleler kullanmak, buklelerin maşa sonrası parmaklarınızla açarak biraz dağıtmak işe yarayacaktır.

4- Dalgalı Kısa Küt Saç Modeli

Enseyi açıkta bırakan, çene hizasında biten kısa küt saç modelleri en sevdiklerimden biri. Özellikle küçük bir yüze sahipseniz, mükemmel görüneceğine eminim.

Eğer kare bir yüz şekline sahipseniz böylesi tek uzunluktaki kesimler, yüzünüzün şeklini daha fazla vurgulayacağından uygun olmayabilir. Bu yüzden tek uzunluktan ziyade katlarla şekillendirilmiş kesimleri tercih etmek de fayda var.

2 kisa bob sac modelleri_mini

Yüz şekline ve elbette saç tipine en uygun kısa bob saç kesimini bulabilmek için birbirinden farklı kısa bob saç modelleri ve saç renkleri okumaya “Sonraki Sayfa” butonları ile devam edebilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here