Kahverengi Saç Kullananlar için Bakım Rehberi

Çikolata kahve, kestane, sütlü çikolata, altın kahverengi, karamel-kahve gibi pek çok çeşidi bulunan kahverengi saçlar içerisinden cilt tonuna uygun olanı nasıl buluruz? Kahverengi saçlar ile ilgili tüm bilmeniz gerekenler kahverengi saç rehberi yazısıyla esraninportresi'nde.

0
2240

Çikolata kahve, kestane, sütlü çikolata, altın kahverengi, karamel-kahve gibi pek çok çeşidi bulunan kahverengi saçlar içerisinden cilt tonuna uygun olanı nasıl buluruz? Balyaj, ombre veya gölge gibi işlemler için hangi saç renkleri kullanılabilir? Kahverengi saçların bakımı nasıl yapılır? Kahverengi saçlar ile ilgili tüm bilmeniz gerekenler kahverengi saç rehberi yazısıyla esraninportresi’nde.

Saç rengini değiştirme kararı vermek ki hele köklü bir değişimden bahsediyorsak oldukça zordur. Aslında zor olan kararı vermek değil, saç renkleri içerisinden cilt tonu, göz rengiyle de uyumlu olanı bulabilmektir. Pek çok kişi bu sebeple yaptığı tercihin bir felakete dönüşmesinden endişe eder.

Saçınızı renklendirmek, görünümünüzü yenilemenin en kolay yollarından biridir. Peki, kahverengi saçları seviyorsunuz ama sana göre olup olmadığından emin değil misiniz? Etrafınızdaki pek çok kişiden iltifatlar duymanıza sebep olacak mükemmel saç renginin nasıl seçileceğini bilmek ister misiniz? Bu yazı ile kahverengi saç özelinde karar vermenizi kolaylaştıracak tüm bilgilere ulaşacaksınız.

2 kahverengi sac rehberi_mini

Kahverengi Saç Çeşitleri:

Birçok kişi canlı ve parlak görünümü sebebiyle kahverengi saçı tercih ediyor. Kahverengi, saçların daha dolgun ve daha parlak gösterme eğilimindedir. Çikolata kahve, kestane, sütlü çikolata, altın kahverengi, karamel, kahve kahvesi ve daha fazlasını içeren çeşitli kahverengi tonları arasından seçim yapabilirsiniz. Kısacası seçeneklere ombre gibi farklı renklerin de ekleneceği balyaj uygulamalarını da eklediğimiz zaman alternatifler epeyce fazlalaşıyor. Kuaförünüzle konuşarak cildinizin tonuna, gözlerinizin rengine en uygun kahveyi seçebilirsiniz.

3 koyu kahverengi sac renkleri_mini

7 koyu kahve sac renkleri_mini

Temel rengi seçtikten sonra, yeni görünüşünüzü tamamlamak, ışıltı, vurgulama ve daha fazla parlaklık eklemek için balyaj için kullanılacak renk tonunu seçebilirsiniz. Tüm bu seçimleri yaparken rehber alabileceğiniz bazı bilgileri de aşağıda paylaşıyorum;

5 koyu kahve sac renkleri_mini

 • Açık kahverengi tonlar orta, sıcak veya soğuk tüm ten tonlarında iyi çalışır. Sarı saçlar ile ışıltılar eklemek istiyorsanız, açık kahverengi mükemmel bir seçenektir.
 • Güneşle uyum için parlayan saçlar için, kahverengi ve altın tonları muhteşem bir kombinasyondur. Bu renkler sıcak cilt tonlarına uygundur.
 • Nötr cilt tonu varsa, çikolata kahverengi sizin için iyi bir renktir. Aynı zamanda, ela göz renginde olanları tamamlayan bir uyum gösterir.
 • Soğuk cilt tonuna sahipseniz küllü kahverengi saç rengi sizin için.
 • Espresso kahve, koyu cilt tonları ve koyu renk gözler için mükemmel bir renktir. Ayrıca açık cilt rengi olan insanlar için, solgun görünmelerini önleyeceği için tercih edilebilir.

Kahve Saçlar ve Balyaj-Röfle gibi Uygulamalar :

Saçların daha hacimli, dolgun görünmesinin yanında hem saç modelini ortaya çıkarmak hem de yüz hatlarını daha iyi vurgulamak için pek çok zaman balyaj, röfle gibi uygulamalar yapılır. Kahve saçlar da bu uygulamaların en çok yapıldığı saç renklerinden biridir.

3 ombre sac renkleri ve sac modelleri_mini

Aslında kahve saçlara bu tip aydınlatıcı uygulamaları yapmak biraz zordur. Daha doğrusu mükemmel görünümü elde etmek kahvenin zenginliğine de bağlıdır. Altın sarısı bu anlamda kahve saç renkleriyle en iyi uyumu gösterendir ki bu sebeple de çok popülerdir.

Cesur bir görünüm arıyorsanız, kızıl tonları da harika bir seçenektir. Kızıllar öne çıkar ve keskin bir görünüm kazandırır.

Açık kahverengi saçlarınız varsa, güneşle örtüşen altın çizgiler en iyi seçimdir. Orta kahverengi saçlar için ombre, benzer ihtişamlılığı elde etmenin yoludur.

Ombre bob saç modelleri

Sarı saç renkleri ile başlayan ombre trendi, kızıl, kahve derken diğer pek çok saç rengiyle de uygulanır oldu. İşte, birbirinden farklı ombre saç renkleri ve saç modelleri esraninportresi’nde–> ombre saç renkleri

Kahverengi Saç Bakımı :

 • Genel olarak, renkli saçlara bakmak daha fazla çaba gerektirir.
 • Renk koruyucu şampuan ve saç kremi kullanın.
 • Düzenli saç bakımı yapın
 • Saçınızı kötü hava koşullarından koruyun – güneş ve rüzgar saç üzerinde sert etkilere neden olur.
 • Bol miktarda sebze yiyin ve yeterince su için.
 • Saçlarınızı sıkı lastik tokalar ile sıkıca uzun saatler bağlamayın
 • Saçınızı mümkün olduğunca serbest bırakın.
 • Yatmadan önce gevşek örgüler ile bağlayın. Bu kırık saç uçları önlemeye yardımcı olur.

Mükemmel bir makyaj için renk eğilimlerini körü körüne değil, saç rengiyle de iyi bir uyum içinde olacak şekilde seçmek gerekir. Daha iyi görünmek için saç rengi, makyaj ve cilt tonu arasında bir uyum olmalıdır. İşte–> saç renklerine göre makyaj önerileri esraninportresi’nde.

5 sac renklerine gore makyaj onerileri_mini

En sevdiğiniz kahverengi tonunu hangisinin olduğunu bizimle paylaşır mısınız? Ayrıca sahip olduğunuz renge özel başka ne gibi bakımlar uyguluyorsunuz? Saçınıza nasıl bakıyorsunuz? Yorum bölümünde yorum yapın. Böylece bilgilerimizi paylaşarak daha sağlıklı saçlara sahip olabiliriz.

Son olarak, koyu kahve saç renkleri, balyaj ve röfleler ile saçları daha yumuşak ve ipeksi göstermek için oldukça elverişliler. Koyu kahve saç renkleri ve balyajlı kahverengi saçlar, bob ve lob kahve saçlar, örgülerle, aksesuarlarla yapılmış gibi farklı kahve saç modelleri incelemek isterseniz—> Koyu kahve saç renkleri

2 koyu kahverengi sac renkleri_mini

8 koyu kahve sac renkleri_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here