Kahküllü Kısa Bob Saç Kesimleri

Yüz şekline uygun kesilmiş kısa saçların oldukça çarpıcı ve modern bir etkisi olduğunu kabul etmek gerek. Bir de bu saç kesimlerine kahkülleri eklediğiniz zaman ortaya karakteristik bir saç modeli çıkıyor. İşte, kış saç trendleri içinde de yer alan kahküllü kısa bob saç kesimleri fikirleri...

0
8432

Yüz şekline uygun kesilmiş kısa saçların oldukça çarpıcı ve modern bir etkisi olduğunu kabul etmek gerek. Bir de bu saç kesimlerine kahkülleri eklediğiniz zaman ortaya karakteristik bir saç modeli çıkıyor. İşte, kış saç trendleri içinde de yer alan kahküllü kısa bob saç kesimleri fikirleri…

Uzun saçların kadınların gözünde daha romantik bir havası olduğunu biliyorum. Ancak yüz şekline uygun kesilmiş kısa saçların da oldukça çarpıcı bir etkisi olduğunu kabul etmek gerek. Bir de bu saç kesimlerine kahkülleri eklediğiniz zaman ortaya karakteristik bir saç modeli çıkıyor. Kahüllerin kadınlara daha feminen bir hava kattığını ve de gözleri vurgulamak için mükemmel bir yol olduğunu düşünüyorum. Ayrıca uzun saçları gerektiği gibi kullanamıyor ve sürekli topluyorsanız sizin için bir ağırlıktan başka bir şey ifade etmiyorlar demektir. Kişiye uygun kısa saç kesimleri ile daha modern görünüm elde edildiğini düşündüğümden bu noktada benim yorumların daha taraflı olacaktır tabii. Elbette araştırmadan, uzmanlara danışmadan, saç tipine bakmadan yapılacak saç kesimlerinden de bahsetmiyorum. Bu yüzden sizinle kış saç trendleri içinde de yer alan kahküllü kısa bob saç kesimleri fikirleri derledim. Ancak öncesin bazı küçük hatırlatmalarda bulunmak istiyorum.

Kısa Saç Hem de Kahküllü..?

İki zor seçeneğin bir arada olması fikrinin başlangıç için korkutucu geldiğini biliyorum. Bu saçı kestirme kararı vermeden önce bir kaç konuda ikna olmuş olmalısınız.

Birincisi gerçekten kısa saç kestirmek istiyor musunuz? Kısa saçı rahat kullanabilecek misiniz? Kısa saç saç tipinize uygun mu? Benzer şekilde kahkülü rahat kullanabilecek misiniz? Kahkül saç tipinize uygun mu?

Bunların sizlerin de ilk aklınıza gelenler olduğuna eminim. Kısa saçı ve kahkülleri şekillendirmek konusunda endişeler taşımanız da gayet normal. Bu noktada şunu özellikle belirtmek istiyorum; artık saçların kuaförden çıkmış gibi görünmesi oldukça itici… Yani kahkülleriniz var diye illa onlara fön çekmek zorunda değilsiniz zira kıvırcık kahküller, doğal dalgasına bırakılmış saçlar çok trend… Doğallığın hakim olduğu yılların tadını çıkarmakta fayda var. Yani şekillere takılı kalmayın, önemli olan görüntünüzü sevip sevmediğiniz…

1 kahkullu kisa bob sac kesimleri sac modelleri_mini

Kahküle şekil verme konusundaki tereddütlerimiz yakışacağından emin olsakta kahkül kestirmekten vazgeçmemize sebep olabiliyor. Kolayca uygulanabilen, pratik kahkül şekillendirme yöntemleri videolu anlatımlarıyla esraninportresi.com’daki bu yazımızda–> Kahkül nasıl şekillendirilir?

Bu noktada şunu da ekleyelim, tek bir kahkül modeli de yok! Yazı boyunca okudukça birbirinden farklı kahkül kesimleri göreceksiniz. Eğer gerçekten kahkül kestirmek istiyorsanız yüz tipinize en uygun olanı bulmanız yeterli olacaktır.

r9 kahkullu kisa bob sac kesimleri sac modelleri_mini

Düz Kahküller : Kadınsı, şık ve retro bir stili vardır. Kısa bob saçlar ile bu kahkül şeklini tercih edecekler için; bu kahkül modelinin oval, dikdörtgen ve elmas yüz tipleri için daha uygun olduğunu hatırlatayım. Yani orta uzunlukta veya uzun yüzler için daha iyi sonuç verir. Kare veya yuvarlak yüz şekilleri için pek uygun değildir çünkü daha çok yüz şeklini ortaya çıkarır. Eğer geniş alınlıysanız mükemmelerdir. Kısa zamanda gözünüze girme riskleri olduğundan sık sık kuaföre uğrayıp kısaltmanız gerekecektir. Uzunlu-kısalı veya asimetrik şekilde de bu kahkül modeline şekil verilebilir.

r13 kahkullu kisa bob sac kesimleri sac modelleri_mini

Yana Ayrılan Kahküller : Bunların düz kahküller kadar etkileyici görünümleri yoktur. Yana ayrılan asimetrik görünümlerinden dolayı uzun kesimler halinde de yapılabilirler. Hemen her yüz tipine uygulanabilirler. Kahküllü kısa saç modellerini ilk defa deneyecekler için iyi bir seçim olabilirler. Çok yönlü taramaya izin verirler. Diğer kısa kahkül seçeneklerine oranla çok daha kolay, sıkıntısız bir uzama süreçleri vardır.

İnce Kahküller (Wispy) : Düz kahküllere çok benzemekle birlikte daha ince, daha az tutamla yapılan kesimdir. Düz kahküllerden daha az yoğundur. Şimdilerde en popüler kahkül modellerinden biridir. Düz kahküller giib yüzünüzü çerçeveler ancak onlar kadar alnınızı, yüzünüzü kapatmazlar. Düz kahküller kadar kadınsı bir hava verirler. En modern kahkül kesimlerinden biridir. Yüzünüzün yuvarlak ve kısa görünmesini sağlamadan alnınızı gizleyebilirsiniz. Hemen her yüz tipi için uygundur.

r10 kahkullu kisa bob sac kesimleri sac modelleri_mini

Bebek Kahküller : Punk, retro, fütüristik, rock and roll…. Yüksek moda içeren, çok karakteristik, herkesin taşıyamayacağı, bir duruş-tavır gerektiren bir kahkül modelidir… Cesaret ve kendine özgü bir tarz gerektirir.

Aslında yüz tipine göre kahkül modelleri oldukça uzun ve apayrı bir yazı konusu. Ancak kahküllü saç kesimlerden bahsedeceksek kısacık da olsa fikrimizin olması gerekiyordu. Peki, saç trendleri içinde kendine yer bulan kahküller içerisinde öne çıkan–>kahkül modelleri neler?

r3 kahkullu kisa bob sac kesimleri sac modelleri_mini

Bundan sonra sizinle farklı kahkül modelleri ile bir araya getirilmiş farklı kısa saç kesimleri derledim. Hepsi son trend saç kesimleri…

Kahküllü Kısa Bob Saç Kesimleri

1- Platin, Yana Ayrılmış Kahküllü Bob Saç Kesimi :

Oldukça modern saç kesimlerinden biri bu. Son zamanlarda da çok popüler zaten bu yüzden. Yana ayrılabilecek kesim modeli sayesinde kahküllere şekil vermek oldukça kolay.

Ters bob saç modeli, düz kesim küt saç modeli, katlı kesim bob saç modeli, asimetrik bob saç modeli ve daha fazlası… Yüz şekline, saç tipine en uygun kısa bob saç kesimini bulabilmek için birbirinden farklı kısa bob saç modelleri ve saç renkleri fikirleri–> Kısa bob saç modelleri

r1 kahkullu kisa bob sac kesimleri sac modelleri_mini

2- Gri-Mor Bebek Kahküllü Saç Kesimi :

İşte hem rengi hem saç kesim modeli hem de kahkül şekli ile oldukça karakteristik bir saç modeli. Bu saç kesimi ve kahkül modeli için küçük bir yüze sahip olmak gerekiyor. Tavır ve duruşunuz ile de taşıyabilmelisiniz bu saç modelini. Bu yüzden herkeste mükemmel görünmeyeceği bir gerçek. Ancak yakıştırabildiğiniz an tam bir fenomen olacağınız da bir gerçek.

r2 kahkullu kisa bob sac kesimleri sac modelleri_mini

Yılının popüler saç rengi trendlerinden biri de, gri saç rengi. Peki özellikle gençler arasında çok popüler olan gri, küllü saç rengi kime yakışır, gri saç nasıl boyanır? Trende dair tüm detaylar–> Gri saç rengi ve stilleri 2016

Kahküllü Kısa Bob Saç Kesimleri

3- Hacimli, Gri Lob Saç Kesimi :

Aslında bu uzun saçlardan kısa saçlara geçiş yapmak isteyen ama bir anda cesaret edemeyenler için mükememl bir ara kesim hem de bir deneme… Yana taranabilecek şekilde uzun kesim yapılmış kahküller ve omuz hizasına kadar uzanan lob saç modeli… Gri saç rengi ile birleştiğinde çok daha mükemmel bir saç modeli ortaya çıkmış… Hemen her yüz tipine uygulanabilecek bir saç modeli.

r4 kahkullu kisa bob sac kesimleri sac modelleri_mini

4- Düz Kahküller ve Mavi Balyajlı Lob Saç Kesimi :

Fark ettiğiniz üzere saç renkleriyle birlikte ilerliyoruz örnekler sırasında. Çünkü sadece kesim değil, nasıl renklendirdiğiniz, katları, kahkülleri nasıl vurguladığınız da oldukça önemlidir. Şimdiye kadar sizinle paylaştığım örneklerin hepsi de bunlara kanıttır.

r5 kahkullu kisa bob sac kesimleri sac modelleri_mini

Kahküllü Kısa Bob Saç Kesimleri

5- Yoğun, Yana Ayrılmış Kahküller ve Bob Saç Kesimi :

Hemen her yüz tipi için mükemmel bir uyum gösterebilecek saç kesimlerinden biridir aslında bu. Yana ayrılan uzun kahküller yüzün bir kısmını kapatarak yuvarlak bir yüz tipilerini oval görünüme sokar. Ayrıca yapılan balyaj uygulamaları da kesimi oldukça iyi vurgulamış

r7 kahkullu kisa bob sac kesimleri sac modelleri_mini

Dikkat ettiğiniz üzere düz küt kesimlerden mümkün olduğunca uzak duruluyor, özellikle de kare veya yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz.

6- Düz Kahkül ve Küt Saç Kesimi :

Eğer dikdörtgen, oval gibi uzun yüz hatlarına sahipseniz bu saç kesimleri sizde daha iyi görünecektir. Bu kesimin bir özelliği de bence kattığı şirin ve retro görüntü…

r11 kahkullu kisa bob sac kesimleri sac modelleri_mini

Kahküllü Kısa Bob Saç Kesimleri

r8 kahkullu kisa bob sac kesimleri sac modelleri_mini

Kahküllü Kısa Bob Saç Kesimleri

r14 kahkullu kisa bob sac kesimleri sac modelleri_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here