Isı Kullanmadan Kıvırcık ve Dalgalı Saç

Isı kullanarak saç dalgaları veya kıvırcık saçlar elde etmek hızlı olduğu kadar sık yapıldığında saçlar için zararlı. Saçlarınızın her zaman canlı ve parlak görünmesini istiyorsanız ısı kullanmadan kıvırcık veya dalgalı saç yapımı yöntemleri esraninportresi.com'da

2
23245

Isı kullanarak saç dalgaları veya kıvırcık saçlar elde etmek hızlı olduğu kadar sık yapıldığında saçlar için zararlı. Saçlarınızın her zaman canlı ve parlak görünmesini istiyorsanız ısı kullanmadan kıvırcık veya dalgalı saç yapımı yöntemleri esraninportresi.com’da

Hepimiz saç maşaları veya fırçaları kullanarak saçları kıvırcık yapma yöntemlerinin, istediğimiz anda çözüm elde etmek için mükemmel olduğunu biliyoruz. Hızlı sonuç elde etmek için hepimiz zaman zaman ısı ile şekillendirme seçeneklerine başvuruyor olsak da saça olan zararları da ortada. Peki ısı kullanmadan kıvırcık saç veya ısı kullanmadan dalgalı saçlar elde edebilirsek?

Evde veya kuaförde ısı ile bukleler elde etmek hızlı ama risklidir. Kıvırcık saçlar elde etmek için saçları sık sık yüksek ısıya maruz bırakmak, saçları kurutur, matlaştırır ve kırılmalarına sebep olur. Zaman içerisinde saçlarınızın oldukça yıprandığını fark edersiniz. Saçlarınıza önem veriyor, her zaman sağlıkla parlayan, güçlü saçlara sahip olmak istiyorsanız, bir anlamda saç detoksu yapmanız gerekiyor. Bazı zorunluluklar gereği saçlarınıza sık sık ısı uygulatıyorsanız, mümkün olduğunca bu uygulamalara ara vermelisiniz. İşte böyle zamanlarda saçları şekillendirmek için kullanabileceğiniz, ısı kullanmadan kıvırcık saç elde etme yöntemlerini sizin için bir araya getirdik.

Üstelik bunun için videolu anlatımları tercih ettik. İçerisinde çorapla, pipetlerle veya saç bantlarıyla kıvırcık veya dalgalı saç elde etme yöntemleri var. Kimisi benim de zaman zaman uyguladığım yöntemler ve gerçekten çok pratik. Kimisi içinse vakit alan, çok da pratik olmayan uygulamalar olmakla birlikte istediğiniz sonucu kesinlikle elde edersiniz diyebilirim.

Isı Kullanmadan Kıvırcık ve Dalgalı Saç

1 ısı kullanmadan kıvırcık saç_mini

1- Pipetler ile kıvırcık saç yapma :

Şimdiye kadar daha çok ısı kullanmadan saç dalgaları yaratma üzerine yöntemleri ve videoları paylaştım sizlerle. Ancak biliyorum ki yazılarımı takip edenler arasında kıvırcık saç yapma yöntemlerini bekleyenler var. Baştan belirtmeliyim ki ben, video da detaylarını izleyeceğiniz pipetle kıvırcık saç yapma yöntemini uyguladım. Bu yüzden uyarmalıyım ki uygularken, her aşaması sabır istiyor. Ancak sonuçta ısı kullanmadan kıvırcık saç elde etmek istiyorsanız, kesinlikle değer! Üstelik Pixie model gibi çok kısa saçlar dışında hemen her uzunluktaki saça uygulayabilirsiniz.

2- Örgüler ile saç dalgası yapma :

Özellikle uğraşmak istemediğim ama saçımın hafif dalgalı da görünmesini istediğim günler için uyguladığım bir yöntem örgüler ile saç dalgası yapmak. Kıvırcık saçlardan ziyada saç dalgaları elde edersiniz ve oldukça doğal bir görüntüsü vardır. Pek çok farklı şekilde saçlarınızı örerek bu dalgaları elde edebilirsiniz. Bu yöntemlerden bir tanesi, saçlarınızı bölümlere ayırıp, her bir parçayı örmek. Burada ne kadar ince örgüler yaparsanız o kadar küçük ve kabarmış dalgalar elde edersiniz. Önerim daha kalın parçalar halinde saçlarınızı örmeniz. Diğer bir yöntem de aşağıdaki videoda gösterildiği gibi saçları ikiye ayırıp Fransız örgü şeklinde örmek. Burada sizlere aktaracağım pek çok ısı kullanmadan kıvırcık saç yöntemleri için geçerli olan bir kural var. Bu yöntemleri akşam saçlarınızı yıkadıktan sonra, hafif nemliyken uygulamanız ve gece bu şekilde yatmanız. Son olarak örgüleri çok sıkı yapmamanızı öneririm. Çünkü hem başınızı ağrıtabilir hem de saçınızın yıpranmasına sebep olabilir. Bir de örgülerin ucuna çok kalın lastik tokalar yerine ince lastikleri tercih edin.

İlginizi Çekebilir : 

Isı kullanmadan kolay uygulanacak güzellik ipuçlarını okumaya devam etmek için SONRAKİ SAYFA numaralarına ait butonlara tıklamanız ve diğer sayfaya geçiş yapmanız yeterli!

2 YORUMLAR

  1. kızlar ayrıca pipet ilede yapabilirsiniz pipetleri saçınıza dolayın ve bağlayın yani düğüm atın biraz beklesinler çıkardığınızda çok güzel dalgalı yada kıvırcık saçlarınız olaccak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here