İnce Telli Saçlar için Şık Saç Modelleri

1
1270

İnce telli saçlar, kesiminden şekil verme adımlarına kadar özenle bakılması gereken saç türlerinden biridir. İşte, esraninportresi.com olarak ince telli saçlar için şık saç modelleri derledik.

Her kadın, yaşadığı çevrenin koşullarına bakılmaksızın mümkün olduğunca, önce kendisi için güzel görünmeye ve dikkat çekmeye çalışır hele ki karşısında söz konusu olan eşi, yada sevdiği ise.  İşte buradan yola çıkarak aslında güzellik vurgulama çabası ve dahası bunların içerisinde kusurları gizlemek gerekliliği her zaman günlük endişelerden biri haline geliyor. Büyük bir kusur değil belki ama bir çok kadının sorunlarından biri, sahip oldukları İnce Telli Saçlar ‘dır. İşte böyle bir durumdan muzdarip biri olarak, bende hem kendim için hem de benimle aynı sorunu yaşayanlar için İnce Telli Saçlar için Şık Saç Modelleri derledim.

İnce Telli Saçlar için Şık Saç Modelleri

Zayıf ve ince telli saçlar hacimsiz duruşları, sönük görünüşleri gibi sadece olumsuz yönleriyle bilinirler. Halbuki, kalın telli saçlara göre daha kolay şekil alan ince telli saçlar, uygun saç kesim modeli ile rahatlıkla kullanılabilirler. İşte, İnce Telli Saçlar için kısa, katlı veya uzun saç kesimleri önerileri esraninportresi’nde–> ince telli saçlar için saç kesimleri

İnce Telli Saçlar için Saç Modeli

Hacim ve yoğunluk ince telli saçlara sahip olanların ulaşmak istedikleri yegane olgudur.  Saça kat verip vermemek yada yüzünüze uygun modeli bulmak önemlidir. Gelin birlikte, hem renk hem de model olarak bulduklarıma bir bakalım;

İnce Telli Saçlar

Ancak işin bu kısmına geçmeden önce en başından başlayalım. Uzmanların belirttiğine göre; öncelikle saçınızı yıkadıktan sonra havlu ile turban şeklinde sarmalı ve iyice kurumasını beklemelisiniz. Saçınızı asla havluyla ovalayarak kurulamamalısınız; bu saçınızın dış tabakalarına zarar verir. Havluyla kuruttuğunuz saçınızı geniş dişli bir tarak kullanarak açın. Saçınızı açarken saç tutamlarını çekmeden kök kısmından tutmaya dikkat edin. Ancak ondan sonra örneğin saçınızı fönlemeye geçebilirsiniz. Fön makinesini aşırı ısınmayı dolayısıyla saça vereceği zararı azaltmak için için orta sıcaklığa ayarlamış olmak önemli.

Kısa Saç Modelleri

Uzmanların belirttiğine göre saçlarınız ince ve düzse, püskül görünümlü saç kesimlerini ve inceltilmiş saç uçları hiç size göre değil. Küt kesim, bob stili veya erkek kesim gibi geometrik kesimler bu saç tipi için daha uygundur. Örneğin yukarıdaki gibi basit bir “kabuk” seçeneğini düşünebilirsiniz. Size uygun saç kesimi, saç kalitenize, saç yapınıza ve yüzünüzün şekline önemli ölçüde bağlı olduğunu unutmayın.

Saç Modelleri

Bir kere şunu unutmayın ince telli saçlar, kalın olanlara göre daha kolay şekil alırlar. Yani şekil vermede sorun yok. Sorun verilen şeklin uzun süre dayanması noktasında başlıyor. Bunun için tabii kullandığınız şekillendirme ürünü de önemli. Uzmanlar genelde saçta wax yada şekillendirme jeli tavsiye etmiyor.  İnce telli kısa saçların şekillendirilmesinde çok az bir miktar ıslak jelin iyi sonuç verdiğini, uzun ince telli veya ince saçlar için de güçlü tutuş sağlayan saç spreyinin daha iyi sonuç verdiğini belirtiyorlar. Saç tutamlarını kaldırıp tutamların altına saç spreyini sıkmak gerekir. Saç spreyini tepeden öne doğru sıkmak saçı ağırlaştırıp düşmesine neden olurmuş.

Uzun İnce Telli Saçlar

Aslında ince telli saçlarda, saçı kısa yada orta boylarda tutmak, size uzun olanlara göre daha büyük kolaylık sağlayacaktır. Bu saçlarda çok katlı kesimin saçın hacmini azalttığını unutmadan makul bir oranda tutmakta ayrı bir önem taşımaktadır. Uzun kullanmayı tercih ettiğiniz noktada da bakımını doğru yapmanız gerekiyor. Uçları uzadığında ve kırıklar belirmeye başladığınızda hemen kestirmeniz saçınızın daha sağlıklı görünmesi açısından önemlidir. 

Pixie Saç Modeli

Katlı kesimlerin en uygun olduğu saçlar, ince bukleli saçlardır. Bu saç yapısı için uzmanlar özellikle süper kısa pixie saç kesiminin uygun olacağını belirtiyorlar.

İnce Dalgalı Saçlar

Eğer söz konusu ince bukleler ise katlı kesimler tam bu saçlara göre. Saç stilistinin saç kesimini dalgaların ve buklelerin akışına göre uydurması önemlidir.

İnce dalgalı saçlar için modeller

Uzmanların belirttiği bir başka nokta, saçta birkaç gölgenin ince saçları daha hacimli görünmesini sağlayacağı. Bu gölgelerin oluşturulması, saçın dış katmanlarını sertleştirir ve sonuç olarak saç, saç derisine o kadar fazla yapışmaz.

Zayıf ve ince telli saçlar hacimsiz duruşları, sönük görünüşleri gibi sadece olumsuz yönleriyle bilinirler. Halbuki, kalın telli saçlara göre daha kolay şekil alan ince telli saçlar, uygun saç kesim modeli ile rahatlıkla kullanılabilirler. İşte, İnce Telli Saçlar için kısa, katlı veya uzun saç kesimleri önerileri esraninportresi’nde.–> ince telli saçlar için saç kesimleri

İnce Saçlar için Modeller

Jennifer Aniston, Victoria Beckham, Audrey Tautou

YAPIMI-KOLAY-SAÇ-MODELLERİ

1 Yorum

  1. saçlarıma maşa yaptığım zaman çok çabuk bırakıyor ve istediğim ince ve hacimli bukleleri nasıl elde edebilirim saçım ince telli bu arada ve seyrek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here