İnce Telli Saçlar için Saç Kesimleri

Zayıf ve ince telli saçlar hacimsiz duruşları, sönük görünüşleri gibi sadece olumsuz yönleriyle bilinirler. Halbuki, kalın telli saçlara göre daha kolay şekil alan ince telli saçlar, uygun saç kesim modeli ile rahatlıkla kullanılabilirler. İşte, İnce Telli Saçlar için kısa, katlı veya uzun saç kesimleri önerileri esraninportresi'nde.

4
45298

Zayıf ve ince telli saçlar hacimsiz duruşları, sönük görünüşleri gibi sadece olumsuz yönleriyle bilinirler. Halbuki, kalın telli saçlara göre daha kolay şekil alan ince telli saçlar, uygun saç kesim modeli ile rahatlıkla kullanılabilirler. İşte, ince Telli Saçlar için kısa, katlı veya uzun saç kesimleri önerileri esraninportresi’nde.

İnce telli saçlar için sorunudur hacimsiz ve sönük görüntü. Zayıf ve ince yapısı bu saç tiplerini çabuk kırılmaya da müsait hale getiriyor ne yazık ki. Önce genetik olarak ince telli olan saçlarımızın hiç bir ürünle, bir anda kalınlaşmayacağını kabullenmek gerekiyor. Bu aşamadan sonra, ince telli saçlara uygun saç kesimlerini bulmak, ince telli saçlara uygun saç modelleri kullanmak konusunda harekete geçebilirsiniz ancak. Başta açıkça belirtmem gerekiyor ki, sadece saç kesimleri veya hacim kazandırıcı ürünler kullanmak yeterli olmayacaktır, saçlarınızın sağlıklı, hacimli ve daha kalın görünmeleri için. İnce telli saçlara sahipseniz beslenmenize daha çok dikkat etmek, saçınıza kimyasal ve fön gibi uygulamalar yapmadan önce iyi düşünmek ve en uygun doğal saç bakımlarını da yapıyor olmalısınız. Peki, ince telli saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı?

İnce Telli Saçlar için Saç Kesimleri

1- İnce Telli Saçlara Kısa Saç Kesimleri

Ünlülerin de tercih etmesiyle sonbahar-kış ve 2018 saç modelleri modasında kısa saçları ve özellikle de pixie kesimi oldukça popüler. İnce telli saçlar için de en uygun saç kesimlerinden olduğu için ilk olarak buna yer vermek istedim.  

1 ince telli saçlar için pixie_mini

Yanlar genellikle makineye vurulup kısaltılıyor veya olabilecek en kısa hale getiriliyor. Erkek tipi saç kesimlerine çok benzeyebileceği gibi, üstler ve önler uzun ve yoğun bırakılarak daha kadınsı bir görünüm de yakalanabiliyor. Bu çok yönlü kesim size istediğinizde yaramaz kız imajı, istediğinizde de rüya kız olarak görünmenize yardımcı oluyor.

3 pixie sac kesimleri

Saçınız ne kadar kısa ise, saçın zayıflığı, ince telli olması o kadar gizlenir diyor uzmanlar. Eğer ince telli saç yapısı dışında bir de yıpranmış ve kırıklardan oluşan saçlarınız varsa saçları kısacık kestirmeyi düşünmek gerek derim. Çünkü böylelikle saçlar daha sağlıklı ve güçlü uzayacaktır (tabii gerekli bakımları ve özeni göstererek)

8 2016 pixie saç modelleri_mini_mini

Pixie saç kesimleri için de elbette önemli olan yüz şeklinize en uygun saç kesim modelini uygulamaktır. Örneğin kalp yüz şekline sahipseniz yoğun ve katlı tepe bölgesi yüzü dengeleyici bir etki yaratacaktır.

İnce telli saçlara uygun saç kesimi sadece bu değil elbette. Kahküllerin, küt saçların ve hatta uzun saçların da yer aldığı önerileri görmek için SONRAKİ SAYFA butonları ile diğer sayfaya geçmeniz yeterli.

4 YORUMLAR

  1. Ya kalın telli ve kabarık saçlar için saç kesimleride söylesen. Çünkü daha 12 yaşındayımve öyle saçlarım var ama kısa kesmek istiyorum hrgün kuaförede gidemem?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here