İnce Telli Saçlar için Saç Kesimleri

Zayıf ve ince telli saçlar hacimsiz duruşları, sönük görünüşleri gibi sadece olumsuz yönleriyle bilinirler. Halbuki, kalın telli saçlara göre daha kolay şekil alan ince telli saçlar, uygun saç kesim modeli ile rahatlıkla kullanılabilirler. İşte, İnce Telli Saçlar için kısa, katlı veya uzun saç kesimleri önerileri esraninportresi'nde.

4
57861

Zayıf ve ince telli saçlar hacimsiz duruşları, sönük görünüşleri gibi sadece olumsuz yönleriyle bilinirler. Halbuki, kalın telli saçlara göre daha kolay şekil alan ince telli saçlar, uygun saç kesim modeli ile rahatlıkla kullanılabilirler. İşte, ince Telli Saçlar için kısa, katlı veya uzun saç kesimleri önerileri esraninportresi’nde.

İnce telli saçlar için sorunudur hacimsiz ve sönük görüntü. Zayıf ve ince yapısı bu saç tiplerini çabuk kırılmaya da müsait hale getiriyor ne yazık ki. Önce genetik olarak ince telli olan saçlarımızın hiç bir ürünle, bir anda kalınlaşmayacağını kabullenmek gerekiyor. Bu aşamadan sonra, ince telli saçlara uygun saç kesimlerini bulmak, ince telli saçlara uygun saç modelleri kullanmak konusunda harekete geçebilirsiniz ancak. Başta açıkça belirtmem gerekiyor ki, sadece saç kesimleri veya hacim kazandırıcı ürünler kullanmak yeterli olmayacaktır, saçlarınızın sağlıklı, hacimli ve daha kalın görünmeleri için. İnce telli saçlara sahipseniz beslenmenize daha çok dikkat etmek, saçınıza kimyasal ve fön gibi uygulamalar yapmadan önce iyi düşünmek ve en uygun doğal saç bakımlarını da yapıyor olmalısınız. Peki, ince telli saçlar hangi saç kesimlerini kullanmalı?

İnce Telli Saçlar için Saç Kesimleri

1- İnce Telli Saçlara Kısa Saç Kesimleri

Ünlülerin de tercih etmesiyle sonbahar-kış ve 2020 saç modelleri modasında kısa saçları ve özellikle de pixie kesimi oldukça popüler. İnce telli saçlar için de en uygun saç kesimlerinden olduğu için ilk olarak buna yer vermek istedim.  

1 ince telli saçlar için pixie_mini

Yanlar genellikle makineye vurulup kısaltılıyor veya olabilecek en kısa hale getiriliyor. Erkek tipi saç kesimlerine çok benzeyebileceği gibi, üstler ve önler uzun ve yoğun bırakılarak daha kadınsı bir görünüm de yakalanabiliyor. Bu çok yönlü kesim size istediğinizde yaramaz kız imajı, istediğinizde de rüya kız olarak görünmenize yardımcı oluyor.

3 pixie sac kesimleri

Saçınız ne kadar kısa ise, saçın zayıflığı, ince telli olması o kadar gizlenir diyor uzmanlar. Eğer ince telli saç yapısı dışında bir de yıpranmış ve kırıklardan oluşan saçlarınız varsa saçları kısacık kestirmeyi düşünmek gerek derim. Çünkü böylelikle saçlar daha sağlıklı ve güçlü uzayacaktır (tabii gerekli bakımları ve özeni göstererek)

8 2016 pixie saç modelleri_mini_mini

Pixie saç kesimleri için de elbette önemli olan yüz şeklinize en uygun saç kesim modelini uygulamaktır. Örneğin kalp yüz şekline sahipseniz yoğun ve katlı tepe bölgesi yüzü dengeleyici bir etki yaratacaktır.

İnce telli saçlara uygun saç kesimi sadece bu değil elbette. Kahküllerin, küt saçların ve hatta uzun saçların da yer aldığı önerileri görmek için okumaya devam…

İnce Telli Saçlar için Saç Kesimleri

2- İnce Telli Saçlara Yan Kahküller

Pixie gibi oldukça kısa, erkek tipi saç modeli kestirmek ve kullanmak herkese göre değildir. Biz kadınlar elimizi saçlarımıza atıp savuşturmayı, kısa dahi olsa şekil verebilmeyi severiz. Yan kahküller de tam bu amaçla mı ortaya çıkmış bilmiyorum ama özellikle kısa saç modelleri içerisinde hızla popülerlik kazanıyor.

2 ince telli saçlar için yana ayrılan kahküller 2_mini

Bu yan kahküllü saç kesimleri, sağladıkları dolgun görünüm sayesinde ince telli saç yapısına sahip olanlar için de oldukça uygundur aslında. Yan kahküllerin önerilmesinin sebebi, saçın ayrıldığı bölümdeki kafa derisinin görünen kısmını kamufle etmesi. İnce saç kökleri yan kahküller sayesinde gözükmeyeceği için, saçlar daha dolgun görünecektir.

4 pixie saç kesimleri

Kahküller, alnı geniş veya saçları düz olanların daha çok tercih ettiği, bir tür saç aksesuarı aslında. Yüz tipine uygun olan kahkül kesimleri yapıldığında güzelliğiniz için bir artıya sahip olacağınızı unutmayın. Çünkü aslında kaküller ile pek çok saç modeli türetebilirsiniz ki böylelikle çoğu zaman saçlarınızda başkaca bir saç aksesuarı kullanmaya ihtiyaç duymazsınız. Özellikle de buradaki gibi daha uzun ön/yan kahkülleri örmek en popüler saç şekillendirme uygulamalarından biri diyebilirim.

İnce telli saçlara uygun saç kesimi sadece bu değil elbette. Bob ve Lob gibi küt saç kesimlerinin ve hatta uzun saçların da yer aldığı önerileri görmek için aşağıya doğru ilerlemeye devam…

İnce Telli Saçlar için Saç Kesimleri

3- İnce Telli Saçlara Kısa Bob Kesimler

Yan kahkül dahi olsa bu kadar kısa saç modeli kullanmak bana göre değil diyorsanız, kısa bob kesimler bir diğer alternatif. Bu boydaki saçlara şekil vermekte kolay olacağından tercih edilebilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken düz, küt kesimlerden daha çok, hafif katlar ve tıpkı bir önceki kısa saç modellerinde olduğu gibi yan kahküller ile desteklenen kısa bob kesimler, ince telli saçları hacimli ve dolgun göstermek için yardımcı olacaktır.

3 ince telli saçlar için küt saç modelleri_miniBob gibi küt saç kesimlerinin ince telli saçlarda daha dolgun görünmesini sağlamanın en iyi yolu saç renklendirme tekniklerini kullanmaktır. Son zamanlarda çokça tercih edilen ombre, babylights gibi bazı balyaj ve gölgelendirme teknikleri ile saçlara boyut katılabilir. Özellikle de saçınızın tamamını boyatıp, yıpranmasından korkuyorsanız, saçların ortasından itibaren saç uçlarına uygulanan balyajlar ile bu riski de bertaraf edebilirsiniz.

Gri saç bob saç kesimleri

Kısa bob ince telli saçlar için en çok kullanılan model açıkçası. Bu kesimleri kullanırken saça şekil vermek için krepe ve saç dalgalarından destek almak da mümkün üstelik. Tabii bu modeli kestirirken saçınıza uygun katların atılması aşağıdaki gibi dolgun bir görünüm elde etmeniz noktasında oldukça kritik. Özellikle de tepeye bölgesinin daha dolgun görünmesini sağlayacak V kesim katlı modellere yönelinebilir. 

1 kızıl bob saç kesimleri_mini

İnce Telli Saçlar için Saç Kesimleri

4- İnce Telli Saçlara Lob Kesimler

İnce telli saçlar için en çok önerilen saç kesimleri kısa ve orta boydaki saçlardır. İnce telli saçlar için uzmanların tavsiye ettiği modellerden olan orta uzunluktaki saç kesimleri içinde son zamanların favori modelleri, lob kesimler var.

Katlarla veya yan kahkül gibi detay kesimler ile desteklenmiş bu modeller ince telli saçlar için önerilen en uzun saç modelleridir de aynı zamanda.

Havalı ve daha çarpıcı bir görüntü elde edebilmek için katlı bob veya asimetrik bob ve lob kesimleri kullanılabilir. Başından beri katlı kesimlerden bahsediyor olsak da katlı kesimin fazla olması da saçın hacmini azaltacağından makul bir oranda kalması şarttır.

5- İnce Telli Saçlar için Uzun Katlı Saç Kesimleri

Biz kadınlar uzun saçları severiz, uzun saçlara sahip olursak daha güzel ve çekici olduğumuzu düşünürüz. Bu doğrudur ancak uzun saç modeli, saç tipinize, yüz şeklinize uygunsa!

5 ince telli saçlar için uzun saç modelleri_mini

Söz konusu olan ince telli saçlarsa, uzmanlar ince telli saçlar için uzun saçları genellikle önermezler. Çünkü uzun modeller saçların sönük ve sağlıksız görünmesine neden olur. Eğer uzun saçlarım olmazsa olmaz diyorsanız, saç kesiminin hem uygun katlar ile şekillendirilmiş olması hem de saçınızın dolgun ve hacimli görünmesine yardımcı olacak balyaj vs gibi uygulamalar ile ışıklandırılmış, aydınlatılmış olması gereklidir.

1 uzun katli sac modelleri 2017 sac modası 2017 sac modelleri_mini

İnce telli saçlara uygun saç kesimlerine ana başlıkları itibariyle bahsettiğimize göre ince telli saçlara uygun saç modelleri detaylı incelemek için galerimize göz atabilirsiniz.

İnce Telli Saçlar için Saç Kesimleri

4 YORUMLAR

  1. Ya kalın telli ve kabarık saçlar için saç kesimleride söylesen. Çünkü daha 12 yaşındayımve öyle saçlarım var ama kısa kesmek istiyorum hrgün kuaförede gidemem?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here