İlkbahar-Yaz 2019 Saç Rengi Trendleri

Çikolata, espresso gibi koyu kahve saç renklerinden, tarçın, doğal sarı ve altın saç renkleri gibi açık tonlara kadar İlkbahar 2019 saç rengi trendleri içerisinde herkese uygun bir saç rengi yer alıyor. Önümüzdeki sezonda en çok karşımıza çıkacak İlkbahar-Yaz 2019 Saç Rengi Trendleri detayları, esraninportresi'nde.

0
5655

Çikolata, espresso gibi koyu kahve saç renklerinden, tarçın, doğal sarı ve altın saç renkleri gibi açık tonlara kadar İlkbahar 2019 saç rengi trendleri içerisinde herkese uygun bir saç rengi yer alıyor. Önümüzdeki sezonda en çok karşımıza çıkacak İlkbahar-Yaz 2019 Saç Rengi Trendleri detayları, esraninportresi’nde.

Bu yazıyı hazırladığım günler itibariyle soğuk hava koşullarıyla mücadele etsek de gerek mağaza vitrinleri gerekse moda dünyası ilkbahar-yaz sezonu hazırlıklarına başladı bile. Kış aylarının ardından canlanmak ve yenilenmek için kendilerinde değişiklikler yapmayı seven kadınlar tercihlerini saçlarından yana kullanırlar. Aslında kadınlar saç renkleri veya saç kesimleri ile oynamaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceği için saç trendleri üzerine devamlı konuşmak da vazgeçilecek bir durum değil…

Çikolata, espresso gibi koyu kahve saç renklerinden, tarçın, doğal sarı ve altın saç renkleri gibi açık tonlara kadar İlkbahar 2019 saç rengi trendleri içerisinde de herkesin kendini mükemmel hissedeceği bir saç rengi yer alıyor. (Elbette unutulmamalıdır ki saç rengi değişimi kararı verildiği an en az saç rengi trendleri kadar önemli bir diğer konu da cilt tonu, kaş ve göz rengidir.) İşte önümüzdeki sezonda en çok karşımıza çıkacak İlkbahar-Yaz 2019 Saç Rengi Trendleri detayları;

İlkbahar-Yaz 2019 Saç Rengi Trendleri

1- Nirvana Blonde :

2019 trendleri üzerine konuşurken 90’lar modası etkilerinden sıkça bahsediyorum aslında. 90’lı yılların etkilemediği bir alan neredeyse yok gibi diyebiliriz ki işte buna saç modelleri ve saç renkleri de dahil oluyor. Buradaki gibi küllü kahve saç rengindeki diplerin ardından gelen blonde saç rengi ve saç kesimi rocker-şık bir stil ortaya çıkarmış.

Elbette tek tip sarı saç rengi de olmadığını belirtmekte fayda var. Saçın sarı bölümlerinde aydınlatıcı balyaj uygulamaları da yapılmış. Özellikle aydınlatıcı balyajlar da platine kadar inilerek uygulama yapılabilir.

2- Tarçın ile Gölgelendirme :

Saçı aydınlatıcı uygulamalar söz konusu olduğunda akla sarı saç rengi ile yapılan balyajlar gelse de 2019 saç rengi trendleri içinde en çok gördüğümüz bir diğer uygulama da tarçın ile yapılanlar. Özellikle çikolata kahve gibi koyu saç renkleri üzerine katları, bukleleri belirginleştirmek ve saça ışık katmak amacıyla tarçın rengi kullanılması çok popüler.

Tarçın ile yapılan bu gölgeler, özellikle de çikolata kahve veya espresso kahve rengi gibi sıcak tonlamalı kahve saç renkleri ile iyi eşleşmektedir.

3- Honey Rose :

Özellikle açık sarı tonlarda saç rengine sahipseniz, sizin için geçtiğimiz birkaç sezonda en çok önerilen ve en kolay uygulanan saç rengi değişimlerinden birinin gül / pembe (rose) saç rengi olduğunu görmüşsünüzdür.

Pek çok ünlü bu saç rengini de kullandı aslında. Bu yıl bu pembemsi saç rengine bal sarısı ve zencefil sarısı gibi sarı saç rengi tonları eklenerek, özellikle de açık ten rengine sahip olanlara daha canlı ve aydınlatıcı bir görünüm kazandırılıyor.

4- Sıcak Çikolata :

İşte 2019 koyu saç rengi trendlerinde yer alan bir saç rengi daha… Bu koyu sıcak tonların bu yıl daha ön planda olduğunu sizler de fark ettiniz diye düşünüyorum. Saç stilinizi bir adım ileriye taşımak adına sütlü çikolata veya karamel saç renginde balyajları deneyebilirsiniz.

Bunları özellikle saçların orta ve uç bölümlerinde kullanabilirsiniz. Daha açık renkteki balyajları saçın daha uzun bölümlerinde kullanarak saçı daha parlak bir görünüme de ulaştırabilirsiniz.

5- Doğal Nude :

Özellikle de 2018 saç rengi trendlerini takip edenler (veya benim yazılarımı okuyanlar), sarının en açık tonları olan buz sarı, gri sarı gibi saç renklerinin ne kadar popüler olduğunu hatırlayacaktır. Bu tip sarılar bu yıl biraz daha geri plana çekilirken, daha doğal olana yaklaşmanızı sağlayacak daha koyu gölgeli sarılar öne çıkıyor. Bu tip bir renklendirme gözlerin ön plana çıkmasına da yardımcı olacaktır.

6- Mocha :

Çikolata gibi sıcak kahve tonlarını kullanmayı seven biri olarak 2019 ilkbahar-yaz saç rengi trendlerinde kendime göre pek çok seçenek bulduğumu söyleyebilirim ki Mocha da onlardan biri. Kumral ve koyu kestanenin de kullanıldığı ve saç uçlarına doğru aydınlatıcı balyajların yer aldığı bu görünüm kahverengi göz rengine sahip olanlar için mükemmel bir seçenek.

7- Bakır :

Bu ilkbahar-yaz sezonunun kazananlarından biri de kuşkusuz zencefil tonlu bakır saç rengi… Bakır saç rengi genelde çok patlayan, canlı bir renk olarak karşımıza çıkıyordu. Ancak bu yıl zencefil, tarçın ve kızıl gibi farklı tonlamalar kullanılarak daha zarif bir hal alıyor.

8- Altın Saç Renkleri :

2019 saç rengi trendleri, saçlara biraz daha ışıltı ve canlılık katacak, metalik ve altın saç renklerini de işaret ediyor. Saç renkleri içine karıştırılan altın tonlamalar sayesinde inanılmaz parlak ve canlı görünümler yakalayabilirsiniz. Saçlarda özellikle küllü yansımalı metalik ve altın saç renkleri ile daha sıcak bir renk haline geliyor.

Saç rengine altın parlaklık eklemenin bir diğer yanı, cilde daha sıcak bir ton ve parlaklık vermesidir. Özellikle de bir diğer 2019 saç rengi trendi olan küllü sarı saç rengi (aslında küllü tonlamaya sahip tüm saç renkleri için de geçerli) ile kullanılacak altın tonlamalar sayesinde saçlar daha çarpıcı görünüyor.

Peki, altın saç renkleri hangi cilt tonlarına daha uygun ve bakımı nasıl yapılmalı? Kullanacağınız metalik ve altın saç renginin zengin, bakımlı ve parlak görünmesi için dikkate almanız gereken önemli ipuçları, 2018 altın saç rengi trendi yazısıyla, esraninportresi’nde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here