İlkbahar-Yaz 2018 Saç Kesimleri Modası

Dalgalı-kıvırcık lob saç kesimleri, kahküllü uzun saç kesimleri veya omuz hizasında küt saç modelleri... Bahar-yaz sezonu için saç modelinde değişim düşünenlere, ilkbahar-yaz 2018 saç kesimleri modası, esraninportresi'nde.

0
7440

Dalgalı-kıvırcık lob saç kesimleri, kahküllü uzun saç kesimleri veya omuz hizasında küt saç modelleri… Bahar-yaz sezonu için saç modelinde değişim düşünenlere, ilkbahar-yaz 2018 saç kesimleri modası, esraninportresi’nde.

Önümüzdeki ilkbahar-yaz sezonuna ait saç kesimleri trendlerinden bahsedeceğimiz bu yazıyı hazırladığım şu günlerde yavaş yavaş bahar havası yaşamaya başladık. Bahar dönemleri daha çok değişim ve yenilik arayışında olduğumuzdan mıdır bilinmez, kadınlar en çok bu dönemlerde saçlarında değişikliğe gidiyorlarmış. Kıyafet seçimlerinin yanı sıra, kullandığımız cilt ve makyaj ürünleri de havaya bağlı olarak değişir aslında. Bunların yanına yeni bir görünümü de koyduğunuz zaman baştan ayağa taze bir başlangıç yapmış olursunuz. İşte bunun yolu da değişen saç rengi ve saç kesimlerinden geçiyor. Bir süre önce ilkbahar-yaz 2018 saç rengi trendleri üzerine detaylı bir yazı paylaşmıştım ki şimdi de sıra geldi İlkbahar-yaz 2018 saç kesimleri trendleri için detayları paylaşmaya…

İlkbahar-Yaz 2018 Saç Kesimleri Modası

1- Retro Saç Kesimleri

Küt saç kesimlerinin yanında bize ilham veren saç kesimlerinden biri, retro saçlar. Bunun için açılı veya asimetrik lob ve bob saç kesimleri deneyebilirsiniz.

2- Biraz 70’ler Saç Modelleri

Geçmişten ilham almadığımı tek bir alan yok aslında. Ancak görünen o ki 2018 yılı, geçmişin modern yorumlarıyla dolu ki aşağıdaki saç kesimi de 70’lerin saç kesiminin 2018 için de ne kadar güzel olduğunu kanıtlıyor. Bu saç kesimi katlı katmanlardan ve ortadan ikiye ayrılarak kullanılan kahküllerden oluşuyor. Özellikle de kesimde kullanılan kahküller, gözleri vurgulamak adına muhteşem bir fırsat sunuyor.

3- Küt Saç Kesimleri :

Omuz hizasındaki saçlar 2018 saç kesimleri modası içinde en çok göreceklerimizden biri olmakla birlikte küt kesimleriyle daha fazla dikkat çekiyorlar. Bu sert vurguyu biraz yumuşatansa yine tek tarafa doğru taranmış kahküller…

Çikolata, espresso gibi koyu kahve saç renklerinden, tarçın, doğal sarı ve altın saç renkleri gibi açık tonlara kadar İlkbahar 2018 saç rengi trendleri içerisinde herkese uygun bir saç rengi yer alıyor. Önümüzdeki sezonda en çok karşımıza çıkacak–> ilkbahar Yaz 2018 Saç Rengi Trendleri detayları, esraninportresi’nde.

4- Dalgalı Bob Saç Modelleri :

Saçlarım dalgalı veya kıvırcık kısa saç kestiremem demeyin! Zira özellikle de dalgalı-kıvırcık saç tipine sahip olanlar için 2018, kısa saç kullanmak yılı. Bu yıl asla saçlarınızı düzleştirmeye çalışmayın ve bırakın saçlarınız doğal formunu alsın!

Kısa kahküllü pixie, kahküllü bob saç modelleri, ince katlı kısa saçlar, kısa kıvırcık saçlar… Kısa saç modelleri içerisinde 2018 saç modasında öne çıkan 2018 saç modellerini sizin için ayrıca derledik. İşte, öne çıkan–> 2018 kısa saç kesimleri modası esraninportresi.com’da

5- Kısa Kahküller – Bebek Kahküller :

Kahküller yeniden moda olduğundan beri popülerliğinden neredeyse bir şey kaybetmedi. Sadece bazı kahkül modelleri zaman içerisinde daha çok öne çıkar oldu ki işte 2018 kahkül trendleri için de önemli bir model, kısa kahküller-bebek kahküller..!

Her ne kadar bazılarımız bu tip kahküller için “kazara fazla kesilmiş gibi görünüyor” yorumunu yapsa da Emma Watson gibi pek çok ünlü bu kahkülleri kullanıyor. Bu tip bir modeli küçük yüze sahip olanların daha iyi taşıyacağını düşünüyorum.

Orta boy uzunluktaki saç modelleri 2018 saç trendleri içinde en sık karşılaştıklarımızdan biri.

6- Dalgalı Lob Saç Kesimleri :

Tek tarafa ayrılarak asimetrik görünüm ile modernize edilmiş dalgalı saçlar yılın favorisi diye daha öncede belirtmiştim. İşte size göz alıcı bir örnek daha…

Özellikle de ünlülerin çokça tercih etmesiyle sezonun ve de 2018 saç modelleri modasının en popüler saç kesimlerinden biri, Lob Saç Modelleri.

Hemen her yüz tipine ve saç tipine uygun olan lob saç kesimleri, kahküllü lob, asimetrik lob gibi farklı kesim detayları ve kızıl, bakır, buz sarı gibi saç renkleriyle–> Lob Saç Modelleri esraninportresi’nde.

Kıvırcık saçlara sahip olanlar kabarmasından şikayet edebilirler. Ancak inanın bu yıl 80’lerden ilham alan tarz ile bu doğal form yılın en popüler saç modeli haline dönüşüyor. Bu nedenle bırakın kabarık kalsınlar..!

7- Kahküllü Uzun Saçlar :

Uzun saçlara sahip olanlar kısa saç kesimlerine geçiş yapmak konusuna oldukça uzak durabilirler. Ancak Selena Gomez gibi yine de bir değişime ihtiyacım var diyenlerdenseniz kahküller kesinlikle ilk seçeneklerden biri olabilir sizin için!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here