Hızlı Uzayan Saçlar için Uygulaması Kolay Öneriler

Farklı bir saç tarağı kullanmak, ne sıklıkta saç maşası kullanacağınızı belirlemek, saç şampuanı içerisine hangi doğal yağı ekleyeceğinizi seçmek ve hatta yastık kılıfınızı değiştirmek…Sağlıklı, uzun ve gür saçlara sahip olmak için uygulanabilecek kolay öneriler, hızlı uzayan saçlar için bakım yazısıyla, esraninportresi’nde.

0
1384

Farklı bir saç tarağı kullanmak, ne sıklıkta saç maşası kullanacağınızı belirlemek, saç şampuanı içerisine hangi doğal yağı ekleyeceğinizi seçmek ve hatta yastık kılıfınızı değiştirmek…Sağlıklı, uzun ve gür saçlara sahip olmak için uygulanabilecek kolay öneriler, hızlı uzayan saçlar için bakım yazısıyla, esraninportresi’nde.

Doğuştan hayal edebileceğiniz güzel saçlara sahipseniz şanslısınız. Eğer öyleyse doğru saç bakım rutini uygulamaya devam etmelisiniz değilse de uzun, gür saçlara sahip olmak için doğru saç bakım rutini takip etmelisiniz! Kısacası doğru saç bakımı yapmaktan kaçış yok. Farklı bir saç tarağı kullanmak, ne sıklıkta saç maşası kullanacağınızı belirlemek, saç şampuanı içerisine hangi doğal yağı ekleyeceğinizi seçmek ve hatta yastık kılıfınızı değiştirmek yapabileceklerinizden sadece bir kaçı… Sağlıklı, uzun ve gür saçlara sahip olmak için aslında uygulanabilecek birkaç kolay adım var ve ben bunları sizin için derledim. 

Hızlı Uzayan Saçlar için Uygulaması Kolay Öneriler

1. Sık sık kırıkları temizletmek için uçlarından aldırmak – evet, gerçekten!

Pek çoğumuza mantıksız görünen bir madde olduğunun farkındayım ancak, gerçekten sağlıklı olan uzun saçlar istiyorsak, düzenli düzeltmeler yaptırmak gerekir. Saç kesimleri  saçlarınızı daha hızlı büyütmez, kabul!  Ancak kırıkları ortadan kaldırmak saçın daha hızlı ve de sağlıklı büyüdüğü görünümünü verir. Sonuçta, zayıflamış ve her an kopabilecek saç, saçınızın uzunluğunu kaybetmesine neden olduğu gibi parlaklık, hacim ve pürüzsüzlükten de vazgeçmeniz anlamına gelir.

Kırıkların oluşmaması için doğru şekilde bakım yaparak, kırıkları aldırma süresini de uzatabilirsiniz ayrıca ki yapılması gereken de bu! Saç kırıkları oluşmaması için önerilere de buradan bakabilirsiniz—> Saç kırıkları nasıl düzelir?

2. Sarışın olma dürtüsüne diren!

Platin sarı saçlar şahane görünebilir ancak özellikle de daha koyu bir renkten açık sarıya geçmek, uzun saçlara sahip olma isteğinize önemli bir engel olabilir. Saçın kütikülü ağartıcılardan dolayı hasar gördüğünde, daha fazla kırılmış uçlara sahip olabilirsiniz. Ne kadar az kimyasal bakım yapılırsa saçlarınız o kadar hızlı ve sağlıklı uzar.

3. Saçınızın doğal yağını dağıtın!

Yatmadan önce saç taramak, hele ki makyajı çıkarmaya dahi üşenen biriyseniz zor gelebilir! Ancak bu saç sağlığı için harikadır. Saç derisinden başlayarak tarama yapmak, doğal saç derisinin yağlarınızı saçınıza eşit olarak dağıtmak için mükemmeldir. Bunun için doğal kıl fırçası kullanabilirsiniz. Her gece uygulayacağınız bu basit adım, kafa derisini daha sağlıklı hale getirmeye yardımcı olan dolaşımı artıracaktır.

Bu noktada her saç tipinin farklı bir saç tarağı ihtiyacı olabileceğini de hatırlatmakta fayda var. Detayları öğrenmek isterseniz—> saç tarağı-fırçası çeşitleri

Saç maskeleri kadar etkili bir diğer saç bakım ürünü de saç serumları. Saçları yağlandırmadan besleyen jojoba yağı ve saç uzamasında etkili olduğu bilinen–> biberiye yağı ile saç serumu yapımı esraninportresi’nde.

4. Doğru yiyecekleri yiyin!

Uzun, güçlü saçlara sahip olmak sadece saçınıza hangi ürünleri koyduğunuza bağlı değildir; aynı zamanda vücudunuza ne koyduğunuza da bağlıdır. Saç büyümesini teşvik etmek için saçı içeriden ‘beslemeniz!” gerekir. Protein alımını arttırmak, balık, fasulye, fındık gibi yiyecekleri tüketmeyi deneyebilirsiniz.

Eğer et yemeyi sevmiyorsanız da protein bakımından zengin bir beslenmeyi tercih etmelisiniz. Yeterli miktarda protein alamayan kadınların sıklıkla “daha fazla dökülme” yaşadıkları  ortaya çıkarılmış. Protein bakımından zengin gıdaların yanı sıra A, C ve E vitaminleri, çinko ve demir gibi minerallerin ve omega-3 yağ asitlerinin daha sağlıklı saçlara katkıda sağlayacağını da unutmayın.

Hızlı Uzayan Saçlar için Uygulaması Kolay Öneriler

5. Isı şekillendirme araçlarından kaçının!

Saç uzmanların en önemli uyarısı; “Saçınızı aşırı şekillendirmeyi bırakın!”. Isı kullanmanız gerekiyorsa da sıcaklığın düşürülmesi ve daima bir ısı koruyucu kullanılması öneriliyor. Aksi takdirde saçınıza zarar verme, kırılma ve kabarmaya neden olma riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Eğer ısı kullanmadan saçları nasıl şekillendiririm diye merak ediyorsanız, buraya bakabilirsiniz—> Isı kullanmadan kıvırcık saç

6. Günlük şampuanı atlayın!

Saçlarınızı haftada iki-üç kez şampuanlamak, doğal yağlarınızın saçınıza nüfuz etmesini sağlayarak, nemlendirmesine ve kendini onarmasına izin verir.

7. Doktorunuza danışarak vitamin alın!

Beslenme programınız yeterli beslenme sağlamazsa, bir takviye almak fark yaratabilir. “Saç, Cilt ve Tırnaklar için” etiketli ve multivitaminler arayabilirsiniz. Bunlar genellikle saç sağlığını destekleyen biyotin ve C ve B vitaminleri gibi önemli vitaminler içerir. Ek olarak, bu üreçte daha iyi bir cilt de elde edebilirsiniz! Tabii tüm bunları doktorunuza da danışarak almalısınız.

Hızlı Uzayan Saçlar için Uygulaması Kolay Öneriler

8. Duşu soğuk sulu durulama ile bitirin!

Sıcak ve buharlı bir duş sadece cildiniz için kötü değildir – aynı zamanda saçlarınız için de kötüdür. Banyo sırasında su sıcaklığını mümkün olduğunca düşük tutmaya çalışın ve   gözeneklerin kapanması ve saçınızın güçlenmesi için soğuk suyla son durulama yapın

9. Islak saçı fırçalarken dikkatli olun.

Saçlar ıslandığı zaman özellikle de kırılmaya karşı hassas haldedir. Duştan sonra hemen taramanız gerekiyorsa, saç tellerine uygun bir fırça/tarak kullandığınızdan emin olun. Ayrıca saçı tarama tekniğinin kullanılan araç kadar önemli olduğunu da unutmayın. Uçlardan hafifçe taramaya başlayın ve yavaş yavaş yukarı doğru ilerleyin. Çok dalgalı veya kıvırcık saçlarınız varsa geniş dişli bir tarak seçin. Saçınıza uygun bir kolay tarama serumu edinmek de işinize yarayabilir.

 

10. Moda diye zorlayıcı diyetler yapmayın!

Arınmak, 2 günde 5 kilo vermek gibi amaçlarla uygulanan şok diyetler, vücudunuz gibi saçlarınız için de kötü olabilir. Doktor kontrolünde olmadan eksik besinlerle yapılan şok diyetler her açıdan kötü sonuçlar verecektir.

Hızlı Uzayan Saçlar için Uygulaması Kolay Öneriler

11. İpek bir yastık kılıfı üzerinde uyuyun.

Aslında uyurken daha iyi saçlara sahip olmak mümkündür – tek ihtiyacınız olan yastık kılıfınızı değiştirmek. İpek saç üzerinde karışıklık yaratmıyor ve kırılmayı önlemeye yardımcı oluyor. Saçlarınız ne kadar az kırılırsa, o kadar uzun olacaktır. 

12. Cildinize dikkat edin.

Başlangıçta parlak saçları görmek kolaydır ve bu yüzden bir ürünün işe yaradığını varsayabiliriz. Ancak ürün formülün cildinize yaptığı şey genellikle saçınıza yaptığı ile aynı şeydir. Cildinizi kuru, soyulmuş, ağır, mumsu, yapışkan veya yağlı mı hissettiriyor? Yoksa yumuşak, sulu, ipeksi ve esnek mi? Saçınıza cildinize yaptığınız gibi davranın – sonuçta, bu sizin başka bir parçanızdır! Saç kökleriniz tıkanırsa, etkili şekilde uzamasının başka bir yolu yoktur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here