Havuz Sonrası Saç Bakımı için Öneriler

Kuru saçlar, saç kırıkları veya saçlı deride döküntü gibi problemlerle uğraşmamak için havuz sonrası kadar havuzdan önce de saçlarınıza vakit ayırmanız gerekiyor. Peki havuz sonrası ve öncesinde saç bakımı için neler yapılmalı? İşte, tatil için saç bakımına dair uygulaması kolay öneriler, esraninportresi'nde.

0
631

Kuru saçlar, saç kırıkları veya saçlı deride döküntü gibi problemlerle uğraşmamak için havuz sonrası kadar havuzdan önce de saçlarınıza vakit ayırmanız gerekiyor. Peki havuz sonrası ve öncesinde saç bakımı için neler yapılmalı? İşte, tatil için saç bakımına dair uygulaması kolay öneriler, esraninportresi’nde.

Yaz denince herkesin aklına öncelikle tatil geliyor. Tatilin olmazsa olmazlarından biri de kuşkusuz, gece gündüz fark etmeden eğlencenin yüksek dozda yaşandığı havuz partileri. Hal böyle olunca özellikle de yüzmeyi sevenlerin tatil boyunca havuzda geçirdiği vakit arttıyor. Havuz suyunda kullanılan kimyasallar sebebiyle de saçlar ve saçlı deri üzerindeki olumsuz etkiler ortyaya çıkıyor. Saçların kuruması, saç kırıkları veya saçlı deride döküntü gibi problemlerle uğraşmamak için havuz sonrası kadar havuzdan önce de saçlarınıza vakit ayırmanız gerekiyor. Peki havuz sonrası ve öncesinde saç bakımı için neler yapılmalı? İşte, önerilerimiz;

Havuz Sonrası Saç Bakımı için Öneriler

  • Havuza Girmeden Önce Saç Bakımı

Saçların yıpranmaması için genellikle havuzdan sonra ne yapacağımızı araştırıyoruz. Ancak havuz ve deniz suyu saçlarınızı yıpratmasın! Havuza girmeden önce de saçlarınıza biraz vakit ayırarak, yıpranma etkisini minimuma indirebilirsiniz. Böylelikle de havuzdan sonra işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Saçlı derinin doğal yağını kaybetmemesi ve kimyasalların etkisini olabildiğince aza indirmek için havuza girmeden önce mutlaka bone takmalısınız. Yüzerken bone kullanmaktan hoşlanmıyorsanız en azından saçlarınızı denizden veya havuzdan önce duş altında iyice ıslatmalısınız. Zira kuru saç, ıslak saça göre çok daha fazla su emer ve kimyasallar saçlarınıza daha fazla yapışır. Kuru saçın doğrudan kimyasallara boğulmuş havuz suyunu emmesiyle önce duş altında ıslanması arasında büyük fark vardır. Tamamen kuru saçlarınızın doğrudan kimyasal içerikli havuz suyunu emmek yerine öncelikle duş altında iyice ıslanması, havuz suyundaki kimyasalların zararlı etkilerini minimuma indirgemeye yardımcı olur.

  • Havuzdan Çıktıktan Sonra Saç Bakımı

Havuza girdikten sonra saçınız aklınıza gelen ilk şey olmalı ve en kısa sürede hemen duşa girmelisiniz. Saçınızı havuzdan çıkar çıkmaz yıkamamanız durumunda sonradan uygulayacağız bakım kürlerinin etkisi de daha az olur. Çünkü uzun süre boyunca saçlarda kalan kimyasallar, saçlar üzerinde kısa sürede onarılamayacak kadar büyük bir etkiye yol açabilir.

Nemlendirici özelliğe sahip bir şampuan ve ardından bakım kremi uygulayarak, başta klor olmak üzere havuz suyundaki zararlı kimyasalları saçlarınızdan uzaklaştırabilirsiniz. Eğer her gün veya günde birkaç defa havuza giriyorsanız, her çıktığınızda şampuanla yıkamak, saçın doğal yağını kaybetmesine yol açabileceği için şampuanı gün aşırı kullanabilirsiniz. Şampuan kullanmadığınız günlerde de saçınızı yalnızca kremle yıkayabilirsiniz.

Güneşten koruyucu saç spreyi, saç rengini açan doğal saç spreyi, yazın saçları güçlendiren maske önerisi ve daha fazlası… Evde kendinizin hazırlayacağı doğal saç bakım ürünü tarifleri ile saçları yıpratıcı dış etkenlerden korumak mümkün. İşte–> yaz için doğal saç bakım ürünü tarifleri esraninportresi’nde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here