Esmerler için Gökkuşağı Saç Renkleri

0
643

Hızla yayılan önemli bir saç rengi trendi aslında gökkuşağı saç renkleri… Peki, gökkuşağı saç renklerini boyama ile ilgili nelere dikkat etmeli, bu renkler kimlere yakışır? İşte, esmerler için gökkuşağı saç renkleri ve saç modelleri

2014 yılından itibaren hızla yayılan önemli bir saç rengi trendi aslında gökkuşağı saç renkleri. Günlük hayatta bu beklenmedik renkleri kullanabilen kadınlar için cesur ve kendine güvenen tanımlamalarını yapmak oldukça yerinde aslında. Şimdilerde ise gizli gökkuşağı dahil pek çok farklı versiyonu kadınlar tarafından uygulanıyor. İlk çıktığında beklenmedik olan bu renkler şimdilerde yoksa şaşırtır hale geldi, o kadar normalleşti yani. Denim mavi, ametist, rose gold gibi pek çok farklı versiyonunun yapıldığı saç renklerini sokaklarda görmek mümkün. Ancak en belirgin durum bu renkleri ve trendi daha çok sarı saçlı olanların uygulaması. Haliyle bu da renkli saçlar bir tek sarışınlara yakışır gibi genel sonuç çıkardı. Asında en önemli sebep yakışması değil, koyu saç renklerinin bir kaç ton birden açılması gerektiği ve bu aşamada da yıpranabileceği fikri. Bu durum koyu saç renklerine sahip olanları bunları denemekten alıkoydu diyebiliriz. İşte, bugün aslında esmerlerin de bu renkleri kullanabileceğini göstereceğiz. İşte, esmerler için gökkuşağı saç renkleri :

Saçları gökkuşağı saç renklerine boyama ile ilgili bilmeniz gerekenler:

Öncelikle bilmelisiniz ki saç renginiz bu renklerin uygulanabilmesi için açılmak zorunda. Saç renkleri tekerleği üzerinde 1 siyah 10 da platine denk gelmektedir. İşte, esmerlerin, koyu saç rengine sahip olanların bu gökkuşağı renklerini saçlarında kullanabilmeleri için en az 6 seviyesine kadar (ki bu sarının en koyu tonudur) açılması gereklidir. Bu yüzden tüm saçınızın bu reçte yıpranmasından ve beğenmemekten endişe ediyorsanız tüm saçınıza bunu uygulama fikrinden vazgeçin. Yerine ombre gibi balyaj teknikleri ile bu renkleri saç aralarında ve uçlarında deneyin.

Bunların dışında gökkuşağı saç renkleri içerisinde tercih edeceğiniz renge göre de saçınızın açılması gereken seviye değişecektir.

– Mavi-mor gibi renkler için ortalama 8 seviyesi gerekecektir.
– Kırmızı, turuncu, sarı ve yeşil gibi renkler için ortalama 7 seviyesi gerekir. Daha az güçlü görünmesini sorun etmezseniz 6 seviyesi de uygun olabilir.
– Eğer benim sizlerle de daha önce detaylarını paylaştığım gibi pastel saç renkleri konusunda ısrarcıysanız platin seviyesi olan 10’a kadar saçların açılması gerekecektir.

Şimdi bu bilgiler ışığında hala gökkuşağı saç renklerini denemeye kararlıysanız sizlerle Sonbahar/kış sezonunda esmerlere en çok hitap edecek gökkuşağı saç renkleri paylaşıyoruz.

Esmerler için Gökkuşağı Saç Renkleri

1- Çikolata Leylak Saç Rengi :

Sonbahar denilince en çok akla gelen balka kabağı saç renginin aksine sessiz sedasız popülerlik yolunda ilerleyen saç rengi diyebiliriz. Bu renk, koyu çikolata, pembe, leylak ve sıcak tonlardaki açık kahve saç renklerinin mükemmel bir karışımı.

Soğuk ve sıcak renklerin bir karışımı olduğundan hemen herkese yakışacak bir saç rengidir. Ayrıca gökkuşağı saç rengi trendini uygulamak isteyen ama canlı renkleri kullanıp fazla çarpıcı bir görünüm istemeyenler için mükemmel bir seçenektir.

1 esmerler icin gokkusagi sac renkleri_mini

Yeni moda saç rengi rose gold saç rengi (altın gül saç rengi / pembe altın saç rengi), kısa saç modelleri başta olmak üzere pek çok saç modeli ile mükemmel görünmektedir. Peki bu saç rengi kimlere yakışır, rose gold saç rengi nasıl elde edilir, nasıl boyanır? İşte, ombre rose gold saç modelleri de dahil olmak üzere ilham alabileceğiniz Rose Gold – Altın Gül Saç Rengi Modelleri–> Yeni trend rose gold saç rengi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here