Ela Gözler için Cilt Tonlarına Göre Saç Renkleri

Saç rengi konusunda karar verirken iki önemli detay dikkate alınmalıdır ki, biri göz rengi, diğeri de cilt rengi. Peki ela gözlere uygun saç renkleri nelerdir? Kendinize uygun saç rengini bulmak için hem cilt tonlarına hem de ela gözler için uygun olabilecek saç renkleri fikirleri esraninportresi'nd

0
17498

Saç rengi konusunda karar verirken iki önemli detay dikkate alınmalıdır ki, biri göz rengi, diğeri de cilt rengi. Peki ela gözlere uygun saç renkleri nelerdir? Kendinize uygun saç rengini bulmak için hem cilt tonlarına hem de ela gözler için uygun olabilecek saç renkleri fikirleri esraninportresi’nde.

Saç renginizde değişiklik yapmaya karar vermek başlı başına zorlu bir süreçken, pek çok renk ve onların alt renkleri arasında kendiniz için doğru olana karar vermek durumu daha da zorlaştıran bir konu olarak karışımıza çıkıyor. Saç rengi konusunda karar verirken dikkate almanız gereken iki önemli detay vardır. Biri göz rengi, diğeri de cilt rengi. Bu iki önemli detayla uyum içerisinde olacak her saç rengi ile mükemmel görünmeniz mümkün olacaktır.

Ela göz rengine sahip olanlar çok şanslılar. Çünkü ela çok yönlü bir göz rengi. Peki bu ne demek? Onu çok yönlü yapan altın, yeşil ve kahvenin mükemmel bir bileşiminden oluşması aslında. Bu da bize kullanabileceğiniz pek çok saç rengi olabileceğini söylüyor tabii.

Saç rengi seçimi yaparken, cilt tonunuzu ve gözlerinizi vurgulayacak tonları yakalamak pek çok açıdan işinizi kolaylaştıracaktır. Aşağıda, doğru saç rengini seçmek cildinizin tonu ve ela gözlerinizle uygun olabilecek saç renklerini derlediğimiz bir rehber hazırladım. Umarım faydasını görürsünüz. İşte, farklı cilt tonlarına göre ela gözler için saç renkleri,

Ela Gözler için Saç Renkleri

Ela gözleri aslında iki kategoriye ayırmakta fayda var, biri ela-yeşil gözler ve diğeri ela kahverengi gözler. Bu ayrımla saç rengini seçme konusundaki fark, yeşil tonlu gözlerin platin sarısı ve küllü kahve gibi soğuk tonlarda daha iyi olduğu, bunun yanında sıcak, kahverengi-ela gözlerin zengin sarı, kırmızı ve kahverengi tabanlı renkler ile en iyi şekilde görünmesi.

Öte yandan, cilt tonunuzu belirlemek biraz daha karmaşıktır. Bunun da en kolay yolu güneşteyken bileklerinizdeki damarlara bakmaktır. Eğer damarlarınız mavi-mor gibi görünüyorsa soğuk cilt tonuna, yeşil gibi görünüyorsa sıcak cilt tonuna sahipsiniz demektir. Eğer bunlar arasında tam karar veremiyorsanız nötr cilt rengine sahip olmanız mümkündür.

Fındık kabuğu, buz sarı, platin, abanoz kahve, tiger eye/kaplan gözü, blorange veya ronze… 2017 saç rengi ve saç modelleri trendlerinde balyaj teknikleri, renklerin karışımları da en az saç renkleri kadar öne çıkıyor. 2017 ve 2018 saç rengi trendleri esraninportresi’nde–> 2017 saç rengi trendleri, 2018 saç trendleri

1 ela gozler icin cilt tonlarina gore sac renkleri_mini

1- Ela Gözler – Sıcak Ton/Açık Cilt Rengi için Saç Renkleri

Eğer açık bir ten rengine sahipseniz, cilt alt tonunuz, saç renginiz konusunda karar vermenizi sağlayacaktır. Mila Kunis gibi sıcak bir cilt tonuna sahip olanlar, zengin sarı veya kırmızı tabanlı saç renkleriyle kötü görünemezler. Bu sebeple birbirinden farklı saç renklerinin açık veya koyu tonları göz ve ten rengiyle uyumlu olacaktır.

2 ela gozler icin cilt tonlarina gore sac renkleri_mini

Kahverengi tonları söz konusu olduğunda, sıcak cilt tonları zengin çikolata ve kestane-kahverengi muhteşem görünüyor. Bununla birlikte, kahverengi saçların gözlerdeki yeşil alt renkleri de bastırabilir.

7 koyu kahve sac renkleri_mini

Kırmızı tabanlı saç renkleri içinden koyu renkli bir kızıl-kahve muhtemelen en iyi seçim olacaktır. Ek bir ipucu olarak, şarap kızılı gibi saç renkleri de gözlerindeki yeşili tamamlayan harika bir renk seçeneğidir.

6 ela gozler icin cilt tonlarina gore sac renkleri_mini

Ayrıca, zengin altın sarı saç rengi gibi açık saç renkleri, ela gözleri ve cildinizi son derece iyi tamamlayacaktır.

Küllü kahve gibi saç renkleri soluk gösterme riski sebebiyle kaçınılması gereken renklerdendir.

Platin sarı gibi soğuk renklerden kaçının.

Mavi veya yeşil alt tabanlı renkler sıcak cilt tonlarıyla iyi eşleşmez.

Siyah saç renkleri de sıcak ton ciltli kadınlar için kaçınılması gereken renklerdendir.

Farklı cilt tonlarına uygun olabilecek saç renkleri fikirlerini incelemek için SONRAKİ SAYFA NUMARALARI ile diğer sayfaya geçiş yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here