Doğal Yollarla Saç Rengini Açma Yolları

Kimyasal içerikli boyalar, açıcılar saçların matlaşmasına ve yıpranmasına sebep olabilir. Bu yüzden doğal yöntemlerle saç rengi açma yollarına başvurulabilir. Papatya suyu, limon, bal gibi doğal yollar ile birbirinden farklı saç rengi açma yöntemleri esraninportresi'nde.

9
7984

Kimyasal içerikli boyalar, açıcılar saçların matlaşmasına ve kırılmasına sebep olabilmektedir. Bu yüzden doğal yöntemlerle saç rengini açma yoluna başvurmak isteyebilirsiniz. İşte, papatya suyu, limon, bal gibi doğal malzemelerle hazırlanan birbirinden farklı saç rengi açma yöntemleri… 

Güzellik uğruna, kimyasal içerikli pek çok üründen mümkün olduğunca kaçıp, doğal çözümlere ulaşmak hepimizin isteği ve arzusu. Aslında sadece makyaj ve güzellik ürünlerinde değil, saçtan giyime kadar pek çok alanda doğal olmak daha kabul görmüş bir hal. Peki, doğallık her alanda bu kadar ön plandaysa, saç rengini açmak için doğal yollar neden olmasın, neden doğal yollarla saç rengi açma yöntemleri varken, kimyasal ürünleri kullanalım?

Saç boyaları, açıcılar ne yazık ki saçlarınızı yıprattığı için hem matlaştırır, kırılmasına sebep olur hem de uzamasını engeller. Ancak saçlarınızdan sıkıldınız ve değişiklik yapmak istiyorsunuz fakat az önce saydığım sebeplerden, yani saçı boyayarak yıpratmak istemiyor olabilirsiniz. İşte tam bu noktada doğal yöntemlerle saç rengini açma yoluna başvurabilirsiniz. Bana sık sorulan sorulardan biri olduğu için bir araştırmaya giriştim. Aşağıda yer verdiğim yöntemlerden kendinize uygun olanını seçip, hazır güneş bu konuda yardımcı olmaya bu kadar hazırken, uygulayabilirsiniz. Bu yöntemleri denerken unutmamanız gereken ilk şey, doğal yollarla açılan saçlar hemen istenilen renge ulaşmayabilirler. Bu yüzden istenilen tona ulaşılana kadar işlemleri tekrarlamanız gerekebilir. Bunun dışında kimyasal işlem görmüş saçlardaki etki, işlem görmemiş saçların ki kadar fazla olmayabilir. O zaman sağlıklı ve doğal yollarla saç rengi açma işlemleriyle bir kaç ton açarak, yaz ışıltılarını saçlarınıza yansıtmak için anlatmaya başlıyorum.

Doğal Yollarla Saç Rengini Açma

1 saç rengi nasıl açılır_mini

1- Papatya Suyu ile Saç Rengini Açma

Doğal yollarla saç rengini açma uygulamaları içerisinde en çok bilinenidir, papatya suyu ile saç rengini açma. Uygulaması oldukça kolay bir yöntem. İhtiyacınız olan bir avuç papatya ve 1 bardak su. Saçınızın uzunluğuna göre miktara bu oranlarda arttırmak mümkün elbette. Papatyaları suyun içerisinde kaynatarak işleme başlıyorsunuz. Su kaynayıp, rengi sarıya döndüğü zaman ocaktan almalısınız (turuncuya dönerse kullanmayın) Suyun içerisinden papatya tanelerini süzerek ayırdıktan sonra soğumaya bırakmalısınız. Nemli saça da uygulanabileceği gibi, kuru saça uygulanması halinde kuru saçta daha iyi etki ettiği belirtilmiş.

2 papatya ile saç rengini açmak_mini

Peki saça nasıl uygulamalı? Aslında tercih biraz size kalmış. Eğer tüm saçımın rengini açmak istiyorum diyorsanız, komple bu suyla saçınızı ıslatın. Uçların istiyorum diyorsanız, saçınızı at kuyruğu yapıp uçlarına uygulayabilirsiniz. Son olarak ince uçlu bir tarağı bu suya sokup, bu tarakla saçlarınızı tarayarak uygulayabilirsiniz. İstediğiniz şekilde suyu saça sürdükten sonra güneşe maruz kalmaları için dışarı çıkmalısınız. Yarım saat ile bir sat arası dışarıda güneşe maruz bıraktıktan sonra mutlaka yıkayın. Bunu 2-3 günde bir uygulayabilirsiniz. Bu yöntem 2-3 ton en fazla açacaktır. Yani sapsarı saçlarınız olmayacaktır. Ancak saçlarınızda ortalama 2-3 haftada bırakacağı ışıltılar eminim hoşunuza gidecektir.

“Saçımı evde boyadım veya boyattım, ancak istediğim saç rengini elde edemedim!” Sahip olduğunuz saç rengine göre değişecek tekniklerle saç boyasından kurtulabilirsiniz. Saç boyası akıtma kuaförlerde yapılabileceği gibi evde doğal yöntemler de denenebilir. Peki—-> saç boyası nasıl akıtılır? Detaylar esraninportresi’nde.

Bal veya Tarçın ile Saç Rengi Açma Yöntemleri için “SONRAKİ SAYFA” ya Tıklayın.

9 YORUMLAR

    • Tülay hanım,

      Bunlar saçınızın kurumasını engelleyip, besleyecektir. Yerine başka bir şey de kullanabilirsiniz elbette ama saçı nemlendirecek bir ürün mutlaka kullanın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here