Deniz Suyu Saçlarınızı Yıpratmasın!

Yazın, güneşin ve deniz suyunun etkisiyle saçlarda kopmalar, kırıklar ve saç dökülmesi gibi sorunlar dışında cansız görünen saçlarla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Peki, özellikle de deniz suyu saçlarınızı yıpratmaması için ne yapılmalı? Tatilde saç bakımı önerileri, esraninportresi'nde.

0
505

Yazın, güneşin ve deniz suyunun etkisiyle saçlarda kopmalar, kırıklar ve saç dökülmesi gibi sorunlar dışında cansız görünen saçlarla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Peki, özellikle de deniz suyu saçlarınızı yıpratmaması için ne yapılmalı? Tatilde saç bakımı önerileri, esraninportresi’nde.

Tatil mevsiminin açılması, havaların artık insanı bunaltacak hale gelmesiyle tatil planlarının yapıldığı şu günlerde hepimiz deniz kenarında dinlenmenin ve tüm yılın yorgunluğunu üzerimizden atmanın hayalini kuruyoruz. Denize girerek serinlemek ne kadar rahatlatıcı ve keyifli olursa olsun, tatil dönüşü yıpranan saçlarınızı nasıl eski haline döndüreceğinizi düşünmemek için saç bakımını göz ardı etmemelisiniz.

Deniz suyunun zannettiğiniz kadar doğal olmadığı ve dünya denizlerine hiç de iyi bakmadığımız gerçeği bir kenara dursun, deniz suyundaki tuz bile saçlar üzerinde hızlı bir yıpranma etkisine yol açar. Saçlarınızın deniz suyuyla birlikte pek çok doğal ve yapay kimyasalı da emdiğini, bu kimyasalların saçlı deri ve saç tellerinde uzun süre kalması durumunda saçlarınızın yıpranmasının kaçınılmaz olacağını unutmayın.

Deniz Suyu Saçlarınızı Yıpratmasın!

Kopmalar, kırıklar ve saç dökülmesi gibi can sıkan sorunlarla karşılaşmamak için şık görünmese de, havuz veya deniz fark etmeden en işlevsel önlem bone kullanmak.

Deniz suyunu hissetmek isteyen ve bone görüntüsünden haz etmeyenlerin de yapabilecekleri var. Kuru saçlarla denize girmeniz durumunda tamamen kuru saç telleri tüm deniz suyunu ve beraberindeki kimyasalları emeceğinden, denize girmeden önce duş altında saçlarınızı iyice ıslatmalısınız. Kuru saçlar deniz suyunu emdikten sonra sudaki tuz saçların üzerinde kalırken eğer denize zaten ıslak saçlarla giriyorsanız, saçlarınızdaki tuz birikmesi çok daha düşük oranda olacaktır.

Saçın matlaşmasına ve kırılmasına yol açan tuzundan saçları arındırmak içinse beklemeyin ve denizden çıkar çıkmaz hemen duşa girin.

Boyalı saçları daha hızlı yıprandıran tuzdan tamamen arındırmak için saçlarınızı iyice yıkamanız gerekmesine karşın eğer her gün denize giriyorsanız, günde birkaç defa şampuan kullanmak saçlarınızın kurumasına ve kırılmaya karşı daha dayanıksız hale gelmesine yol açabilir. Bunun için bazı günler şampuan yerine sadece saç kremi kullanarak, bol suyla tuzu tamamen arındırıncaya kadar duş almanız daha faydalı olabilir.

İçinde pek çok mineral bulunduğu için saçlı deri üzerinde olumlu etkileri olacağı düşünülse de, başta tuz olmak üzere deniz suyundaki bu mineraller saçlarınıza zarar verebilir. Ayrıca tatil dönüşünü beklemeden, doğal yağlarla bakım uygulaması yapmanız da faydalı olacaktır.

Güneşten koruyucu saç spreyi, saç rengini açan doğal saç spreyi, yazın saçları güçlendiren maske önerisi ve daha fazlası… Evde kendinizin hazırlayacağı doğal saç bakım ürünü tarifleri ile saçları yıpratıcı dış etkenlerden korumak mümkün. İşte–> yaz için doğal saç bakım ürünü tarifleri esraninportresi’nde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here