Cilt Tonuna Göre Kahve Saç Rengi Önerileri

Kahverengi saç tonlarının sıkıcı olduğunu da kim söylemiş..? Çikolata kahve, kestane, sütlü çikolata, altın kahverengi, karamel-kahve gibi pek çok çeşidi bulunan kahverengi saçlar içerisinden cilt tonuna uygun olanı nasıl buluruz? Cilt Tonuna Göre Kahve Saç Rengi Önerileri esraninportresi'nde.

0
10771

Kahverengi saç tonlarının sıkıcı olduğunu da kim söylemiş..? Çikolata kahve, kestane, sütlü çikolata, altın kahverengi, karamel-kahve gibi pek çok çeşidi bulunan kahverengi saçlar içerisinden cilt tonuna uygun olanı nasıl buluruz? Cilt Tonuna Göre Kahve Saç Rengi Önerileri esraninportresi’nde.

Kahverengi saç tonlarının sıkıcı olduğunu da kim söylemiş..? Kahve saç renkleri içerisinden başta cilt tonu olmak üzere kendinize en uygun olan tonu veya birleşimleri bulduğunuz zaman daha göz alıcı görünmek mümkün. Çikolata kahve, kestane, sütlü çikolata, altın kahverengi, karamel-kahve gibi pek çok çeşidi bulunan kahverengi saçlar içerisinden cilt tonuna uygun olanı nasıl buluruz?

“Bana hangi kahverengi saç tonu yakışır?” diye düşünerek bir araştırmaya giriştiyseniz bu yazıyı okumaya devam edin derim. Zira sadece arkadaşınızda veya bir ünlüde görüp beğendiğiniz o muhteşem saç rengi aslında size göre olmayabilir. Diğer yandan daha önce hiç düşünmediğiniz bir ton ile mükemmel görünebileceğinizin farkında olmayabilirsiniz.

2017 saç rengi trendleri üzerine detaylı yazıyı hazırladığım zaman da belirtmiştim ve sanırım 2017 yılı süresince üzerinde durmaya devam edeceğim. Tek rengin hakimiyetindeki saçlardan ziyade ombre gibi farklı balyaj teknikleriyle bir kaç rengi bir araya geldiği saçlar öne çıkıyor. Bunun en büyük avantajı doğru saç renkleri ve doğru uygulama söz konusu olduğunda daha dolgun, daha ışıltılı ve daha canlı görünen saçlara sahip olabilmek. Bu yüzden burada yer alan kahve saç rengi önerilerini okurken bunu da aklınızda bulundurun derim.

Cilt Tonuna Göre Kahve Saç Rengi Önerileri

1- Soğuk Alt Tona Sahip Açık Renk Ciltler :

1 cilt tonuna gore kahve sac renkleri_mini

Aslında yazının giriş paragraflarında anlattıklarımın bir örneğini Jessica Biel ile görmüş oluyoruz. Biel’in koyu saç diplerini takip eden daha açık tonlardaki kahveler ile aslında boyut kazandırılmış. Saç dipleri oldukça koyuyken saç uçlarına doğru ilerledikçe yavaş yavaş açılan tonlamayla altın-kahve ile bitirilmiş.

Bu tip bir saç rengi kullanımını sürdürebilmenin anahtarı kuşkusuz saç diplerine dönem dönem yapılacak rötuşlardır. Hatta yaz aylarında saç uçlarına daha açık tonlarda eklenecek ışıltılar ile açık ten rengiyle koyu saç dipleri arasında geçiş biraz daha yumuşatılabilir.

2 cilt tonuna gore kahve sac renkleri_mini

Bir diğer örnekse Grinin Elli Tonu serisiyle son zamanların en çok konuşulan isimlerinden biri olan Dakota Johnson. Aslında onun saçlarında kahvenin 50 tonu var gibi görünse de bu yüzü çevreleyecek şekilde atılan balyaj uygulamasının bir hilesi…

Saçı boyatmaya karar verdiğiniz zaman “Bana hangi saç rengi yakışır?” diye düşünerek hangi saç renginin seçileceğine karar vermeye çalışmak çok zordur. Peki ten rengini, cilt alt tonumu nasıl belirlerim? İşte, cilt rengini belirleme ve cilt tonuna uygun saç renkleri seçme rehberi esraninportresi’nde.–> cilt tonuna uygun saç renkleri

Bunun ortaya çıkarılabilmesi için öne alt baz olarak açık-orta tonlarda kahve boyanmış. Saç uçlarına ve saçların yüzü çevreleyen bölümlerine yumuşak bir geçişle iki ton açık kahve uygulanmış. Daha sıcak bir görünüm için kestane de kullanılmış bu işlemler sırasında.

Bu tip saçların canlılığını ilk günkü gibi koruyabilmek adına alkol içeren saç ürünlerini fazla kullanmaktan kaçınmak önemli. Bu rengin solmasını önleyecektir.

Bu noktada bu iki örnekten yola çıkarak açık kahverengi saç tonunun orta, sıcak veya soğuk tüm ten tonlarında iyi çalışacağını da belirtmek gerek.

Küllü kahve, açık kestane kahverengi gibi sıcak saç tonları da deneyebilirsiniz.

2- Sıcak Alt Tona Sahip Açık Renk Ciltler :

Sıcak alt tona sahip olanlar için özellikle de güneş ile uyum içerisinde olan mükemmel saçlar için kahve ve altın-kahve birleşimleri mükemmel bir seçenek olabilir. Diğer yandan söz konusu olan daha koyu tonlamalar olduğundaysa kendi saç tonunuzdan daha koyu tonlardaki kahve saç renklerini tercih etmemeniz de önemli bir ipucudur.

3 cilt tonuna gore kahve sac renkleri_mini

Son zamanların en çok takip edilen bir diğer yıldızı Cara Delivigne de kahve saç renklerini kullananlardan. Onunki gibi saçlara sahip olduğunuz zaman makyaja dahi gerek kalmıyor. Burada da önemli olan doğru şekilde atılan balyajlar oluyor tabii. Burada kehribar-koyu sarı tonları kullanarak özellikle de saçların önüne ışıltılar eklenmiş.

Açık renk sıcak tonlu cilde sahip olanlar için kahve alt baza üzerine uygulanacak bal sarısı ve altın-gül gibi renkler de mükemmel görünümü tamamlayacaktır.

Eğer saçlarınız koyu renkse bunu mümkün olduğunca korumayı da tercih edebilirsiniz. Bu noktada saçlarınıza hareket ve biraz renk katmak için büyük parçalar halinde atılacak ombreler tercih edilebilir.

4 cilt tonuna gore kahve sac renkleri_mini

Ombre uygulaması daha çok aşağılarda yapılabilir. Bunu yaparken de sıcak kestane tonları ve bunun sadece bir kaç açık tonu kullanılabilir. Kestanenin kızılımsı içeriği ayrı bir ışıltı ekleyecektir.

Kızıl kahve içerikli uygulamalarda kızılın daha çabuk akma eğilimi gösterebileceğiniz dönem dönem eski parlaklığına kavuşmak için bakım yaptırmanız gerekeceğini de unutmamalısınız.

8 cilt tonuna gore kahve sac renkleri_mini

Sarı saç renkleri ile başlayan ombre trendi, kızıl, kahve derken diğer pek çok saç rengiyle de uygulanır oldu. İşte, birbirinden farklı ombre saç renkleri ve saç modelleri esraninportresi’nde—> ombre saç renkleri

3- Nötr Cilt Rengi :

Çok açık renklerden kaçınmak gerektiği gibi sıcak kahveler, koyu kahveler iyi birer seçenek olacaktır. Sizin için ideal renkler, çikolata kahve gibi koyu sıcak kahveler ile mat kızıllar, vişne çürüğü rengi veya mavi-mor gibi gibi koyu, soğuk renklerdir.

5 cilt tonuna gore kahve sac renkleri_mini

Alternatif olarak, saç renginin sadece bir kaç açık tonunda tercih edilmiş hafif balyajları da seçebilirsiniz. Bu balyajlar saç kesimini daha vurgulayacak şekilde yapılırsa mükemmel görünecektir.

Buradaki gibi sıcak altın kahve saç rengi de sizin için mükemmel bir seçenek olabilir. Ayrıca Jessica Alba’nın bal rengi saç tonu yine nötr tonlamalı ciltler için iyi bir seçimdir.

6 cilt tonuna gore kahve sac renkleri_mini

Diğer bir uygulama şekli de doğal renginizi yüzünüzün etrafını çevreleyen saçlarda tutup saçın geri kalanında boyut ekleyecek balyajlar kullanmaktır. Bu noktada sıcak sarı tonları kullanılabilir.

Eva Longoria’nın balyajlar ile ışıltı katılmış çikolata-bal kahve saçları iyi bir örnektir. Bu görünümü elde etmek için koyu kahverengi bir tabana veya ballı çikolatalı kahverengine sahip ışıltılar eklenecektir.

7 cilt tonuna gore kahve sac renkleri_mini

4- Koyu Ciltler için :

Daha koyu bir cilt tonu olan kişiler için, açık tenli olarlar gibi küllü gibi soğuk tonlamalı renkler kullanmak her zaman iyi bir fikir olmayabilir. Bu noktada bal-kahve veya koyu kızıl-kahve gibi sıcak renkler tercih etmeye çalışın. Koyu bir cilt tonunuz olduğundan bal sarısı gibi balyajların kullanıldığı koyu saç renkleri kullanmak daha güvenlidir.

9 cilt tonuna gore kahve sac renkleri_mini

Zaten koyu saç rengine sahipseniz ve bir değişim arıyorsanız, doğal saç renginize yakın tonlarda bir gölge seçin. Vişne çürüğü ve koyu kahverengiler koyu tonlarla uyumlu olacaktır.

Buradaki gibi kahverengi saç renginin en koyu tonundaki saç dipleri kullanılabilir. Yüzü çerçeveleyecek şekilde bir kaç ton açığı balyajlar iyi bir sonuç verecektir.

Kahverengi saçların bakımı nasıl yapılır? Kahverengi saçlar ile ilgili tüm bilmeniz gerekenler–>kahverengi saç rehberi yazısıyla esraninportresi’nde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here