Düğün için Çiçekli Gelin Saç Modelleri

Saça takılan çiçek modelleri, son yılların en popüler gelin aksesuarı trendlerinden biri. Peki çiçekli aksesuarları gelin saç modelleri ile nasıl kullanmalı? İşte, çiçekli taç, çiçekli tarak, çiçekli saç bantları ile düğün için birbirinden farklı Çiçekli Gelin Saç Modelleri, esraninportresi'nde.

0
702

Saça takılan çiçek modelleri, son yılların en popüler gelin aksesuarı trendlerinden biri. Peki çiçekli aksesuarları gelin saç modelleri ile nasıl kullanmalı? İşte, çiçekli taç, çiçekli tarak, çiçekli saç bantları ile düğün için birbirinden farklı Çiçekli Gelin Saç Modelleri, esraninportresi’nde.

Çiçekli gelin saçı modelleri daha çok bahar ve yaz aylarında akla gelen seçeneklerden biri olsa da ben çiçekleri gelinin baş aksesuarı haline getirmenin mevsimi olmayacağını düşünenlerdenim. Gelin saçında kullanılacak çiçek türü, kullanım şekli veya rengi değişse de fikir bakidir.

Benim için gelinliği daha da önemlisi aslında gelin için önemli bir tanımlamadır, “romantik”. Bazı gelinler temayı da bunun üzerine kurgulayarak hazırlık yapar. Bu yüzden de çiçekler tüm resmin mükemmel bir tamamlayıcısı olarak yerlerini alırlar. Çiçekler kadar bu tabloya yakışan bir diğer detay da gelin saç modelleri içinde çok fazla rastladığımız saç örgüleri. İşte bu ikisinin birleşimi ile ortaya mükemmel gelin saç modelleri çıkıyor aslında. Bizde bu noktadan hareketle, şu sıralar düğün için gelin saçı modeli arayışında olanlara ilham olabilecek saç örgülü ve çiçekli gelin saç modelleri fikirleri derledik. Gelinlik modelinize, kullanmak istediğiniz çiçek türüne göre saçınıza çiçek takmanın birbirinden farklı yollarını ve onları mükemmel şekilde tamamlayan benzersiz saç modellerini keşfetmek için okumaya devam edin.

Düğün için Çiçekli Gelin Saç Modelleri

İncili-Çiçekli Saç Bandı

2017 ve hatta 2018 trendleri içerisinde incilerin yeri bir başka. Kıyafetlerde, ayakkabılarda öne çıkarıcı bir detay olabildikleri gibi aksesuarların da vazgeçilmezi. İşte incilerin sade zarifliğini çiçeklerin romantik görünümüyle birleştirmenin mükemmel yolu.

1 cicekli gelin sac modelleri_mini

Saçınıza geniş dalgalı maşa yaptıktan sonra ensede gevşek şekilde mısır örgüsü yapıyorsunuz. Bundan sonra tek yapmanız gereken incili,çiçekli saç bandınızı başınıza sabitlemek. Bu saç bandını kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz. İhtiyacınız olanlar delikli inciler, orta kalınlıkta şeffaf lastik (takı malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz), çiçekler ve ince tel. Lastiğe incileri geçirin. Ardından çiçekleri ince tel yardımıyla saç bandınıza sabitleyin. Böylelikle saç bandınız hazır. Başınıza sabitlemek için tel tokaları kullanmanız yeterli olacaktır.

Zarif Çiçek Taç

Özellikle deniz kıyısında veya orman içerisinde bir düğün yapıyorsanız, gelinliğiniz ve ortamınızda bohem izler taşıyorsa bu zarif çiçek taç modelleri tam size göre. Bu çiçek taçlar artık hemen her yerde satılıyor. Eğer Eminönü gibi aksesuar malzemeleri bulabileceğiniz yerlere giderseniz istediğiniz gibi çiçekler satın alıp kendi çiçek tacınızı da kolaylıkla yapabilirsiniz.

2 cicekli gelin sac modelleri_mini

Birbirinden güzel çiçekli aksesuar yapımı fikirleri ile kumaş çiçek yapımı örneklerini daha önce hazırladığım yazıdan inceleyebilirsiniz–> Çiçekli aksesuar yapımı

Düğün için Çiçekli Gelin Saç Modelleri

Çiçekli Tarak

Eskiden çok kullanılan saç aksesuarlarından birmiş saç tarakları. Kullanımları aslında çok kolay olan bu tarakların çiçekli modellerini pek çok gelin saçı modelinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ensede topuz yaptırıp, bu çiçekli taraklardan kullanabileceğiniz gibi, tepede topuz, yarım toplu saç modellerini bu taraklar ile daha elegan ve sofistike hale getirebilirsiniz. Aslında böylelikle yaptırdığınız saç modelinin daha dikkat çeker hale gelmesini de sağlamış olursunuz.

3 cicekli gelin sac modelleri_mini

Diğer seçeneklerde olduğu gibi bu tarağı da kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz aslında. Önce üzerinde süsü olmayan, sade tarak tokalardan alın. Kullanmak istediğiniz çiçekleri de seçtikten sonra tek yapmanız gereken çiçekleri, ince bir tel veya iyi bir yapıştırıcı yardımıyla tarağa sabitlemek!

saç tokanı kendin yap 4

Bu tarakları saçlarda benim de kullanmayı en sevdiğim yer başın sağ veya sol tarafı. Saçlarınızı tek bir tarafa ayırdıktan sonra, diğer tarafa bu taraklardan takabilirsiniz.

Buradaki gibi örgüleri de kullanabilirsiniz. Bu durumda küpe gerekmeyeceğini (illa takacaksanız da küçük bir tane kullanın) de hatırlatırım.

5 cicekli gelin sac modelleri_mini

4 cicekli gelin sac modelleri_mini

Düğün için Çiçekli Gelin Saç Modelleri

Küçük Çiçekli Saç Aksesuarları

Son zamanların en trend gelin saç modellerinden biri diyebilirim aslında buna. Bu fikri uzun veya orta uzunlukta saçı olanlar istedikleri gibi revize edebilirler.

Uzun saçlarınız varsa gevşek forma ördüğünüz saçlarınızın aralarına küçük çiçek parçalarını bir nevi serpiştirebilirsiniz.

6 cicekli gelin sac modelleri_mini

Eğer saçlarınız kısa veya orta uzunluktaysa bir önceki örnekte olduğu gibi saçınızın bir tarafını ördükten sonra yine aralara bu küçük çiçek tutamlarından takabilirsiniz.

Örgü Taç Saç Modeli ve Çiçekler

Zarif çiçek taç modeline alternatif olabilecek seçeneklerden biri ve uzun saçlara sahip olanlar için mükemmel bir alternatif aslında.

7 cicekli gelin sac modelleri_mini

2017 yılı saç modasında da da, ünlüleri de etkisi altına alan, bohem tarzı yansıtacak örgülü saç modelleri hakim. İşte bu tarzı yansıtan, birbirinden farklı örgülü taç saç modelleri ve adım adım yapılışları–> Örgü Taç Trendi ve Yapılışı yazısıyla esraninportresi’nde.

Çiçek Taçlar

Lastikli saç bantlarının saçımdan çıkma riskini alamam diyorsanız, kolayca takabileceğiniz çiçek taçları deneyebilirsiniz.

9 cicekli gelin sac modelleri_mini

Gelinler, uzun saçlar için daha fazla saç modeli alternatifi olduğunu düşünerek düğün öncesi saç uzatma telaşına girebiliyor veya çıt çıt gibi alternatifler zaten bunu kolayca sağlıyor. Ancak kısa saç modelleri 2017 yılında olduğu gibi 2018 saç modelleri trendleri içerisinde çokça popüler. Bu yüzden kısa saçlarınız ile de farklı gelin saçı alternatifi arıyorsanız—> kısa saçlar için gelin saçı modelleri yazısına göz atmanızı öneririm.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here