Buz Sarı Saç Rengi Bu Yazın Gözdesi

Buz sarısı saç rengi veya ülkemizde bilinen diğer adıyla süper platin... Kısa saçlardan uzun, dalgalı saçlara kadar pek çok farklı saç tipinde ve modelinde kullanılabilen süper platin yaz için mükemmel görünümü vaat ediyor. İşte, buz sarı saç rengi ile birbirinden farklı saç stilleri önerileri, esraninportresi'nde.

0
1993

Buz sarısı saç rengi veya ülkemizde bilinen diğer adıyla süper platin… Kısa saçlardan uzun, dalgalı saçlara kadar pek çok farklı saç tipinde ve modelinde kullanılabilen süper platin yaz için mükemmel görünümü vaat ediyor. İşte, buz sarı saç rengi ile birbirinden farklı saç stilleri önerileri, esraninportresi’nde.

New York moda haftası boyunca düzenlenen neredeyse tüm etkinliklerde ve podyumların hemen ardından sokakta da karşımıza çıkan buz sarısı, bu yazın en hit saç rengi. Ülkemizde süper platin olarak da binen buz sarısı özellikle dalgalı saçlara sahip kadınların da yaz için ilk tercih ettiği renkler arasında.

Buz Sarı Saç Rengi Bu Yazın Gözdesi

Kısa saçlardan uzun, dalgalı saçlara kadar pek çok farklı saç tipinde ve modelinde kullanılabilen süper platin yazın bir diğer saç trendi olan örgülü saçlarda da mükemmel bir görünüm vaat ediyor. Uzun zaman sadece beyaz tenli kadınlara özgü bir saç rengi olarak görülen süper platin bu sezon esmer tenli kadınların bu algıyı yıkmasıyla sezonun en çok ilgi gören sarı saç renkleri haline dönüştü.

Saçlarını boyatmak istediğinde kendini parlak kızıl ve bakır tonlarına hapsolan beyaz tenli kadınlara bambaşka, farklı ve hayli iddialı bir alternatif sunan buz sarısı ayrıca gri alt tonlarıyla birlikte kullanılabiliyor.

Yazın güneş ışığında, havuz ve deniz suyunun da etkisiyle saçların renginin açılması kaçınılmaz olmasına rağmen gri tonlarıyla birlikte buz sarısına boyanan saçlar haftalar geçtikçe daha da doğal ve farklı bir görünüm kazanıyor.

Kökten uca renk değişimi düşünenlerin de buz sarısını tercih etmesi mümkün ki, bu kökten uca ton değişimin sadece dalgalı saçlarda değil düz saçlarda da beklenenden de daha iddialı bir etki oluşturacağı kesin.

Tabi buz sarısı ne kadar iddialı olsa da zevkler farklı olduğundan yazın trend saç renkleri arasında koyu tonlardan vazgeçemeyenler için de alternatifler var. Bu alternatiflerin ilk sıralarındaysa sıcak kestane ve bakır kahve yer alıyor. Cilt tonuna göre kahve saç rengi seçeneğinizi belirlemeniz mümkün.

Klasik olmasına rağmen bu sezonun en iddialı saç renklerinden biri olan bakır kahve ise özellikle kısa saç modellerinde tercih edilmekte.

Esmer tenlilerin vazgeçilmezi olan sıcak kestane bu yazın en gözde renkleri arasında yer alırken özellikle düz saçlı ve klasiklerden kopamayan kadınlara trend olma şansı sunuyor.

Sarışınların bu yaz ki renk tercihiyse altın sarısı ve açık tonlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here