Bob-Lob Saç Kesimleri için Yapımı Kolay Modeller

Her saç uzunluğunun kendi içinde yapılabilen pek çok farklı saç stili, saç modeli var. Kullanımı zor olduğu düşünülen kısa ve orta uzunluktaki saçlar yani bob-lob saç kesimleri için yapımı kolay saç modelleri, adım adım yapılışları ile birlikte esraninportresi.com'da

0
8156

Her saç uzunluğunun kendi içinde yapılabilen pek çok farklı saç stili, saç modeli var. Kullanımı zor olduğu düşünülen kısa ve orta uzunluktaki saçlar yani bob-lob saç kesimleri için yapımı kolay saç modelleri, adım adım yapılışları ile birlikte esraninportresi.com’da

Uzun zaman uzun saç kullanan kişilerin saçlarını kestirmek ile ilgili tereddüt yaşamalarındaki en önemli sebeplerden biri, saçlarına uygulayabilecekleri modellerin azalacağı düşüncesidir. Aslında her saç uzunluğunun kendi içerisinde yapılabilecek pek çok farklı saç stilini, saç modeli var. Bu noktada ön yargıları bir kenara bırakıp, biraz araştırmak gerektiğini düşünüyorum. Kullanımı zor olan saç uzunluklarından biri olarak görülür, omuz hizasındaki veya kulak ile omuz arasındaki uzunluğa sahip saçlar. Ara bir boy olduğu için saçı ne uzun saçlardaki gibi toplanamayacağı ne de kısa saçlardaki gibi kendi haline bırakılamayacağı düşünülür. Aslında orta uzunluktaki saçlar için çok fazla sayıda ve farklı saç modelleri var. İşte, sizinle bugün kısa ve orta uzunluktaki saçlar için derlediğim pratik modelleri ve yapılışlarını paylaşacağım. Bu saç modellerinin bazılarını kısa saçlar da uzun saçlar da kolaylıkla uygulayabilecek.

Orta uzunluktaki saçlara odaklanmamdaki en önemli sebeplerden biri de bir süre önce başlayan bob ve lob saç modelleri trendinin 2017 saç modası ile birlikte devam edecek olması. Açıkçası herkesin uzun saç kullanmaması gerektiğini de düşündüğümden, buradaki farklı saç stillerini görenlerin biraz daha cesaretlenebileceğini umuyorum.

Bob-Lob Saç Kesimleri için Yapımı Kolay Modeller

1- Lob Saç Kesimi için Ensede Topuz Saç Modeli :

Bu oldukça pratik saç modelini aslında pek çok farklı şekillerde uygulamak mümkün. Özellikle de saç bantlarıyla yapılan şeklini de daha önceki yazılarda paylaşmıştım. Pratik olduğu kadar hemen her durumda kullanılabilecek bir saç modelidir. Bu yüzden burada özellikle yer vermek istedim.

2 bob-lob sac kesimleri icin yapimi kolay modeller_mini

1 bob-lob sac kesimleri icin yapimi kolay modeller_mini

  • Resimlerin saç modelinin yapılışını göstermesi açısından yeterince açık olduğunu düşünüyorum. Ancak kısaca adım adım yapılışından bahsedeceğim.
  • Saçınızı iki yan ve bir arka olmak üzere 3 parçaya ayırın.
  • Arkada kalan parçayı lastik bir tokayla ensede toplayın.
  • İki yandaki parçadan önce birini bükerek arkada tel tokayla sabitleyin. Ardından diğerini de bükerek arkaya getirin ve sabitleyin. Burada sabitleme işlemi tel tokalar ile yapılmış olsa da benim size önderim ince lastik toka ile ikisini bağlamanızdır. Sonraki adımını uygularken daha rahat edersiniz.
  • Daha önce ensede sabitlenmiş parçanın lastik tokasını en uca kadar getirin (sanki gevşek at kuyruğu toplamış gibi)
  • Bu parçayı saçların ucundan tutarak daha önce arkada birleştirdiklerinizin içinden geçirin ve tel tokalar ile sabitleyin.
  • İsterseniz saçları kıvırarak içeri soktuğunuz yere çok şık bir saç tokası veya çiçek takabilirsiniz.(kaynak headbandproject)
  • Bizim bükerek arkada topladığımız tutamları siz isterseniz örebilirsiniz. Örgüleri kullanarak yaptığınız bu saç ile daha bohem bir stil yaratmış olursunuz.

Saç kesimleri arasında da bob ve lob saç kesimlerinden sıklıkla bahsediyor olacağız. İşte yeni bir saç kesimi isteyenlere en popüler–> trend bob saç kesimleri..

1 bob kisa sac ve sac renkleri_mini

Ters bob saç modeli, düz kesim küt saç modeli, katlı kesim bob saç modeli, asimetrik bob saç modeli ve daha fazlası… Yüz şekline ve elbette saç tipine en uygun kısa bob saç kesimini bulabilmek için birbirinden farklı kısa bob saç modelleri ve saç renkleri fikirleri–> Kısa bob saç modelleri

3 kisa bob sac modelleri_mini

Bob-lob saç kesimleri için yapımı kolay saç modelleri, adım adım yapılışlarını görmek için SONRAKİ SAYFA NUMARALARI ile diğer sayfaya geçmeniz yeterli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here