Blorange Saç Rengi Trendi 2017

0
919

Blorange saç rengi trendi nedir? 2017 saç rengi trendleri içerisinde çok popüler olan blorange saç renkleri kimlere yakışır, nasıl boyanır? Blorange saç rengi ile ilgili tüm bilgiler esraninportresi’nde.

Sizler ile bundan günler önce 2017 saç rengi trendleri ile ilgili bilgiler paylaştığım zaman blorange saç rengi üzerinde küçük detayları vermiştim. Görünen o ki 2017 modası saç renkleri içerisinde tahmin ettiğimizden daha fazla yere sahip olacak bu trend.

Aslında 2017 yılı içerisindeki genel saç rengi trendi eğilimlerine baktığımız zaman tek renk saçlardan çok fazla bahsedilmediğini görürsünüz. Yani elbette artık klasiklerden olan bir platin sarı saç rengi veya çikolata kahve saç rengi gibi tek renk saçlar yine var. Ancak en az bunlar kadar bir kaç farklı saç renginin ombre gibi farklı balyaj teknikleriyle harmanlanmış formları da çok fazla yer alıyor.

Bunun yanında uzunca bir süredir özellikle de gençler tarafından çok sevilen pastel tonlarını unutmamak gerek. Bu pastel saç renkleri içerisinde çok uç versiyonlar olduğu gibi daha günlük kullanıma da uygun rose gold gibi saç tonları da yer alıyordu. Aslında yeni trend rose gold saç rengi moda olduğu zaman dahi blorange trendinin geleceğini anlamak gerekirdi. Peki baştan veri bahsettiğimiz blorange saç rengi trendi nedir?

Blorange Saç Rengi Trendi 2017

6 Blorange Sac Rengi Trendi_mini

Blorange, (blood orange/kan portakalı) gün batımında gökyüzündeki yumuşak şeftali tonlarını anımsatıyor. Özellikle fotoğrafçıların altın saatler olarak nitelendirdiği akşam üstü saatlerinde gökyüzünün aldığı o muhteşem kızıllı, turunculu tonların saçlardaki yansıması aslında. 

Renk ilk olarak ünlü kuaför Alex Brownsell’in Georgia May Jagger’ın (Mick Jagger’ın kızı) rose-gold saç rengi üzerine turuncu tonların denenmesiyle ortaya çıkmış. May Jagger’ın instagramda paylaşmasıyla birlikte de yeni moda saç rengi olarak popülerlik kazanmış durumda.

11 2017 sac rengi trendleri blorange sac rengi_mini

10 2017 sac rengi trendleri blorange sac rengi_mini

Saç rengine ait resimleri de gördükçe altın sarıdan platine kadar sarı saç renginin hemen her tonunda mükemmel oturduğunu fark edeceksiniz. Sadece açık renklerde değil, koyu saç diplerinin bırakıldığı balyaj uygulamalarıyla da mükemmel görünecektir.

Bu renk de rose gold saç renginde olduğu gibi yıkanma sonucu pastel tonlarını kolayca kaybederek geriye sarı saçları bırakabilecektir. Yani pastel saçlardaki çabuk akma, ilk halini uzun süre koruyamama durumu blorange için de geçerlidir. Bu yüzden saç rengi koruma özelliği olan şampuanları kullanmak önem taşımaktadır.

1 Blorange Sac Rengi Trendi_mini

Blorange saç tam anlamıyla herkes için uygundur. Tüm cilt tonlarını aydınlatıyor ve düz saçlarda olduğu gibi kıvırcık saçlarda da hoş görünüyor. Çoğu saç rengi eğiliminde olduğu gibi, saçları zaten sarışın veya açılmışsa, blorange renkte saçlar elde etmek oldukça kolay olacaktır. Bununla birlikte, koyu renkli saçlara sahip olanlar öncelikle saç renklerini açarak işleme başlamalılar ki bunun için bir kaç adım geçmesi gerekebilir.

2 Blorange Sac Rengi Trendi_mini

Bana kalırsa bu rengi asla evde kendiniz tutturmaya çalışmayın. Çünkü kızıl, turuncu-bakır tonları ve sarı gibi bir kaç rengin kullanılmasıyla elde ediliyor. Her temel saç renginde farklı sonuçlar elde edildiğini zaten buradaki resimlerden de anlamışsınızdır. Bu yüzden mutlaka uzman bir kuaföre danışın, blorange saç rengi için.

3 Blorange Sac Rengi Trendi_mini

4 Blorange Sac Rengi Trendi_mini

5 Blorange Sac Rengi Trendi_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here