Yıla Damga Vuracak, 2022 Saç Trendleri

Siyah ve kahve saç renkleri, yüzü çerçeveleyen balyalar, bob saç kesimi, yana taranmış saçlar ve modası geçmeyen saç örgüleri…. En moda saç stilleri, 2022 saç trendleri, esraninportresi’nde.

0
2182

Saç dipleriyle ortaya çıkarılan kontarslar, zengin siyah ve kahve saç renkleri, yüzü çerçeveleyen balyalar, bob saç kesimi, yana taranmış saçlar ve modası geçmeyen saç örgüleri…. Yeni yıl ile birlikte değişimi hayatına taşımak isteyenler için en moda saç stilleri yanı sıra 2022 saç trendleri, esraninportresi’nde.

Yeni yıla yeni bir saç modeli ile girmek isteyenlerin 2022 saç trendleri neler diye merak ettiklerini biliyorum. Zira bana en çok gelen soruların başında geliyor. Örneğin, 2022 saç renkleri trendleri, 2022 saç kesimleri trendleri neler? Bu yazı ile genel anlatımlar ve örnek görseller ile 2022 saç modelleri trendleri ile ilgil daha net fikir sahibi olabileceksiniz. Dolayısıyla daha fazla uzatmadan hemen 2022 trendleri detaylarına, saç modelleri gözünden bakmaya başlayalım.

Baştan belirtmekte fayda var; bu yılın mottosu, “Ne seçerseniz seçin, cesur olun!”

2022 Saç Trendleri

2022 Saç Renkleri

 • Kızıl – Kumral : Saç renklerini tarif ederken net bir renk adı vermek çoğu zaman zor. Çünkü renklerin birbiriyle karışımıyla ortaya daha göz alıcı tonları ortaya çıkarıyor. Bunlardan biri de müthiş kızıllığı ile ortaya çıkan bu saç renkleri. Doğal saçları kahverengi veya daha koyu renkler olanlar için vurgularda bu renk paleti kullanmak düşünülebilir. Ancak sarı saçlı olanlar bu renk paletinde, istenilen yoğunluk derecesinde bu rengi özgürce kullanabilir. 
 • Mavi : Pembe saçlardan sonra, palette mavi tonların hakimiyeti görünüyor. Gerçek bir cesareti gerektiren bu rengi denemeyi düşünüyorsanız, 2022 için tam zamanı denilebilir.
 • Siyah : Gücü ve çekiciliği simgeleyen, zengin ve parlak siyah saç rengi, açık tenlileri daha da açık gösterirken, daha koyu tenlilerin de cildindeki alt tonları ortaya çıkarmada mükemmel. Hem kıyafetinizi hem de cildi öne çıkaran koyu saç renklerinden siyah, geri döndü diyebiliriz.
 • Kahve : Küllü sarı tonların yükselişiyle birlikte kahverengi saçların popülaritesi de artıyor. Parlak, zengin kahveler, sezonun en doğal saç rengi trendi olma iddasıyla ortaya çıkıyor. Kahverengi saçlar, ışığın saçlarından göz alıcı bir şekilde parlamasını sağlayan uçuk kahverengi vurgular da içeriyor.
 • Küllü Sarı : Adını anmışken alt başlık açmamak olmazdı. Küllü sarı tonlarına sahip olmak, daha az sıklıkta rötuş yapılması demekmiş. Bu tonla ilgili güzel olan bir diğer şey, saçlar uzadıkça köklerle ortaya çıkacak kök kontrastının da hala popüler olmasıdır. 
 • Kök Kontrastı : Evde uzunca süreler kaldığımız zamanlardan sonra bunun trend olmayacağını düşünmediniz herhalde. Sarı ve koyu saç kökleri, bu trendde ağırlık kazansa da canlı ve cesur renkleri de denemek isteyenler için, “elinizi korkak alıştırmayın!” diyebilirim.
 • Yüzü Çerçeveleyen Balyajlar : Saç rengi trendleri içerisinde sevdiklerimden biri daha. Yaza doğru yapıldığında doğala en yakın ve yüzü en iyi gösteren uygulamalardan biri olduğunu düşündüğümden sanırım. 2022 ile birlikte, siyah ve küllü sarı gibi daha cesur kontrastlarla da karışımıza çıkıyor. 

2022 Saç Kesimleri ve Stilleri :

Kesimler ve stiller, bir kişide iyi görünen başka bir kişide iyi görünmeyebileceği için her zaman zor seçimler olabilir. Yani, saçınızı kısa keser ve anında pişman olma ihtimali her zaman vardır ve yüksektir! Bu yüzden makas saçınıza değmeden önce, o kesimi gerçekten isteyip istemediğinizden emin olsanız iyi olur. Diğer yandan saç stilleri biraz daha iç rahatlatıcıdır. Çünkü örgüler yüzünüze uymuyorsa, geriye kalan en fazla biraz bukle olacaktır. 

 • Shaggy : 70’li-80’li yılların saç kesimlerinin daha rahat bir formu diyebiliriz. Bu kesimin özelliği, ya çok sevilmesi ya da tam bir nefret haline dönüşmesi… Hangisi olursa olsun, açık olan net bir konu var ki o da popülarite anlamında yerini iyiden iyiye sağlamlaştırıyor olması!
 • Bob : 20’lerin retro-şık bob saç modellerine hazır olun. Çene boyundaki (hatta daha kısa) bu saçları ister düz ve keskin bir stilde tarayın isterseniz de dalgalı be dağınık…. Her türlü çarpıcı bir görünüm yakalamak mümkün.
 • Pixie : Bu saç kesimi için her yıl trend oluyor algısı yaratılıyor. Aslında gerçek olan, cesur ve zamansız bir saç kesimi olması. Saç kesiminin stilinde yaratılan küçük farklılıklarla aslında her yüz şekline veya saç tipine uygun bir model bulunabilir.
 • Kahküller : Hep pişmanlık olarak değerlendirilerek, haklarının yenildiğini düşünüyorum. Stilize etmek için bazen emek harcanması gerekse de uzun, kısa veya cesur renklerdeki bir kakül sizi 2022 de trend gösterecektir. Bu stil bana göre değil diyorsanız da sağa veya sola taranarak kullanılan kakül modelleri ile güzel yüz hatlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz.
 • Saç Örgüleri : Başlangıçta afro saç örgülerinden bahsedelim. Her yıl podyumlarda trend olarak görür müyüz bilmem ama özelikle de yaz aylarında bu saç örgülerinin rahatlığı tartışılmaz. Bu kadarı bana fazla derseniz de saç örgüsü olsun da nasıl olursa olsun diyerek içinizi rahatlatabilirim. Çünkü saç örgüleri trend olmaktan daha çok zamansızlar!
 • Saç Topuzları : Her yıl olduğu gibi özenle yapılmış gib durmayan her boydaki saç topuzu listenin başında yer alıyor. Anneler bunu sevdi! İster tepede, ister yarım isterseniz de ensede… Örgülerle de desteklenerek daha asi veya romantik bir görünüm elde etmek mümkün üstelik
 • Doğal Halindeki Saçlar : Yazının başında cesur olmatan bahsetmiştin diyebilirsiniz. Ancak günümüzün sosyal medyatik görünümlerinin arasında doğal halinde bırakılmış saçlarla dolaşmak, en cesur duruş oluyor. Çıt çıt gibi uzatıcılar veya gerçek olmayan sarılardan sonra, sizi bilmem ama benim için en cesur görünüm bu oluyor
 • Yana Taranmış Saçlar : Ortadan ayırılmış saç stillerinden daha çok sevdiğim bir şey varsa o da yandan ayrılmış saçlardır. Yüzü daha tavırlı, karakterli gösterdiğini düşündüğüm bir tarama şekli 
 • Ensede, Gevşek At Kuyruğu : Sezonun doğal saç trendlerine uyum sağlayan zahmetsiz atkuyruğu, az zaman ve emek harcayarak zarafeti yakalamak için mükemmel bir saç modeli. İster biraz dağınık, ister geniş bir saç bandıyla daha göz alıcı, ister şık ve minimalist olsun, saçınızı toplamak istediğinizde at kuyruğu yapmanın trendi 2022 de budur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here