Saç Renkleri Trendi 2016

1
826

Saç rengimi değiştirme isteği gelip, saç boyası renkleri arasında kaybolduğum zaman fark ettim, sizlerle 2016 saç rengi trendlerini paylaşmadığımı. Markaların yaptıkları defilelerden 2016 modası hakkında fikir sahibi olmuştuk zaten. Şimdiyse sıra geldi, biz kadınların en güzel aksesuarı olan saçlara. Karamel saç rengi, bakır saç rengi, kumral saç rengi veya sarı saç renkleri… 2016 saç rengi trendleri içerisinde klasik renklerden, yeni moda pastel saç rengi veya çilek sarı saç renklerine kadar pek çok alternatif var. Saç renginizi değiştirmeyi düşünüyor ve ne renk yapacağınıza karar veremiyorsanız işte sizin için hazırladığım 2016 saç renkleri trendleri

Öncelikle belirtmeliyim ki aslında kızıl, kahve, sarı hemen her renk 2016 yılında kullanılmaya devam edilecek. ancak bazı renkler var ki tüm bu renklerin içerisinden biraz daha sıyrılıyor ve öne çıkıyor. Hangi aralıklarla, neye göre saç renginizi değiştiriyorsunuz bilmiyorum ama biz kadınlar saçımızla oynamayı seviyorum. Kestiriyoruz, uzatıyoruz, saç rengini açıp sarı yapıyoruz veya bir anda simsiyah saçlara sahip olabiliyoruz. Bu değişimleri yaparken kuşkusuz yıla hakim olan trendlerin etkisi altında kaldığımız zamanlarda oluyor, ailemizin, arkadaşlarımızın önerilerini dinlediğimiz zamanlarda. Eğer bu aralar böylesi bir saç rengi değişimi arayışındaysanız, sizleri 2016 yılının en trend saç renkleri ile baş başa bırakıyorum.

1 2016 saç renkleri_mini

Mevcut saç renginize göre bazılarını adım adım uygulamanız gerekse de oldukça cezbedici renkler ve trendler olduğunu belirtmem gerek. 2016 saç renkleri içerisinde klasik çikolata kahve saç renginden çok alışkın olmadığımız pastel pembe, mavi gibi renklere kadar herkese hitap edebilecek saç rengi var.

Sarı Saç Renkleri :

Uzun süre koyu kestane saç rengi gibi oldukça koyu renkleri kullanıyorsanız (benim gibi) ve isteğiniz ciddi bir değişimse saç boyası renkleri içerisinde gözünüz hemen sarı saç renkleri kısmına kayıveriyor. Sarı tonları içerisinde 2016 yılında öne çıkanlar, kirli sarılar, klasik platin saçlar ve daha sıcak tonların olduğu sarılar olsa da çilek sarı saç rengi en trend saç renklerinden

1- Çilek sarı saç rengi

2015 kış aylarından beri gerek markaların defilelerinde gerekse ünlülerin tercihlerinde gördüğümüz en popüler saç rengi çilek sarı saç rengiydi. Görünen o ki 2015 yılı sonuna denk gelen popülerliği 2016 yılında da tam gaz devam edecek. Sarı saç tonları arasında oldukça sofistike bir görünüm sağlayan bir renk aslında. Bu yüzden de popüler olmasına şaşırmamak gerek.

Zaten açık tonlarda saç rengine sahipseniz kolayca ulaşabileceğiniz bu renk, kızıl ve sarı saç renklerinin doğal bir karışımı gibidir. Bu saç rengini gördüğünüz zaman tam anlamıyla “ben doğalım” diye bağırıyor sanki. Bu saç rengine sahip olanlarda şöyle hoş bir durum vardır aslında, güneş yokken kumrala benzeyen saç renkler, güneş altında muhteşem bir kızıl sarı karışımı, ışıl ışıl bir renge dönüşür. Eğer açık bir ten rengine sahipseniz sarının bu renk tonuyla sarı saçlarla daha da soluk görünme riskini ortadan kaldırmış olursunuz. Diğer yandan sarı, bal rengi veya altın balyajlar, ışıltılarla daha da farklı bir görünüme kolayca sokabileceğiniz bir renk.

2 çilek sarı saç rengi_mini

2- Platin sarı saç renkleri

Sarı saç tonları olmadan saç rengi trendlerinden bahsetmek olmazdı. Sarı saç rengi tonları arasında Lady Gaga, Miley Cyrus gibi pek çok ünlünün vazgeçilmezi olan platin sarı az önce de belirttiğim gibi 2016 saç renkleri içinde de bir adım öne çıkıyor.

Ünlülerinde kullanarak öncülük ettiği bu renk, beyazlarının hemen belli olmasından şikayetçi olan kadınların ilk akla gelen renk seçeneklerinden biri aynı zamanda. Eğer doğru bakımları yapar, doğru şampuanları kullanırsanız saçlarınızın nasıl parladığını görürsünüz. Bu saç renginin olmazsa olmazı bakımdır. Yani tembelliğe gelmez bir renktir. Hem saçınızın her zaman sağlıklı ve parlak görünmesi için saç bakımınızı aksatmamalısınız hem de bu rengin hakkını vermek için az da olsa mutlaka makyaj yaparak saçlarınızın rengini ön plana çıkarmalısınız. Çünkü aksi takdirde soluk görünmenin önüne geçemezsiniz.

5 2016 saç renkleri platin sarı_mini

Kahve Saç Rengi :

Ten rengine uygun kahve saç rengi tonunu bulabilirseniz her zaman çok şık duracağından emin olabilirsiniz. Kahve tonları altında pek çok saç rengi ile karşılaşırsınız ki, başka renklerin de karışımıyla kumral saç rengi veya karamel saç rengi gibi farklı tonları yakalayarak kendi ten renginize uygun olanı bulabilirsiniz. Bu kahve tonları içerisinde artık klasiğimiz arasında olan koyu tonlardan biri çikolata kahve ise 2016 saç renkleri trendleri arasında yine ön plana çıkıyor.

3- Çikolata kahve saç rengi

İşte vazgeçilmez klasiklerden biri var sırada. Koyu renkler içerisinde, koyudan açığa geçiş yapmak istediğinizde en kolay geçişi sağladığı belirtilse de yine de koyu bir renk olduğundan açık renkten böylesi bir renge geçiş yaparken bir kaç defa düşünmenizi öneririm. Çünkü tekrar açık renge geçmek istediğiniz zaman sorun yaşamanızı istemem. Bu konudaki en doğru bilgiyi her türlü ihtimale karşı kuaförünüze danışarak almanızda fayda var.

Kahve tonları, sıklıkla başvurduğumuz renklerdir. Ten renginize en çok uyan kahve tonunu bulduğunuz zaman çok modern ve şık bir görüntü yakalarsınız. Cansu Dere, Eva Longoria, Victoria Beckham, Liv Tyler gibi ünlülerin de en çok kullandığı kahve tonlarından biri ise çikolata kahvedir. Koyu saç renkleri içerisinde en yumuşak geçişleri sağlayabileceğiniz, kızıl ışıltıları görebileceğiniz bir renk olmasından dolayı her renk balyaj işlemi ile mükemmel bir uyum yakalar. Koyu bir saç rengi kullanmak istiyor ama sert bir görüntü vermekten çekiniyorsanız çikolata kahveyi seçenekler arasına ekleyebilirsiniz.

3 çikolata kahve saç rengi_mini

4- Gümüş gri saç rengi

2015 ve görünen o ki 2016 yılına da adeta damga vuracak renk kesinlikle gri saç renkleri. Bir süredir gri saç renklerine aşina hale geldik aslında. Gri saç denildiğinde akla gelen ilerlemiş yaş olgusu kırıldı. Artık her yaş grubu bu rengi kullanabileceğinin farkında.

Daha önceki yazıları takip edenler gri saç rengi trendi ile ilgili yazımı hatırlar. Orada bu rengin kime yakışacağından, nasıl boyanması gerektiğinden, makyajla ne kadar mükemmel göründüğünden detaylıca bahsetmiştim. Grunge, punk stili severlerin adeta 1 numaralı rengi olan bu renk içinden 2016 yılında gümüşi gri saç rengi tonu biraz daha ayrışacak gibi duruyor. Aşağıda da gördüğünüz gibi beyaza oldukça yakın, hafif parlak görünen bir renk. Gri saçların hemen hepsinde olduğu gibi makyaj ile çok başka güzel bir görüntü yakalayan bir renk. Sanıyorum, sunucu Öykü Serter’in saç rengi de şu aralar gümüşi gri. Oldukça güzel bir örnek olduğunu düşünüyorum. Farklı ve açık bir renk denemek isteyenler için mükemmel olduğu gibi zaten açık sarı tonları kullanıyorsanız, bu renge kolayca geçiş yapabilirsiniz.

4 gümüş gri saç renkleri_mini

5- Koyu kestane saç rengi

İşte açık renk saçlarınızdan vazgeçip, koyu renklere geçiş yapamaya karar verdiğinizde bir kaç defa düşünmeniz gereken bir renge sıra geldi. Koyu kestane rengi kullanmak istediğiniz zaman benim önerim mutlaka kuaföre danışmanız gerektiği. Çünkü beklemediğiniz bir koyu renk elde edip, geri dönüşü kolay olmayan bir yola girebilirsiniz.

Koyu kestane rengi açık renk tenlilere tavsiye edilen bir renk olmakla birlikte elbette sıcak, daha koyu tenliler de güzel duran bir renktir. 2016 yılı saç rengi trendleri içinde öne çıkan bir detay saçlarda tek renk ile sınırlı kalınmaması. Yani koyu kestane sizin alt renginiz olabilir ancak mutlaka kızıllar, sarı tonları ile balyajlar kullanılarak saçlara ışıltı katılması tam olarak kastettiğim. Çünkü saça yapılan balyajlar ile renge ve saçlara canlılık katılabiliyor. Diğer yandan koyu renk ile oluşan sert görünen yüz ifadesi, böylesi ışık oyunlarıyla yumuşatılıyor aslında.

6 koyu kestane saç rengi_mini

6- Bakır Saç Rengi

Aslında bir kaç yıldır en popüler saç renklerinden biri bakır saç rengi ve tonları. Bakır saç rengi trendi detaylarına baktığınız zaman sarılar veya kızıllar ile ışıklandırılmış pek çok farklı versiyonu ile karşılaşıyorsunuz.

Bu saç rengine ve tonlarına uzun zamandır alışkınız.Hatırlayınız ki; Hürrem saçı, özellikle dizi ekranlardayken, biz kadınların kuaförde sıraya girdiği türden bir saç rengi idi. Şimdilerde de Kiralık Aşk dizisi yıldızı Elçin Sangu sahip olduğu bakır kızıl saç rengi ile tekrar radarımıza soktu bu renkleri. Sizin sorularınızdan da iyi biliyorum ki Elçin Sangu saç rengi en çok merak edilenlerden biriydi. Başta da belirttiğim gibi bakır ve bakır kızıl gibi farklı birleşimlerden oluşan bu tonların arasına tarçın tonlarını da eklemek gerek. Kısacası tek bir başlık altında toplamak için bakır saç rengi olarak bahsetsek de alt kodlarında kızılın ateşli bakır rengi kızıl-kahve, çilek-kızıl ve zengin kumral gibi alt tonlarına da rastlamak mümkün.

balkabağı saç rengi modası_mini

7- Pastel saç renkleri

Benim favorim, yaptırmak istediğim 2016 saç rengi trendi trendi var sırada. Pastel saç renkleri 2015 ve 2016 yılının en popüler, en hit rengi. Pastel renkleriyle saçlarda yaratılan ışık oyunlarıyla 2016 kış trendlerinin favorisi.

Saçı tümden pastel mor, pembe, mavi yapmak cesaret isteyen bir konu. Bir kere gençlere çok yakıştığını düşündüğüm bir renk. Yani gençken daha kolay cesaret edilebilen bir renk gibi geliyor bana. Yine de aşağıdaki resimleri görünce insan kuaföre gidip, benim saçımı da böyle yap diyesi geliyor. Açık renk saçlarınız varsa daha kolay deneyebileceğiniz renkler olmakla birlikte daha koyu renklerde saçlarınızın açılması gerekecektir. Diğer yandan benim önerim (benim de deneyeceğim şekli) ya aşağıdaki gibi saçların uçlarına uygulatmak (ki 2016 saç trendleri içinde en çok bu var) ya da saçlarımın aralarına, tutamlar halinde pastel renkler atmak. Ben karar veremedim, ya siz?

7 pastel saç renkleri_mini

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here