ŞORTLARDA TRIBAL BASKI YADA FLORAL DESENLER

0
192

Yaz geldiğinde kullanmayı en sevdiğim parçalardan biri tabii ki şortlar. Şehir hayatında ya da bir sahil kasabasında farketmez… Biz kadınların gardıroplarının vazgeçilmez parçalarından biridir. Bu sene şortlarda kullanılan tasarımlarda öne çıkanlar TRİBAL BASKI’lar ya da tabii ki FLORAL DESEN’ler. Bana sorarsanız şort zaten kendi başına oldukça iddialı bir parça ve bu desenlerle daha da iddialı hale geliyor diyebilirim. 

İstanbul’da olmadığım dönemde pek çok marka aslında yaz indirimlerine girdi. Bu fırsattan da yararlanarak biraz geriden de olsa bende sizin için birkaç örnek hazırladım.

TRIBAL DESENLER (resim kaynak : Monogram / Esra'nın Portresi)
TRIBAL DESENLER
(resim kaynak : Monogram / Esra’nın Portresi )

Tribal baskılı şort arayışımın ilkini, ilk girdiğim H&M ‘de buldum zaten. Ve aslında orada kendimi kaybettim :) H&M de her şey indirime girmiş. Bunların fiyatı 20TL-35TL arasında değişiyor. Siyah-beyaz ağılıklı kullanmayı sevdiğim bu baskıyı bu tatlı mor ile tamamlamayı tercih ettim.

FLORAL DESENLER (resim kaynak : DailyChic / Esra'nın Portresi )
FLORAL DESENLER
(resim kaynak : DailyChic / Esra’nın Portresi )
FLORAL DESENLER (resim kaynak : Esra'nın Portresi )
FLORAL DESENLER
(resim kaynak : Esra’nın Portresi )

Bunlarda ŞARKÖY de kamerama takılanlar. Bunların fiyatı da 15TL ile 30TL arasında değişiyordu. Ama tabii bunlara ulaşmak içim oralara kadar gitmeye gerek yok. Sadece DEFACTO ‘ya bir uğramanızı öneririm.

Bir de tabiii şortunuzu düz renk seçip desenleri üstte de kullanabilirsiniz. Malumunuz bu yaz floral desenler her yerde..

ŞORTLARDA BEYAZ (resim kaynak : Esra'nın Portresi )
ŞORTLARDA BEYAZ
(resim kaynak : Esra’nın Portresi )

Yüksek belli şortlar üzerine straplez üstler ve altına giyeceğiniz dolgu topuklu ayakkabılar sizi 50’lere götürebilir. Ya da göbeğinizi açıkta bırakan bol tişörtlerin altına giyeceğiniz yukarıdaki gibi jean şortlarla da 90’larda olmayı tercih edebilirsiniz. Dolgu  topuklu ayakkabılara da yine DEFACTO ‘dan çok uyguna alabilirsiniz. 

Bunların yanında da bileğinizde takacağınız büyük aksesuarlar, elinize alacağınız zarf çantalar yada yaz geceleri için şortlarınızın altına giyeceğiniz stilettolarla  şortunuzu daha sofistike hale getirebilir ve çok şık olabilirsiniz.

Benim önerim eğer ipek yada saten kumaş tercih ediyorsanız daha elegan bir görünüm elde edebilmek adına ince topuklu yada ince bantlı ayakkabıları tercih etmeniz ya da daha kalın bir kumaş olan koton yada kanvas giyiyorsanız, kalın, dolgu topukları tercih etmeniz.

Son olarak da HALHAL kullanmayı da bence ihmal etmeyin….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here