Yaz Kıyafetlerini Sonbahara Taşıma

0
14

Sonbaharda hava sıcakken aniden yağmur bastırıp, hava soğuyabilir. Kalın, kışlık kıyafetler de böylesi geçiş mevsimlerinde fazla geldiğinden, çözüm yazlık kıyafetleri sonbahara adapte etmektir. Yazlık elbiseler, kısa üstler, mini etekler veya şortlar… İşte, yaz kıyafetlerini sonbahara taşıma rehberi

Önümüzdeki bir iki hafta kadar daha sıcak havaların etkisiyle yazın tadını sonuna kadar çıkaracak olsak da geride kalacağı günler de çok uzakta değil. Bu durum yaz kıyafetlerimize de veda etme anlamına geldiği düşünülür. Aslıdna pek çok açıdan yaz kıyafetleriniz sonbaharda da değerlendirmek mümkün. Kısacası içerisinde kendinizi çok rahat ettiğiniz uçuş uçuş yazlık elbiselerinizden, kısa üstler veya yazlık eteklerinizden bir süre daha vazgeçmek zorunda değilsiniz. Peki, yaz kıyafetleri sonbaharda nasıl giyilir? Vakit yavaş yavaş gardıroplara el atma, sonbahara gardıropları hazırlama vakti olduğundan sonbahar alışverişi öncesi bu konuları masaya yatırmanın tam vaktidir. Sadece unutmamak gerekir ki sonbaharda havalar bir gün sıcakken aniden yağmur bastırıp, hava soğuyabilir. Kalın, kışlık kıyafetler de böylesi geçiş zamanlarında fazla geldiğinden, en güzel çözüm yazlık kıyafetleri sonbahar günlerine adapte etmektir. İşte, yaz kıyafetlerini sonbahara taşıma rehberi,

Yaz Kıyafetlerini Sonbahara Taşıma

Yazlık elbiseler ve etekler :

Yaz aylarında kullanmaktan keyif aldığınız yazlık elbiseleri veya etekleri sonbahar aylarına adapte etmenin aslında pek çok farklı yolu var. Bunlardan biri tıpkı Jessica Alba’nın yaptığı gibi bir deri ceketi ve kısa çizmeleri kullanmak.

1 yaz kiyafetlerini sonbahara tasima rehberi_mini

2 Yazdan Sonbahara Tasinabilecek Kiyafetler_mini

Seçeneklerden ikincisi az önceki kombinde yer alan deri ceketi hırkalar ile değiştirmek. Özellikle uzun salaş hırkalar sonbahar ruhuna uygun, bohem bir görünüm elde etmenizi kolaylaştıracaktır. Hırkalar gibi ince trikoları veya daha soğuk günlerde kazakları da yine elbiselerinizin üzerine giyerek kombinleyebilirsiniz. Özellikle salak kazaklar ve midi-maksi uzunluktaki elbise-etekleri çizmelerle kombinleyerek yine bohem bir stil de oluşturabilirsiniz.

5 sonbaharda da giyilebilecek yaz kiyafetleri_mini

4 sonbaharda da giyilebilecek yaz kiyafetleri_mini

En yeni trendi de en sona sakladım aslında. Biliyorum ki şimdiye kadar askılı ince elbiselerin içine uzun kollu body’ler, boğazlı kazaklar giymek pek hoşlanacağımız bir görüntü değildi. Bu sonbaharsa bunlar sonbahar-kış sezonunun en hit görünümü. Sadece ince askılı elbiselerin değil, hemen her elbisenin altına uzun kollu body veya boğazlı kazakları giymeye hazır olun. Böyle bir görünümün altına isterseniz kısa çizme giyebilirsiniz. ancak en trendi görünüm, kısa çoraplar ve loafer ayakkabılar ile tamamlamak!

3 sonbaharda da giyilebilecek yaz kiyafetleri_mini

Aslında benzer stil ipucunu askılı body’ler, ince askılı ipek bluzlar gibi pek çok yazlık bluzumuz için de kullanabiliriz. Başta da belirttiğim gibi çok alışkın olduğumuz bir görünüm olmasa da trend benimsenip insanlar giymeye başladıkça bu da gözümüze hoş gelmeye başlayacaktır. Ancak başlangıcı yapacak o cesur kişiler kimler olur, orası bilinmez!

6 sonbaharda da giyilebilecek yaz kiyafetleri_mini

Bu trende başlangıçta ayak uydurmanın en kolay yolu bluz ve içine giyeceğiniz tişört veya body seçimini aynı renk grubundan yapmak. Renklerin zıtlığı söz konusu olmadığında gözünüz yorulmayacak ki bu da size daha hoş görünecektir.

Yaz Kıyafetlerini Sonbahara Taşıma

Şortlar ve mini etekler :

Açıkçası üşüme ihtimali sebebiyle en riskli grupta olduğunu düşündüğüm yazlık kıyafetler şortlar ve mini etekler. Kuşkusuz bu kıyafetleri sonbahar ve hatta kış aylarında giymenin akla gelen ilk yolu opak çoraplar kullanmaktır. Etekler konusunda kabul edebilirim ama açıkçası jean şortlar ile giyilen ve tenin belli olduğu çorap gibi görüntülerden pek hoşlanmıyorum.

7 sonbaharda da giyilebilecek yaz kiyafetleri_mini

Benim onun yerine önerim, sonbahar-kış sezonunun en popüler çizmesi olan çorap çizmeler. Açıkta kalan ten miktarınız da azalmış olacağı gibi çorap giymiş gibi sıcak da hissedeceksiniz. Benzer görevi gören ve aynı görüntüyü veren diz üstü çorapları da deneyebilirsiniz tabi…

En beğendiğim şort ve üzerine giydiğiniz tişörtün üzerine alacağınız salaş hırka ve ayağınıza giyeceğiniz kısa veya uzun çizmeler. Benzer şekilde salaş sweat-shirt veya kazakları da kullanabilirsiniz.

8 sonbaharda da giyilebilecek yaz kiyafetleri_mini

Sonbahar mevsimi kat kat giyinme mevsimidir. Bu yüzden aslında daha özgürsünüz ve daha fazla çeşitlendirme şansınız var. Gömlekler, ince trikolar, sweat-shirtler baş yardımcılarınız olduğu gibi blazer ceketler, deri ceketler, süet ceketleri de unutmamak gerek.

Yaz Kıyafetlerini Sonbahara Taşıma

Kısa üstler (Crop Tops) :

Göbek dekoltesi verme moda olduğundan beri favori kıyafetimiz kısa üstler. Eğer beliniz buna müsaitse ve göbeğiniz de yoksa yaz kış kısa üstler giyebilirsiniz. Zira modası asla geçmeyecek gibi. Bunun en kolay yolu ceket içlerinde kısa üstleri kullanmak

9 sonbaharda da giyilebilecek yaz kiyafetleri_mini

10 sonbaharda da giyilebilecek yaz kiyafetleri_mini

Diğer yandan elbiselerin, gömleklerin üzerinde kullanmayı da düşünebilirsiniz. Kısa kollu ve kolsuz kısa sütleri gömlek elbiseler üzerine kullanırken, uzun kollu olanları da yazlık elbiselerinizin üzerine giyerek sonbahara adapte edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here