Yaz için Rahat-Şık Kombin Önerileri

0
27

Rahatlığın altın çağını yaşasak dahi kadın için rahatlık kadar önemli bir diğer konu da şıklıktır. Yaz kadın modası için sıkıp bunaltmayacak, trend görünen ama rahat-şık kombinler hazırlamamız gerekiyor. İşte yaz için rahat-şık kombin hazırlamanın püf noktaları;

Modanın geçmişine baktığımız zaman şimdiki yılların eskiye oranla zaten daha rahat fikirlere sahip olduğunu görürüz. Hatta kadın modasının giderek daha rahat kıyafetlere doğru geliştiğini da söyleyebiliriz. Korseli, dar belli elbise ve eteklerden taytlara, salaş pantolonlara terfi ettik… Kısacası zaten rahatlığın altın çağlarını yaşıyoruz. Ancak bir kadın için rahatlık önemli olsa da şık olmakta bir o kadar önemli olmalıdır. Her zaman rahatlığın da şık olmasını gerektiğini savunanlardanım. Bu elbette demek değildir ki taytın altına topuklu ayakkabı giyeceğiz! Yaz sıcaklarının iyiden iyi kavurduğu şu günlerde kendimize bizi sıkıp bunaltmayacak, rahat-şık kombinler hazırlayacağız. Bunu nasıl yapacağımızda bugünkü yazımızın konusu zaten. İşte yaz için rahat-şık kombin hazırlamanın püf noktaları;

Yaz için Rahat-Şık Kombin Önerileri

1- Topuklu ayakkabı giymeyin ama şık düz ayakkabılar tercih edin.

Biz kadınların tutkusu ayakkabılar ve çantalar olduğu için eminim ne demek istediğimi çok iyi anlıyorsunuz. Özellikle yaz aylarında kot şort, elbiseler, etekler veya pantolonlar ile illa topuklu ayakkabı giymeniz gerekmiyor. Kadın ayakkabı modelleri içerisinde çok şık düz ayakkabılar da yer alıyor. Üstelik bunları tercih etmek, topuklu ayakkabıyla kombin yapmaktan çok daha trendi bir durum. Örneğin gladyatör sandaletler giyin, günlük kullanıma uygun yeni moda beyaz spor ayakkabılar ile kombinler yapın veya çok şık oxford ayakkabınızı kullanın. Espadriller, düz şık ipli sandaletler ve hatta Birkenstocks… Seçenekleriniz çok çok fazla! Topuklu ayakkabıları çok daha özel zamanlar için saklamanın pek de bir mahsuru yok. Ayrıca tatile gittiğimiz yerlerde gezdiğimiz sokaklar genellikle taş. Bu yüzden oralarda topuklu ayakkabılarınıza yazık etmeyin derim.

1 yaz icin rahat sik kombin ipuclari kadin modasi_mini

Biz her ne kadar rahat olmak adına topukluları bir kenara bırakıp düz ayakkabı modellerine yönelsek de bu sezon yeni moda olan kalın topuklu ayakkabı modelleri en az düzler kadar rahat aslında. Kalın topuklu ayakkabı modelleri ve onlara uygun kombin önerileri için—> Kalın topuklu ayakkabı modası

2- Kemersiz kullanabileceğiniz bel oyuntulu kıyafetler tercih edin.

Vücut tipiniz ne olursa olsun bel bölgenizi ortaya çıkarmak stilin önemli kurallarından biridir. Bunun çok çoğu zaman kemer kullanarak yapsak dahi yaz aylarında kemer insanı daha fazla sıkabiliyor. Bunun için giyeceğiniz elbiselerin, tulumların, tişört veya ceketlerin kesimlerinin beli ortaya çıkaracak şekilde olmasına özen gösterin derim.

2 yaz icin rahat sik kombin ipuclari kadin modasi_mini

3- Rahat kıyafetlerinizde yer alan küçük dekolteler, şıklık katar.

Salaş, rahat kıyafetler ile şıklıktan uzak ve hatta oldukça özensiz denilebilecek görünümler elde etmek kolaydır. Ancak seçtiğiniz bu bol kıyafetlerinizin, sırt dekoltesi, omuz dekoltesi, mini elbiseler ile bacak dekoltesinin olması özensiz görünümün önüne geçecektir. Eğer bol paçalı bir pantolon giyecekseniz, üstüne biraz daha vücut hattınızı ortaya çıkaran, belki ince iplerle kaplı bir sırt detayı olan bir bluz veya son zamanların en trendi parçası olan omuzları açıkta bırakan bluz tercih edebilirsiniz.

3 yaz icin rahat sik kombin ipuclari kadin modasi_mini

4- Şık parçalarla günlük parçaları eşleştirin.

Rahat şık görünüm yakalamanın en kolay olduğunu düşünüyorum bunun. Yırtık kot şort üstüne giyeceğiniz zarif, ince askılı bluzu giymek, dantel eteğiniz ile salaş bol tişörtünüzü birlikte giymek, en sevdiğiniz günlük elbiseyi düz sandaletler ile tamamlamak veya tam tersi günlük elbisenizi dolgu topuk sandaletler ile tamamlamak yapabileceklerinizden sadece bazıları!

5- Rahat kıyafetleri desenli olarak tercih etmek.

Yaz aylarında giydiğimiz bol pantolonları, gömlekleri şortları veya tişörtleri çiçek, kuş kelebek gibi daha feminen desenlerde seçerek rahatlığı feminen şıklıkla birleştirmiş olursunuz. Ayrıca kot şortların üstüne desenler çizebilir, onları boyayabilir, gömleklerinizi şortun içine sokmak yerine önden bağlayarak kıyafetlerinize daha kişisel bir görünüm katabilirsiniz.

yaz icin rahat sik kombin ipuclari kadin modasi_mini

diger_icerikler_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here