Saç Örgü Kazaklar ile Stil İpuçları

Soğuk günler için önlem almak şart. Birbirinden farklı kazak modelleri içerisinde yer alan örgü kazaklar bir kaç sezondur oldukça popüler. Kısa, boğazlı, uzun, oversized gibi birbirinden farklı modellere sahip olan Saç Örgü Kazaklar ile Stil İpuçları esraninportresi.com'da

0
454

Soğuk günler için önlem almak şart. Birbirinden farklı kazak modelleri içerisinde yer alan örgü kazaklar bir kaç sezondur oldukça popüler. Kısa, boğazlı, uzun, oversized gibi birbirinden farklı modellere sahip olan Saç Örgü Kazaklar ile Stil İpuçları esraninportresi.com’da

Geçirdiğimiz ve daha da geçireceğimiz soğuk günler için önlem almak şart. Özellikle çok düşük sıcaklıklar için bizi sıcak tutacak kalın ve yünlü kıyafetlere ihtiyacımız var. Bu noktada akla gelen birbirinden farklı kazak modelleri içerisinde yer alan örgü kazaklar son bir kaç sezondur ciddi bir popülerliğe sahip. Aslında örgü kazaklar pek çok farklı kazak modelinden daha sıcak tutma potansiyeline sahiptir. Çünkü daha kalın yünler ile daha sık şekilde örülürler. Örgü modeli olarak kış sezonunda öne çıkansa saç örgüsü. Kısa, boğazlı, uzun, oversized gibi birbirinden farklı modellere sahip olan saç örgüsü kazaklar ile stil ipuçlarını detaylandırmaya hemen başlıyorum.

Saç Örgü Kazaklar ile Stil İpuçları

Pek çok farklı kesim ve modelin içerisinde saç örgü kazaklar söz konusu olduğunda en çok beğendiklerim oversized olarak nitelendirilen, bol ve salaş olanlar. Yapıları gereği sahip oldukları kalın dokularına en çok yakıştırdıklarım da onlar. Tam kışa uygun, sıcak, rahat ve üzerinizdeki en gösterişli parça olacaklardır.

1 sac orgu kazaklar ile stil ipuclari_mini

Az önce bahsettiğim gibi oversized saç örgü kazaklar giymek istiyorsanız, alt kısımda daha dar ve vücuda oturan kıyafetleri tercih etmenizi öneririm. Bu noktada skinny jean yani dar kot pantolonlar günlük stilin iyi bir tamamlayıcısı olurlar. Ayakkabı olarak ise eğer uzun boylu değilseniz veya uzun bacak boyuna sahip değilseniz mutlaka topuklu ayakkabı veya topuklu bot-çizmeler ile tamamlayın.

Saç Örgü Kazaklar ile Stil İpuçları

3 sac orgu kazaklar ile stil ipuclari_mini

Kısa bacak boyuna sahipseniz ve buradakiler gibi bol ve uzun bir kazak giyecekseniz, vücudunun alt bölümünü mümkün olduğunca uzun göstermeniz gerekecektir. Bu noktada siyah jean veya pantolon ve siyah bot-çizme ikilisi ile kazağı tamamlayın. Böylelikle bot veya pantolon ile bacak boyunun kesilmesi ve daha kısa görünmesi riskini de almamış olursunuz. Küçük bir uyarı yapayım, eğer kalın-opak bir çorap giyiyorsanız yine siyah ama süet ayakkabı ve botlara yönelin derim. Böylelikle ayakkabı çorap ile bütünleşir ve bacak boyunuz uzun görünür.

Tıpkı diğer kazak modellerinin olduğu gibi saç örgüsü kazakların da elbise formunda olanlarından sahip olmak da kış için kullanım fonksiyonelliğine sahip olmak demek elbette. Kot pantolonlar üzerine de giyebileceğiniz gibi opak çoraplarla, kısa botlar veya diz üstü çizmeler ile elbise olarak kombinleyebilirsiniz.

Saç Örgü Kazaklar ile Stil İpuçları

2 sac orgu kazaklar ile stil ipuclari_mini

Bu noktada küçük bir öneri, bu tip kalın kazak elbiseler ile vücudunuz bir dikdörtgen formunda görünebilir (eğer tam olarak vücudunuzu sarmıyorsa). Rahatlığın yanında feminen görünümü de ekleyebilmek adına belinize ince bir kemer takıp kum saati vücut şeklinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Bu kazaklar ile desenli bir pantolonu veya eteği bir araya getirirken dikkatli olmakta fayda var. Çünkü kazağın özelliği olan saç örgüler kombine yeteri kadar hareket katıyor. Bu sebeple altına giyeceğiniz desenli bir başka parça ile gözü yaran bir stile sahip olabilirsiniz bir anda. Risk almamak adına dokusu daha düz, desensiz parçalara yönelmekte fayda var

Saç Örgü Kazaklar ile Stil İpuçları

4 sac orgu kazaklar ile stil ipuclari_mini

Bu kazakların altına gömlek giyebilir veya bu kazakları en sevdiğinizin elbisenizin üstüne giyerek kombinler yapabilirsiniz. Özellikle kısa kazaklar bu kombinler için sıklıkla tercih ediliyor.

Eğer klasik giyinmenin gerekmediği bir işe sahipseniz, ofis stilinizde de bu kazaklardan yararlanabilirsiniz. Eğer dar mini veya midi bir etek giyiyorsanız üstüne, kısa, uzun dar veya bol saç örgüsü kazak ile kombin yapabilirsiniz. Ancak A kesim, kabarık midi, mini etekler ile daha çok dar, vücuda oturan saç örgüsü kazakları kullanın derim. Böylelikle proporsiyonu dengelemiş olursunuz.

5 sac orgu kazaklar ile stil ipuclari_mini

Volanlı veya yarasa kollar, fırfırlı kazaklar, örgü kazaklar, salaş bohem kazaklar veya yırtmaçlı kazaklar… 2016-2017 kazak modası içinde hemen her stile uygun kazak modeli var. İşte, 2017 modası kazak modelleri ve kombin-stil önerileri esraninportresi.com’da–>2017 modası kazak modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here