Pastel Renkler Modası

0
466

Hiç bir zaman hayatımızdan çıkaramayacağımız, giymekten vazgeçemeyeceğimiz renklerden dahası tonlardan bahsediyoruz aslında. Biraz nane yeşili, biraz şeker pembe ama yumuşacık pastel tonlarıyla.. Sonbahar gelmeden modası sayfalara, mağaza vitrinlerine düştü bile. Yazdan kışa geçişin habercisi sonbahar, tam da kendisi gibi yumuşacık renk tonlarını bizlere sunuyor moda üzerinden. Bir de bu renkler danteller, işlemeler ile birleştiği zaman ortaya oldukça kadınsı parçalar çıkıyor bana kalırsa. Paltolar örneğin… Baştan ayağa siyah giyindiğiniz soğuk bir kış gününde, nane yeşili ceket veya gök mavi palto ile sokaklarda olmaya hazırlanın.

1 pastel modası_mini

Genel de az önce bahsettiğim gibi, siyah gibi koyu renklerle kullanılmaları pek önerilmez. Ancak moda değişimin kendisi bir yerde.. Diğer yandan da beyaz başta olmak üzere bej, gri veya krem tonlarıyla büyük uyum yakaladıkları yadsınamaz elbette. Kıyafet renk seçimlerinde yumuşak geçişleri sevenler böylesini tercih edebilirler.

Bir de tabii pastel renkler ve tonların birbirleriyle yakaladıkları uyum var. Bana kalırsa renkler içerisinde bir ayrım yapmaksızın, renklerin tüm pastel renkler ve tonlarının birbiriyle kesin uyum yakaladığını söyleyebilirim. Sadece bazı ikililer veya üçlüler daha çok yakışıyor diğerlerine nazaran. Örneğin, limon sarıyı toz pembeyle, 2015 sonbahar rengi olan lavantayı gri ile çok yakıştırırım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here